Auto & Tek – Page 133 – Lajmi.net

Aktuale

Sony Xperia Z1 Compact i mençur për jetën

Sony Xperia Z1 Compact është i krijuar nga Sony Mobile Communications. Ky celularë vjen me një slogan "Celulari më i mirë kompakt në botë". ...

20 July, 2014Lexo më shumë

Superintelegjenca: Makinat më të mençura se njerëzit?

Njerëzit janë aktualisht qeniet më intelegjente në planet - rezultat i një historie të gjatë evolucioni dhe përshtatjeje. Por, a do të ketë ndonjë ditë makina të ndërtuara që tejkalojnë intelegjencën njerëzore?...

20 July, 2014Lexo më shumë

Ekranët e ardhshëm të celularëve do të mund të bëjnë shumë gjëra

Ekranët e ardhshëm të celularëve do të mund të detektojnë temperaturën e trupit tuaj dhe të analizojnë ADN-në, thotë një raport i ri....

19 July, 2014Lexo më shumë

Aplikacioni ‘Google Analytics’ i gatshëm edhe për iPhone

Google më në fund ka lansuar versionin e Google Analytics edhe për iPhone....

19 July, 2014Lexo më shumë

Facebook lanson një aplikacion për ‘të famshmit’ e botës

Facebook ka lansuar një aplikacion të ri, që do t'u shërbejë posaqërisht personave me famë në botë, si yjeve të muzikës, filmit apo ndonjë fushe tjetër të jetës....

19 July, 2014Lexo më shumë

NASA: Do t’i gjejmë Alienët deri në vitin 2026

Nasa ka thënë se njerëzimi do të gjejë provën evidente se "nuk jemi të vetëm" në këtë univers deri në 20 vitet e ardhshme....

18 July, 2014Lexo më shumë

Ky është modeli i ardhshëm Z5 i BMW

BMW dhe Toyota kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi, në mënyrë që të ndërtojnë vetura të reja sportive për secilën markë....

18 July, 2014Lexo më shumë

Facebook do t’i lejojë përdoruesit të blejnë përmes faqes së tyre

Facebook është duke testuar një karakteristikë të re që do t'i lejojë përdoruesit të blejnë direkt nga faqja e tyre....

18 July, 2014Lexo më shumë

Aplikacioni ‘Awkward’ që dëgjon rrëfimet tuaja sekrete (Video)

Aktiviteti i aplikacioneve anonime si Secret dhe Whisper ka qenë shumë i madh dhe ka gjeneruar disa polemika muajt e fundit, por këto aplikacione duket se kanë qenë vetëm fillimi i diçkaje të madhe....

18 July, 2014Lexo më shumë

Samsung prezanton kufjet e quajtura ‘Level’ (Video)

Vetëm disa muaj pasi që u zbulua një linjë e kufjeve në gjithë botën, Samsung ka zbuluar të mërkurën mundësitë e reja të kufjeve 'Level' në SHBA....

17 July, 2014Lexo më shumë

Prezantojmë modelin e ri të Mazda

Ishte njëri nga surprizat më të këndshme të këtij viti në Gjenevë, dhe tani ky model është krijuar plotësisht me të gjitha performancat e tij të mahnitshme....

17 July, 2014Lexo më shumë

Tastiera e padukshme (Video)

Të shkruash në pajisje të tilla si tableta dhe celularë është tejet e lodhshme nganjëherë dhe e vështirë. Por me këtë prototip të ri, shkrimi do të bëhet më argëtues....

16 July, 2014Lexo më shumë

Google punëson hakerë

Google ka punësuar një ekip të hakerëve për të korrigjuar disa nga problemet më të mëdha në serverët e tyre të internetit, projekt ky të cilin Google po e quan "Projekti Zero"....

16 July, 2014Lexo më shumë

Vetura e re e Tesla do të quhet Modeli 3

Edhe pse nuk do të arrijë deri në vitin 2016, Tesla ka filluar tashmë të ndërtojë një model të ri....

16 July, 2014Lexo më shumë

Koncepti i Jaguar tregon teknologjinë e re të kompanisë

Makinave vetë-ngasëse gradualisht po u rritet vrulli, por ka edhe zbulime të reja që po vijnë në industrinë e veturave, për t'i bërë veturat si në video-lojëra....

16 July, 2014Lexo më shumë

FIFA 15: Messi caktohet që të jetë në ballinën e video lojës

Lionel Messi ndoshta e humbi Kupën e Botës, por të jesh në ballinën e njërës prej video lojërave më të popullarizuara të botës është mjaft mirë, apo jo?...

15 July, 2014Lexo më shumë

Shfaqen imazhet e para të Windows 9

Në disa pika në të ardhmen, Microsoft do të sjellë përsëri menynë e startit në Windows. Kjo nuk dihet kur, por disa imazhe të shfaqura të një versioni të ardhshëm të Windows e tregojnë këtë....

15 July, 2014Lexo më shumë

Google lanson lojën ‘Ingress’ edhe në versionin iOS

Google përfundimisht ka sjellur lojën e saj të njohur sci-fi 'Ingress' edhe në iOS të hënën, afër 2 vite pasi që loja ishte lansuar për herë të parë në Android....

15 July, 2014Lexo më shumë

Aurelio, super-vetura e parë nga Filipinet

Filipinet nuk janë të njohura për industrinë e automobilave. Por kjo veturë e prezantuar sot mund të jetë ndryshimi më i madh në historinë e këtij shteti....

14 July, 2014Lexo më shumë

‘Gishti lexues 3D’, pajisja për lexim të teksteve për të verbërit

Hulumtuesit në MIT kanë ndërtuar një teknologji që lejon që të verbërit të mund të lexojnë çfarëdo shkrimi pa e përdorur brailin....

14 July, 2014Lexo më shumë

Mercedes-Benz S65 AMG Coupe në shitje nesër në Gjermani

Mercedes-Benz S65 AMG do të shkojë në shitje në Gjermani të hënën, më 14 korrik....

13 July, 2014Lexo më shumë

Yahoo bleu kompaninë RayV

Gjigandi i internetit Yahoo të premten njoftoi se ka blerë kompaninë RayV, një kompani me bazë në Izrael e cila është e specializuar në përcjelljen e videove në kualitet të lartë nëpër pajisjet mobile dhe kompjuter....

13 July, 2014Lexo më shumë

Lamborghini Aventador bëhet ‘shkrum’ nga shpejtësia

Një Lamborghini Aventador është djegur pothuajse i tëri pasi që morri flakë në pjesën prapa tij, kur ishte duke udhëtuar me një shpejtësi të madhe në një autostradë....

12 July, 2014Lexo më shumë

80% e aplikacioneve në App Store kanë ‘vdekur’

‘App Store’ i Apple ka disa statistika shumë të mira në favorin e tij. Si fillim, ai ka rreth 75 miliard shkarkime deri më sot. Dhe zhvilluesit e aplikacioneve kanë përfituar rreth $15 miliarda për krijimet e tyre....

12 July, 2014Lexo më shumë

LG do të ndërtojë një TV që mbështillet si letër

Shumë shpejtë pajisjet TV do të jenë si letër, që njerëzit do të mund t'i mbështjellin ato sikur ndonjë poster. Së paku kështu ka bërë të ditur LG....

12 July, 2014Lexo më shumë

Dubai Roadster me 400 kuaj-fuqi

Rashid Al Shaali, dizajner nga 'Emirati' i cili është përgjegjës për të gjithë Dubai Roadster të rinj, një veturë që do të bëhet figura kryesore e Emirateve në gara, tashmë është e gatshme....

11 July, 2014Lexo më shumë

Me këtë aplikacion dhe pajisje, syzet e Google do të mund ta lexojnë mendjen tuaj

Një firmë me bazë në Londër ka krijuar një komponent që lejon përdoruesit të marrin fotografi thjeshtë vetëm duke u koncentruar....

11 July, 2014Lexo më shumë

Përditësimi i ri i Adobe Flash Player për siguri më të mirë

Adobe prezantoi një përditësim të ri për Flash Player të martën, përditësim ky i cili mund t'i ndalojë hakerët të vjedhin informacione përmes shfletuesit....

10 July, 2014Lexo më shumë

Nissan përfundimisht do të lansojë një Titan të ri

Nissan Titan ka qenë këtu për një kohë të gjatë, aktualisht 11 vite.  Dhe industria e veturave ka bërë të ditur se do të prodhojë dy modele të reja, e njëri është i gatshëm për debutim në Detroit....

10 July, 2014Lexo më shumë

Ora Android tani edhe me mundësi për lojëra

Vetëm disa ditë pasi që u lansua ora Android Wear, aplikacione të shumta goditen dyqanet e Google Play, ku krijuesit kanë shtuar programet e tyre në koleksionin e Google për orët e reja të mençura....

10 July, 2014Lexo më shumë

Veturat speciale të Horacio Pagani

Horacio Pagani ka krijuar vetura si askush tjetër më parë. Por, kjo nuk do të thotë se këto vetura janë më të mirat dhe nuk mund të garojnë me asnjë tjetër....

9 July, 2014Lexo më shumë

Aplikacioni i frikshëm ISIS

Shumica prej jush do të mendojnë se çfarë aplikacioni mund të jetë ky? A ka ky ndonjë lidhje me grupin terrorist që është shfaqur në Irak të quajtur ISIS?...

9 July, 2014Lexo më shumë

Ekrani i pathyeshëm i iPhone 6 (Video)

Një video është shfaqur në internet nga blogeri Marques Brownlee i cili tregon se çfarë ekrani do të ketë iPhone 6 dhe e godet atë me thikë, çelësa dhe shumëçka tjetër pa u dëmtuar ekrani fare....

9 July, 2014Lexo më shumë

Sony Xperia C3 i ri është ideal për selfie

Celulari Sony Xperia C3 përmban një kamerë 5 megapiksel para me blic, duke bërë kështu që selfiet tua të duken më të bukura....

8 July, 2014Lexo më shumë

Hakerët shqiptarë sulmojnë portalet maqedonase të lajmeve

SHKUP - Hakerat shqiptarë sulmojnë portalin maqedonas të lajmeve www.hl.mk....

8 July, 2014Lexo më shumë

Philips I908 telefoni inteligjent më i hollë në botë

Cilat veçori shikoni më shumë para se të merrni vendimin për të blerë një telefon inteligjent? Fokusoheni më shumë tek kualiteti i kamerës, apo më e rëndësishme për ju është procesori?...

8 July, 2014Lexo më shumë

iPhone 6 do të përmbajë karakteristikën për hapje automatike të celularit

Kur Apple të prezantojë iPhone 6 këtë vit, përdoruesit e iPhone të cilët janë të lodhur duke i shënuar fjalëkalimet e tyre dhe kodet kaluese për të hapur celularin, tani mund të gëzohen....

7 July, 2014Lexo më shumë

Orët e mençura Android tani janë të gatshme

Dy orët e ndërtuara në platformën Android do të lansohen sot. Njëra është nga LG, ora G, dhe tjetra është nga rivali Korean Samsung, e quajtur Gear Live....

7 July, 2014Lexo më shumë

Së shpejti një Nokia Lumia me sistemin Android

Webfaqja Evleaks raporton se Microsoft është duke planifikuar që të prodhojë një celularë Lumia i cili vepron përmes sistemit operatic Android të Google....

7 July, 2014Lexo më shumë

2015 McLaren 650S në testime

McLaren 650S, model për vitin 2015, ka bërë dje testimin e shpejtësisë në Monterey, Kaliforni....

6 July, 2014Lexo më shumë

Siri së shpejti do të bëhet edhe më i mençur

Asistuesi me zë i Apple i quajtur Siri nuk është aktualisht edhe aq i mençur siç duket, por kompania raportohet se është duke shikuar ta bëjë atë shumë më të mençur së shpejti....

6 July, 2014Lexo më shumë

Eksperimenti i Facebook mbi përdoruesit e tij

Facebook kishte telashe të mëdha pas një letre të publikuar nga një ekip shkencëtarësh, ku në vitin 2012 kompania kishte realizuar një eksperiment duke manipuluar me emocionet e përdoruesve në Facebook, në bazë të postimeve që atyre u shfaqeshin....

6 July, 2014Lexo më shumë

Dorëzat e mençura të boksit, që tregojnë fuqinë e goditjes tuaj

Ne kemi parë shumë teknologji të reja të mençura të fitnesit apo palestrës. Por, tani edhe dorëzat e boksit janë duke u bërë të mençura....

6 July, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper