Auto & Tek – Page 126 – Lajmi.net

Aktuale

Skaneri molekular që ju tregon saktësisht çfarë jeni duke konsumuar

Është krijuar një skaner molekular që kushton 149 dollarë, i cili mund të ju tregojë saktësisht se sa kalori janë në tortën tuaj, a është i pjekur fryti që dëshironi ta hani – dhe edhe nëse parfumi juaj është i shëndetshëm....

4 May, 2014Lexo më shumë

Vetura që vozitet nga peshku

Kjo veturë mund t’i japë peshkut një mënyrë të re të jetës – dhe të lejojë atë që të eksplorojë botën edhe jashtë akuariumit të tij....

3 May, 2014Lexo më shumë

Samsung urdhërohet t’i paguajë Apples 120 milionë dollarë dëmshpërblim

Juria amerikane ka urdhëruar Samsung-un që t’i paguaj Apple-së një shumë prej 120 milionë dollarëve për shkelje të patentës së celularit të mençur, shumë më pak para se që Apple kishte kërkuar dhe se që kishte humbur nga “kopjimi” i patentës nga Samsung....

3 May, 2014Lexo më shumë

BMW zbulon veturat e reja emergjente

RETTmobil është shërbimi emergjent më i madh në Evropë, dhe këtë vit më shumë se 450 vetura për intervenime emergjente nga marka të ndryshme do të paraqiten në qytetin gjerman Fulda....

2 May, 2014Lexo më shumë

Huracan i gjelbër shkëlqen në Spanjë

Lamborghini Huracan ishte njëri nga yjet në shfaqjen e veturave në Gjenevë, por duke e parë atë tash në rrugë me një ngjyrë të punuar mirë duket më i freskët dhe më mahnitës....

2 May, 2014Lexo më shumë

Kevin Spacey do të paraqitet në lojën e ardhshme të Call of Duty

Traileri për lojën e ardhshme të Call of Duty i paraqitur në YouTube, zbulon se aktori amerikan Kevin Spacey do të ketë një rol në lojë duke u paraqitur në shumë skena....

2 May, 2014Lexo më shumë

Fotografitë e modelit të ardhshëm të serisë së gjashtë të BMW

I lansuar në vitin 2011, gjenerata aktuale e serisë së gjashtë të BMW Coupe dhe Convertible do të pasurohet edhe me një model të ri të ardhshëm i cili është me të vërtetë i mrekullueshëm....

2 May, 2014Lexo më shumë

Përditësimi i Google Search me mundësi për të gjetur makinën tuaj

Një tipar i ri i Google Now, në aplikacionin e përditësuar Search për Android, do të jetë shumë i dobishëm për ju. Ky tipar sjellë disa karakteristika të reja, të tilla si përkujtimet e reja (reminders), një listë të centralizuar të pseudonimeve dhe më shumë....

2 May, 2014Lexo më shumë

Snapchat shton mundësinë e chatit dhe video thirrjeve

Snapchat ngadalë është duke shtuar karakteristika të reja në platformën mesazheve jetëshkurtër. Dy karakteristika të reja që janë dalë sot janë: një mundësi e bisedës në chat dhe një për video thirrje. Këto dy karakteristika të reja në këtë aplikacion mund ta ndryshojnë në masë të madhe natyrën e tij....

2 May, 2014Lexo më shumë

Njoftohuni me Firefox 29, një shfletues më i lehtë dhe më modern nga Mozilla

Përdoruesit e Firefox, do të marrin një përditësim të ri nga Mozilla. Shfletuesi morri një mori rregullimesh të mëdha të martën, duke ofruar një ri-dizajnim dhe më shumë karakteristika se kurrë më parë....

30 April, 2014Lexo më shumë

Shuhet serveri i GameSpy, pësojnë lojërat e Rockstar Games

Prej se GameSpy njoftoi se shërbimet online të saj të lojërave Multiplayer do të shuhen më 31 maj, disa kompani janë alarmuar, pasi që disa nga lojërat përkatëse të tyre janë në dyshim se do të jenë funksionale në metodën Multiplayer në të ardhmen....

30 April, 2014Lexo më shumë

Celulari i mençur G3 i LG do të lansohet më 27 maj

Dy muaj pasi që shumica e konkurrentëve të tij zbuluan telefonat e ri të tyre për vitin 2014 edhe LG është gati që të ndjekë shembullin e tyre....

30 April, 2014Lexo më shumë

Samsung lanson Galaxy K zoom me kamerë 20.7 mega-piksel

Samsung të martën lansoi variantin e shumë-pritur të kamerës Galaxy K zoom, në shfaqjen “Capture the Moment” në muzeun e Singaporit. Gjigandi i Koresë së Jugut nuk njoftoi për çmimin zyrtar të pajisjes, por dha disa detaje mbi veçoritë e saj....

30 April, 2014Lexo më shumë

Krijuesi i këpucëve 3D grumbullon $6.4 milionë nga shitjet

Sols, një kompani që bën krijime 3D, e cila është e fokusuar në krijimin e këpucëve për të lehtësuar dhimbjet e këmbëve dhe sëmundjet e tjera, ka arritur të grumbullojë $6.5 milionë nga shitjet e njësisë A të këpucëve....

30 April, 2014Lexo më shumë

McLaren zbulon modelin MSO 650S Coupe

McLaren ka zbuluar një model të ri të veturës që planifikon ta prezantojë në Kinë gjatë javëve të ardhshme....

30 April, 2014Lexo më shumë

Facebook planifikon të ndërtojë një qendër të re në Altoona

Facebook nuk ka përfunduar ende ndërtimin e një qendre masive të të dhënave në Iowa-në qendrore, por zyrtarët e gjigandit të mediave sociale njoftuan se janë duke planifikuar që të ndërtojnë një tjetër strukturë të ngjashme me përmasat aktuale të të dhënave të faqes....

30 April, 2014Lexo më shumë

Acer do të lansojë tabletën e re Iconia B1-730HD

Acer do të lansojë tablen e re Iconia B1-730HD, të cilën e ka quajtur një “prekje më e lidhur”, nesër më 29 prill, së bashku me produktet e reja të planifikuara....

29 April, 2014Lexo më shumë

Hakerët synojnë sulme në gabimet e sapo zbuluara në Internet Explorer

Hakerët janë duke punuar në një gabim të ri të sapo zbuluar në Microsoft Internet Explorer, që bën që më shumë se gjysma e përdoruesve në botë e këtij shfeltuesi të jenë cak i mundshëm për t’u sulmuar, duke përfshirë edhe shumë kompjuterë të qeverisë federale amerikane....

29 April, 2014Lexo më shumë

SGA prezanton modelin e ri-dizajnuar të Mercedes SLS AMG

I frymëzuar nga modelet e zeza të Mercedes SLS AMG, SGA Aerodynamics ka hartuar një dizajn të ri të pamjes së jashtme të veturës, të cilën e ka quajtur ‘Wideboy për SLS AMG’....

29 April, 2014Lexo më shumë

Bugatti Veyron Super Sport do të shfaqet në Hong Kong

Bugatti ka një tendencë për të krijuar edicionin special të modelit Veyron, një model ky që goditi tregjet e veturave për vite me radhë. ...

29 April, 2014Lexo më shumë

Microsoft blen Nokia për 7.2 miliardë dollarë

\'Nokia\' të premten ka përfunduar marrëveshjen me \'Microsoft\' për shitjen e biznesit të tij gjigand të celularëve, duke mbajtur fabrikën e prodhimit Chennai jashtë marrëveshjes për shkak të problemeve me të ardhurat në Departamentin e Tatimit....

27 April, 2014Lexo më shumë

Ford Mustang i \’Need for Speed\’ shitet për $300,000

Pas paraqitjeve të tij të shumta në \'Need for Speed\', modeli nga “Need for Speed”, 2013 Ford Mustang GT u shit për $300,000 në ankandin Barrett-Jackson këtë javë. Ofertuesi fitues ishte Dave Flynn, nga Columbiana, Ohio....

27 April, 2014Lexo më shumë

Apple iTunes me 800 milionë llogari në mbarë botën

Apple zbuloi të mërkurën se tani ka më shumë se 800 milionë llogari në iTunes, në mbarë botën, nga 575,000,000 që ishin në qershor të vitit të kaluar....

27 April, 2014Lexo më shumë

Facebook ka blerë një aplikacion për fitnes

Facebook ka shtuar në portofolin e tij të blerjeve edhe një firmë finlandeze që ka një aplikacion për të gjurmuar aktivitetet e fitnesit në palestër....

27 April, 2014Lexo më shumë

Game Boy i Nintendo feston 25 vjetorin e krijimit

Më 21 prill, 1989, Nintendo lansoi Game Boy në Japoni. Ishte një prodhim i Nintendo që solli shumë përfitime dhe u bë shumë shpejtë paisja më e popullarizuar në botë për lojëra. Paisja tash ka mbushur 25 vjet që nga prodhimi i parë dhe Nintendo ka treguar për evolucionin e tij deri më sot....

25 April, 2014Lexo më shumë

Audi A3 zgjedhet vetura e vitit

Audi A3 është zgjedhur vetura e vitit. Makina e markës gjermane mori titullin e veturës më të mirë ndaj të gjitha veturave të tjera të serive të BMW-së dhe Mazda-së....

25 April, 2014Lexo më shumë

Web profilet e reja në Twitter tani në dispozicion për të gjithë

Më në fund, Web-profilet e reja në Twitter tani janë të gatshme. Twitter kishte lansuar më herët faqet e reja të profileve në web për disa llogari, por tani është në dispozicion për të gjithë....

24 April, 2014Lexo më shumë

WhatsApp krenohet që tani ka 500 milionë përdorues aktiv

WhatsApp ka arritur një pikë të madhe në drejtim të numrit të përdoruesve të saj, tani që ka 500 milionë përdorues aktiv të aplikacionit të mesazheve....

24 April, 2014Lexo më shumë

VW konfirmon se koncepti Golf R 400 do të prodhohet

Vetëm disa ditë pas zbulimit të tij në shfaqjen e veturave në Pekin, VW ka njoftuar se koncepti Golf R 400 do të prodhohet përfundimisht si një model i ri....

24 April, 2014Lexo më shumë

Windows 8.2 i gatshëm në vjeshtë, Windows 9 në ndërtim e sipër

Microsoft në konferencën e saj vjetore të zhvillimit Build, zbuloi përditësimin 8.1 për Windows që solli një numër të madh të përmirësimeve për përdoruesit e laptopëve dhe kompjuterëve. Por Microsoft tani ka njoftuar se do të lansojë përditësimin 8.2 shumë shpejtë....

24 April, 2014Lexo më shumë

Celularët Nokia tani do të quhen \”Celularët Microsoft\”

Njësia e celularëve të Nokia-së do të riemërohet në \"Celularët Microsoft\", sipas një raporti të ri të Telegraph....

24 April, 2014Lexo më shumë

Audi shfaqi konceptin TT Allroad në Pekin

Audi kënaqi publikun me premierën e tij botërore të konceptit TT Allroad në shfaqjen e veturave në Pekin. Ky koncept i veçantë shfaqë një model që mund të jetë shumë i suksesshëm nga platforma e re TT e Audi-së. ...

20 April, 2014Lexo më shumë

1964 Ford GT40 shitet për 7 milionë dollarë

Një model i rrallë i Ford shkoi në ankand gjatë fundjavës dhe u shit për 7 milionë dollarë. Prototipi GT/104 ishte një veturë që garonte në Le Mans, i vozitur nga shoferi Jo Schlesser dhe Richard Atwood, por ishte detyruar të largohej nga garat pasi që kishte ndezur flakë....

19 April, 2014Lexo më shumë

Amerikanët janë gati të shpikin gjëra të pabesueshme teknologjike

Shumica e amerikanëve janë të ngazëllyer për të ardhmen e teknologjisë, edhe pse risitë e tyre më të kërkuara janë si ato në filma sci-fi. Një lajm i publikuar në Pew Research Center këtë javë, tregon se shpikjet e amerikanëve brenda 50 viteve do të arrijnë aq larg sa që veturat nuk do të ecin më nëpër tokë, por nëpër ajër....

19 April, 2014Lexo më shumë

Google tani do të ju dërgojë temat më të popullarizuara në inbox

Për dikë është me rëndësi që të jetë në kohë me lajmet aktuale botërore dhe temat më të përfolura në botë, andaj Google është kujdesur që për këtë kategori të njerëzve të dërgojë mesazhe nga temat aktuale direkt në inbox-in e tyre....

19 April, 2014Lexo më shumë

Sony tejkalon Xbox me shitje të paisjeve

Sony ka tejkaluar rivalin e tij të lojërave Xbox One për nga numri i shitjeve gjatë muajit mars, me një diferencë të konsiderushme duke shitur 2 milionë paisje....

18 April, 2014Lexo më shumë

Mercedes S63 AMG Coupe i shfaqur në New York

I zbuluar muajin e kaluar, Mercedes S63 AMG 4MATIC Coupe ka kënaqur publikun me debutimin e tij publik në shfaqjen e veturave në New York....

18 April, 2014Lexo më shumë

Projekti “Tango” i Google në bashkëpunim me NASA për të krijuar robotë

Projekti i Google i quajtur “Tango” nuk është vetëm një celular i thjeshtë i mençur Ky projekt përmban paketa të veçanta që asnjë paisje tjetër në treg nuk i ka, si për shembull procesori Myriad 1 i cili është në gjendje që të bëjë një çerek milion matje 3D për sekond, dhe kjo është pikërisht ajo për të cilën NASA ka nevojë që t\'i dërgojë robotët e tyre autonom në hapsirë....

18 April, 2014Lexo më shumë

Facebook lanson gjurmuesin për vendndodhjen e shokëve

Opsioni i ri i Facebook i quajtur “Nearby Friends” (Shokët Pranë), mundëson që të gjurmoni informacione për vendndodhjen e miqve tuaj në botën reale dhe të shikoni vendndodhjen e saktë të tyre në hartë....

18 April, 2014Lexo më shumë

Toshiba futë në shitje laptopin e ri 4K Satellite P55t

Laptopi Satellite P55t Ultra HD që kushton $1,449 do të del në shitje më 22 prill dhe do të jetë në dispozicion direkt nga Toshiba. Laptopi është menduar për tregun profesional, por Toshiba beson se adhuruesit e multimedias do të jenë të tërhequr nga ky laptop. Toshiba tha se ky është laptopi i parë që […]...

15 April, 2014Lexo më shumë

W Motors do të zbulojë veturën përbindësh në Monako

Zbulimi do të bëhet në shfaqjen e veturave në Marques, Monako këtë javë. Bisha me 770 kuaj-fuqi ishte shfaqur fillimisht si një koncept më pak se një vit më parë, duke u quajtur si “super-vetura e parë Saudite”. Me 770 kuaj-fuqi dhe 747 çifte rrotulluese, vetura do të jetë në gjendje që të arrijë 100kmh […]...

15 April, 2014Lexo më shumë

Gmail ju lejon t’i vendosni fotografitë automatikisht nga celulari

Ndoshta nuk e përdorni Google+ aq shpesh për ndërveprime sociale, por shërbimi i ri i Gmail “Auto Backup” – shërbim për fotografi, është me të vërtetë i mirë, dhe tani është më i mirë në saje të një tipari të ri të Gmail që është futur sot. Tipari sjellë një “Auto Sinkronizim” të imazheve drejt […]...

15 April, 2014Lexo më shumë

2015 Nissan Murano do të debutojë në New York

Murano i ri përmbanë një stil të veçantë të shfaqur për herë të parë në konceptin e Nissan të vitit 2013 dhe do të jetë shumë konkurruese me veturat e tjera. Elementet kyçe të dizajnit, që Nissan i quan “V-motion”, janë dritat LED, çatia prej xhami dhe sipërfaqet e skalitura. Dizajni i brendshëm është poashtu […]...

14 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball