Auto & Tek – Page 136 – Lajmi.net

Aktuale

FIFA 15 do të lansohet gjatë këtij muaji?

Sipas një raporti të publikuar në Kashgartimes, loja elektronike nga EA SPORTS, FIFA 15 do të lansohet gjatë muajit qershor. ...

10 June, 2014Lexo më shumë

Vetura Viper në dizajnin e ri

Vetura e ri-dizajnuar Viper, që përmban rrotat e reja të montuara nga firma Strasse Wheels, është dukur e mahnitshme dje në debutimin e saj zyrtar....

10 June, 2014Lexo më shumë

iWatch dhe iPhone 6 do të lansohen në tetor

Një raport i ri nga Telegraph thotë se dy produktet e shumë folura të Apple, iWatch dhe iPhone 6, do të lansohen në tetor....

10 June, 2014Lexo më shumë

Lamborghini Countach, vetura e parë një milionshe

Në ankandin e mbajtur në Bonhams, ky Lamborghini Countach LP400 i vitit 1975 u shit për 1.21 milion dollarë javën e kaluar....

8 June, 2014Lexo më shumë

Google do ta blejë shërbimin muzikor \’Songza\’ për $15 milion

Sipas New York Post, Google është duke biseduar me shërbimin e njohur muzikor \'Songza\' për ta blerë atë për 15 milion dollarë....

8 June, 2014Lexo më shumë

Google zbulon tabletën 3D nga projekti Tango

Google sapo ka zbuluar një tabletë të pajisur me një senzorë 3D dhe një kamerë gjurmuese....

6 June, 2014Lexo më shumë

Ford zbulon modelin e bukur Troller T4

Edhe një tjetër model që ka munguar nëpër ngjarjet e fundit të veturave. Ford sapo ka zbuluar modelin e ri mahnitës të quajtur Troller T4....

6 June, 2014Lexo më shumë

Corvette Z06 konfirmohet si vetura më e fuqishme ndonjëherë

Vetura e re Z06 është vetura më e shpejtë e prodhuar ndonjëherë në Amerikë....

6 June, 2014Lexo më shumë

Apple iWatch me ekran të lakuar dhe gjurmues shëndeti

Apple zbuloi shumë të reja në konferencën e fundit të Prodhuesve këtë vit, por nuk diskutoi ose shfaqi ndonjë iWatch. Një raport i ri nga gazeta japoneze Nikkei thotë se iWatch është duke u prodhuar....

6 June, 2014Lexo më shumë

Njoftohuni me robotin \’Pepper\’, i cili saktë e din si po ndjeheni

Nëse keni menduar që ta keni një robot në shtëpi, njëjtë si në filmat fanta-shkencë, atëherë humanoidi i quajtur \"Pepper\" është zgjidhja më e mirë pasi që ai është shumë i shoqërueshëm....

5 June, 2014Lexo më shumë

Apple do të braktisë kufjet standarde

Papritur arsyeja pse Apple shpenzoi 3.2 miliardë dollarë për blerjen e Beats është duke filluar që të ketë kuptim. Apple është duke braktisur kufjet e zakonshme për pajisje të tij....

5 June, 2014Lexo më shumë

Google lanson 12 stadiumet e botërorit në pamjet \”Street View\”

Gara më e madhe në botë e futbollit është vetëm një javë larg. Këtë herë kjo garë do të mbahet në Brazil dhe nëse nuk jeton atje, me siguri që jeni një fans i flakët, kështu që Google ka menduar diçka për ju....

5 June, 2014Lexo më shumë

Tani laptopët dhe tabletët do të mund të mbushen përmes Wireless-it

Mbushja përmes Wireless-it është një teknologji e re, e përkushtuar në pajisje më të vogla - celularë, ora dhe brusha elektronike të dhëmbëve - por kjo është gati që të ndryshojë....

5 June, 2014Lexo më shumë

Vetura perfekte Porsche 911 Turbo S

Përveç kombinimeve në pjesët e jashtme të veturës, kjo veturë është me të vërtetë thjeshtë një shpikje perfekte....

5 June, 2014Lexo më shumë

Gjurmuesi i jetës nga Sony i njohur si SmartBand, i gatshëm edhe në SHBA

Sony zbuloi gjurmuesin e jetës të njohur si SmartBand më herët këtë vit në CES. Dhe tani kjo pajisje është e gatshme në SHBA për vetëm $99.99 përmes webfaqes së tyre të shitjes....

5 June, 2014Lexo më shumë

Intel prezanton platformën \’Skylake\’

Gjigandi i prodhimeve teknologjike Intel, ka treguar të mërkurën gjeneratën e ardhshme të platformës \"Skylake\", duke demonstruar një sistem të integruar me mbushje magnetike me wi-fi....

5 June, 2014Lexo më shumë

Temple Run arrin 1 miliard shkarkime

Në tre vjet, përdoruesit e Temple Run kanë shpenzuar kolektivisht 216,018 vjet vrapim në 50 trilion metra....

5 June, 2014Lexo më shumë

Apple lanson OS X Yosemite dhe iOS 8

Prej lajmeve kryesore nga konferenca e Apple që u mbajt të hënën ishte lajmi që kompania zbuloi gjeneratën e ardhshme të sistemeve operative për desktop dhe për celularë....

4 June, 2014Lexo më shumë

HTC zbulon celularin One E8

Duket se HTC nuk është e lumtur duke ofruar vetëm modelin One Mini 2 së fundmi tek klientët të cilët dëshirojnë që të mos shpenzohen shumë me One M8, kështu që ka lansuar modelin One E8, një celularë më i përballueshëm....

4 June, 2014Lexo më shumë

Sony zbulon celularin Xperia T3 të hollë 7.7mm

Sony ka prezantuar një mini-celularë të ri që vjen nga radhët e modeleve Xperia T....

4 June, 2014Lexo më shumë

Instagram shton vegla të reja për editimin e fotografisë

Aplikacioni për shpërndarjen e fotografive Instagram, është duke shtuar disa opsione të reja për editimin e fotografisë. Opsioni më i popullarizuar i këtij aplikacioni për editimin e fotografisë ishte filteri \"Vintange\", që e bëri edhe aplikacionin më të popullarizuar....

4 June, 2014Lexo më shumë

Samsung Galaxy Mega 2, gjigandi i celularëve

Madhësia ka rëndësi, posaqërisht kur është fjala për celularë. Versioni më i ri i Samsung, Galaxy Mega, i quajtur Mega 2, do të jetë celulari më i madh në formacionin e celularëve të Samsung....

1 June, 2014Lexo më shumë

Tableta e kualitetit të lartë Iconia Tab 8 e Acer

Nëse dëshironi një tabletë Android me performancë të lartë që mund të garojë me iPad mini, atëherë tableta Iconia Tab 8 e Acer është tableta e duhur....

1 June, 2014Lexo më shumë

WWDC 2014: Çfarë mund të zbulojë Apple këtë vit?

Konferenca e Prodhuesve Botëror e Apple, e cila do të jetë ngjarja më e madhe e kompanisë që nga tetori, do të fillojë më 2 qershor....

1 June, 2014Lexo më shumë

Tavolina kompjuter

Kompania taivaneze Lian Li ka prezantuar dy tavolina unike për PC: DK-01X dhe DK-02X....

30 May, 2014Lexo më shumë

VW Golf GTI versioni Wolfsburg i krijuar nga disa të rinj

Një ekip i të rinjëve nga Volkswagen kanë zbuluar krijimin e tyre të ri-dizajnuar të Golf GTI, version të cilin e kanë quajtur Wolfsburg....

30 May, 2014Lexo më shumë

Beats lanson kufjet Solo2

Pas përfundimit të marrëveshjes me Apple, Beats ka prezantuar versionin e fundit të linjës së kufjeve Solo....

30 May, 2014Lexo më shumë

BlackBerry do të krijojë një celular Android?

CEO i BlackBerry, John Chen, ka folur për optimizmin e tij të rritur për të ardhmen e kompanisë, duke pranuar se ka shumë sfida dhe shumë progres që duhet të bëhet në mënyrë që firma të arrijë sukses....

30 May, 2014Lexo më shumë

Samsung zbulon platformën \”Simband\”, një senzor për monitorim të shëndetit

Samsung ka zbuluar konceptin e ri të tij të orës të quajtur \"Simband\", në ngjarjen SFJazz në San Francisko të mërkurën, raporton SFGate....

30 May, 2014Lexo më shumë

Apple përfundon marrëveshjen me Beats

Apple ka përfunduar marrëveshjen me Beats, duke e blerë kështu firmën për 3 miliardë dollarë....

30 May, 2014Lexo më shumë

Yahoo do ta lansojë platformën e videove këtë verë

Yahoo raportohet se është duke planifikuar që ta lansojë këtë verë shërbimin e tij të platformës së videove për ta rivalizuar Youtube-në....

29 May, 2014Lexo më shumë

Përveç Tesla, të gjitha veturat elektrike dështojnë në shitje

Veturat luksoze dhe të shtrenjta elektrike kanë dështuar të arrijnë synimet në tregun e shitjeve dhe shumë prej tyre do të duhet të kthehen prapa, thotë një raport nga banka Morgan Stanley....

29 May, 2014Lexo më shumë

Valve shtyen prodhimin e pajisjeve për lojëra për vitin 2015

Valve ka shtyer lansimin e kontrolluesve dhe pajisjeve të tij të video lojërave të quajtur Steam Machine deri në fillim të vitit 2015....

28 May, 2014Lexo më shumë

Jaguar BlackJag në shitje për 2.8 milion euro

Foure Design dizajnoi pamjen e veturës spanjolle dhe kur ajo arriti në Gjenevë në vitin 2004 dizajni i saj ishte emëruar BlackJag. Ajo tani është rikthyer përsëri dhe është në shitje për 2.8 milion euro....

27 May, 2014Lexo më shumë

Toshiba zgjeron familjen e tabletëve me disa të reja

Toshiba njoftoi sot një linjë të re të tabletëve të cilët janë të pajisur me sistemin operativ Windows 8.1, dhe janë me madhësi të ekranit prej 8 deri në 10 inç....

27 May, 2014Lexo më shumë

Samsung Galaxy S5 tani mund të gjurmojë nivelet tuaja të stresit

Samsung thotë se modeli i tij Galaxy S5 tani është në gjendje që të masë nivelet e stresit të përdoruesit, duke iu falënderuar një përditësimi në aplikacionin e tij të shëndetit....

27 May, 2014Lexo më shumë

Shkenctarët thonë se alienët ekzistojnë

Shkenctarët nga qendra e hulumtimeve SETI, që operohet nga Universiteti i Kalifornisë, thonë se alienët ekzistojnë por duhen shumë para për ta dëshmuar atë....

26 May, 2014Lexo më shumë

Detajet zyrtare të HTC One M8 Ace

Versioni plastik i përfolur i HTC One M8 - M8 Ace, është paraqitur online përsëri dhe këtë herë ne i kemi të gjitha detajet dhe karakteristikat e tij....

26 May, 2014Lexo më shumë

Mini zbulon pamje të re të konceptit Superleggera

Disa vetura të Mini do të mund të duken si modeli ikonik i dizajnuar nga Alec Issigonis në vitin 1959, por shumica e tyre do të duken tani si koncepti Superleggera....

26 May, 2014Lexo më shumë

Imogen Heap krijon disa dorëza muzikore

Këngëtarja e cila kishte fituar çmimin Grammy, Imogen Heap, 36 vjeçare, ka shpikur një palë dorëza muzikore....

26 May, 2014Lexo më shumë

SlideRider i kthen shkallët tuaja në rrëshqitës

Një produkt i krijuar kohëve të fundit bënë që mëngjeset dhe vikendet e fëmijëve tuaj në shtëpi të jenë më mahnitëse. I quajtur SlideRider, ai i kthen shkallët tuaja në rrëshqitës të parkut....

25 May, 2014Lexo më shumë

Përditësimi iOS 7.1.2 do të ndodh këtë muaj?

Një raport i publikuar në MacRumors tregon se përditësimi i ri iOS 7.1.2 nga Apple mund të arrijë së shpejti....

25 May, 2014Lexo më shumë

Vetura e shtrenjtë AC Frua Coupe e vitit 1968

Veturat e moshuara kanë qenë prioritet i shumë markave për ti ri-freskuar ato. Kjo veturë e vitit 1968, AC Frua, mban me vete një trup italian, një dizajn të brendshëm britanez dhe një motor amerikan V8....

24 May, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion