Auto & Tek – Page 105 – Lajmi.net

Aktuale

Shfaqet Samsung Galaxy S6 nga kompania (Video)

Samsung ka lansuar një video paralajmëruese sot për celularin e ardhshëm Galaxy S6, duke u fokusuar kështu në materialin dhe dizajnin e celularit....

20 February, 2015Lexo më shumë

Facebook tani ju lejon që të shtoni ‘Stickers’ në fotografi

Përdoruesit e Facebook tani do të jenë në gjendje që të shtojnë stickers (figurat e animuara të rrjetit social) në fotografitë e tyre duke përdorur aplikacionin e rrjetit social për iOS dhe Android....

20 February, 2015Lexo më shumë

Google do të lansojë YouTube për fëmijë

Aplikacioni pa pagesë do të shfaqet në Google Play më 23 shkurt, me një përmbajtje familjare dhe programe të reja....

20 February, 2015Lexo më shumë

Njihuni me Bentley Continental GT

Bently GT për vitin 2015 ka bërë disa ndryshime si të jashtme gjithashtu edhe te brendshme,ndryshime të cilat janë kanë më shumë rahati se paraardhësit e tij....

20 February, 2015Lexo më shumë

Detajet e 2015 Audi R8 të cilat duhet t’i dini

Detaje të tjera priten të vijnë gjithashtu më shumë ditëve në vazhdim....

19 February, 2015Lexo më shumë

HTTP/2: Rruga për një internet shumë të shpejtë për të gjithë

Një protokoll i ri do të ndryshojë rrënjësisht mënyrën se si kompjuterët lidhen në internet....

19 February, 2015Lexo më shumë

Adobe feston 25 vjetorin e Photoshop

Ku do të ishim sot pa Photoshop? Prej prodhimit të aplikacioneve të cilat për t’u dizajnuar është përdorur Photoshop e deri tek kompjuterët shtëpiak PC, Adobe Photoshop ka qenë programi më me ndikim në të gjithë botën....

19 February, 2015Lexo më shumë

Të rinjtë nga Ferizaj zënë vendin e dytë në konkursin e Yahoo!

Agon Halili (15 vjeç) dhe Ari Meha (17 vjeç) nga Ferizaj, të cilët vijojnë kursin e dizajnit grafik, kanë marrë pjesë në konkursin për ridizajnimin e logos së YAHOO!...

18 February, 2015Lexo më shumë

Krijohet plumbi që mund të shpëtojë jetë (Video)

Duket si një shtojcë lodër për një armë, por kjo pajisje e re ka për qëllim që t’u japë të dyshuarve një shans për të jetuar nëse goditen nga kjo armë....

18 February, 2015Lexo më shumë

Rikthehet VLC Media Player në iOS

VLC Media Player është rishfaqur në dyqanin e iOS pavarësisht se ishte tërhequr më herët kur ishte shfaqur për herë të parë në shtator të vitit 2014....

18 February, 2015Lexo më shumë

Vetura madhështore Mercedes-Maybach S-Class Pullman

E ngjashme me Maybach S-Class, por pak më e gjatë dhe më e gjerë....

18 February, 2015Lexo më shumë

Samsung Galaxy S6 me mbushje të plotë përmes Wi-Fi?

Samsung është duke bërë një seri lojërash me të gjithë deri në lansimin zyrtar të celularit të ardhshëm Galaxy S6, dhe detajet më të fundit thonë se ky celularë do të mund të mbushet me energji edhe përmes Wireless-it....

17 February, 2015Lexo më shumë

Dronët do të vallëzojnë, luftojnë dhe garojnë në një ngjarje në Amsterdam

Dronët mund të bëjnë shumë gjëra – të kapin video të mrekullueshme, të luftojnë, garojnë – por, sa janë të mirë ata për të bërë shfaqje? Këtë do ta kuptojmë gjatë këtij viti....

17 February, 2015Lexo më shumë

Parkingjet nëntokësore për biçikleta e ardhmja e Japonisë (Video)

Një video mjaft mbresëlënëse është duke qarkulluar nëpër të gjitha portalet botërore, video kjo e cila tregon se si do të parkohen biçikletat në Japoni....

17 February, 2015Lexo më shumë

BMW X3 sjell disa ndryshime për këtë vit

Këtë vit si pjesë e ndryshimeve në BMW X3 janë fenerët e reja binjake rrethore si dhe llambat opsionale LED....

17 February, 2015Lexo më shumë

Shfaqet 2016 Nissan Maxima, dhe është mjaft e bukur

Tani e gjitha çfarë ka mbetur është debutimi zyrtar i saj....

15 February, 2015Lexo më shumë

Gjendet Toka e dytë në Univers

Sipas NASA-së, një planet që është tepër i ngjashëm me Tokën është zbuluar brenda galaktikës sonë ‘Rruga e Qumështit’. Ata besojnë se ai planet mund të përmbajë jetë....

15 February, 2015Lexo më shumë

Njihuni me WhatsApp Spy, spiuni i WhatsApp

Nuk ka asgjë të keqe me celularin tuaj. Mos provoni që t’ia ndryshoni preferencat. Ata mund të shohin dhe dëgjojnë çdo gjë. Mund t’i shohin fotografitë tuaja, mesazhet dhe statuset, edhe kur mendoni që siguria juaj është shumë e lartë....

15 February, 2015Lexo më shumë

Ndjehuni më të shëndetshëm me Nike+ në iPhone

Aplikacioni Nike+ për iPhone tani mbështetë aplikacionin HealthKit të Apple. Si rezultat i kësaj, tani përdoruesit nuk do të kenë nevojë për një varëse në dorë në mënyrë që aplikacioni t’ua gjurmojë lëvizjet dhe gjërat e tjera që kanë të bëjnë me shëndetin tuaj, pasi të gjitha këto i bënë senzori që gjendet në iPhone. […]...

14 February, 2015Lexo më shumë

Apple po ndërton një veturë elektrike

Pas shumë thashethemeve, tani është më se e qartë se Apple është duke punuar në një veturë elektrike. Gazeta The Wall Street raporton se Apple ka angazhuar një ekip prej 1,000 punëtorëve për të punuar në një veturë elektrike sekrete si pjesë e projektit të koduar me emrin “Titan”. Apple është duke lëvizur para me […]...

14 February, 2015Lexo më shumë

Shtëpia e parë në botë e printuar në 3D

Kompania WinSun me bazë në Shanghai, Kinë ka shfaqur shpikjen më të fundit në aspektin e ndërtimtarisë: një shtëpi të printuar në 3D dhe vila të tjera të cilat marrin vetëm pak ditë për t’u ndërtuar. Shtëpitë e shtypura në 3D janë një arritje të cilat shumë arkitektë dhe dizajnerë kanë qenë duke menduar që […]...

14 February, 2015Lexo më shumë

Koncepti ‘Prologue Avant’ paraqet të ardhmen e Audi

Pas konceptit të Prologue vitin e kaluar, Audi kishte shfaqur në Gjenevë atë se si do të jetë dizajni i ri i këtij modeli. Audi ka ofruar sot gjithashtu edhe një tjetër dizajn të modelit të ardhshëm Prologue Avant, që pritet të shfaqet në shfaqjen e veturave në Gjenevë muajin e ardhshëm. I zbuluar sot […]...

13 February, 2015Lexo më shumë

Gjethet artificiale që e konvertojnë dritën e diellit në karburant

Studiuesit e Harvardit kanë prezantuar një metodë për ta kthyer dritën e diellit dhe ajrin në izopropanol (C3H8O). Përderisa përdoret kryesisht si një tretës dhe në farmaceutik, izopropanoli mund të përdoret gjithashtu edhe si një lëndë djegëse e përshtatshme. Këto gjethe kanë transformuar dritën e diellit në gjëra të cilat ne mund t’i përdorim si […]...

13 February, 2015Lexo më shumë

‘Babai i internetit’ paralajmëron ardhjen e Epokës së Errët dixhitale

Vint Cerf, “babai i internetit”, thotë se ai është i shqetësuar se të gjitha imazhet dhe dokumentet që kemi ruajtur në kompjuter, do të zhduken....

13 February, 2015Lexo më shumë

Bëhuni gati për aplikacionet 4GB në iPhone

Aplikacionet e iOS janë duke u bërë edhe më të mëdhenj. Apple ka dyfishuar kufizimin e madhësisë së aplikacioneve të iOS nga 2GB në 4GB, tha kompania të enjten. Kjo rritje është bërë për shkak që krijuesit e aplikacioneve të mund të përfshijnë më shumë media në aplikacione dhe të dhurojnë një eksperiencë më të […]...

13 February, 2015Lexo më shumë

Pajisja që e detekton HIV-in për 15 minuta

Inxhinierët hulumtues të biomjeksisë në Universitetin e Kolumbisë kanë krijuar një pajisje për celularë i cili mund të detektojë HIV-in me një shpim në gisht. Kjo kushton vetëm $34 për ta bërë dhe rezultati del brenda 15 minutave. Sipas hulumtuesve, është njëri prej testeve më të përsosur për HIV-in. Për shkak që mund të identifikojë […]...

12 February, 2015Lexo më shumë

Dubai ka vendosur që ti ‘kompleksojë’ adhuruesit e veturave super-luksoze |FOTO & VIDEO|

Emirati ku policia vozitet shumë më me stil se ju! Dubai lanson flotën e re të veturave super-luksoze të cilat do të përdoren në shërbimet e emergjencës.   Duke mos qenë i mjaftuar me epitetin e njërit prej qyteteve më luksoze në botë ata vendosën që të ketë edhe veturat e policisë më luksoze dhe […]...

12 February, 2015Lexo më shumë

Tani mund të zgjidhni kush do t’ua menaxhojë llogarinë në Facebook pasi që të vdisni

Facebook është duke iu dhënë përdoruesve një kontroll edhe më të madh në atë se çfarë ndodhë me llogaritë e tyre pasi që ata të vdesin. Rrjeti social ka lansuar një veçori të re të martën e cila i lejon përdoruesit të zgjedhin një shok specifik në Facebook i cili do të jetë në gjendje […]...

12 February, 2015Lexo më shumë

Google kërkon punëtorë shqiptarë

Kompania Google ka shpallur një konkurs për punëtorë shqiptarë që kanë përvojë ndërkombëtare. Të interesuarit duhet të kenë njohuri për mediat online dhe aftësi komunikuese si dhe aftësi analitike dhe njohuri për rritjen e biznesit. Kualifikimet e preferuara për punë në këtë kompani janë në fushën e marketingut, konsultingut, puna me projekte, aftësia për të […]...

12 February, 2015Lexo më shumë

Përfitoni 2GB hapësirë të Google Drive pa pagesë menjëherë

Google është duke ofruar një mënyrë shumë të lehtë për të fituar 2GB hapësirë shtesë në Google Drive. Duke e kompletuar një kontrollim të sigurisë, përdoruesit do të mund të marrin 2GB hapësirë për ruajtjen e të dhënave që do të shtohet në llogaritë e tyre. Kjo ofertë vlen deri më 17 shkurt, kështu që […]...

12 February, 2015Lexo më shumë

Infiniti QX 80 sjell një super makinë

Tani për 2015 QX80 vjen me disa përditësime në styling të brendshëm, dhe teknologjive që ndihmojë për të mbajtur atë në hap me tregun e saj të ngrohtë....

12 February, 2015Lexo më shumë

Apple do të investojë $850 milionë në një fermë solare

Apple do të investojë $850 milionë në një fermë solare në Monterey, Kaliforni, ka njoftuar CEO i kësaj kompanie Tim Cook të martën....

11 February, 2015Lexo më shumë

2016 Cadillac ATS-V do të kushtojë $61,000

Cadillac sapo ka zbuluar çmimin zyrtar të modelit 2016 Cadillac ATS-V....

11 February, 2015Lexo më shumë

Samsung do të lansojë një celularë me ekran tre-anësor

Samsung planifikon të lansojë një celularë me një ekran 5.1 inç i cili është i pjerrët në të anët vertikale të celularit, sipas një raporti të ri....

11 February, 2015Lexo më shumë

Spot, qeni robot i Google

Në videon e shfaqur në YouTube shihet se si qeni robot i krijuar nga Google reagon ndaj shkelmimeve të njerëzve sikur të ishte i vërtetë....

10 February, 2015Lexo më shumë

Sony Xperia E4 premton bateri që zgjatë dy ditë

Sony ka një konkurrent të ri në tregun e celularëve të rangut të mesëm: Xperia E4, një celularë 5-inç me stil dhe që premton një jetë të baterisë jashtëzakonisht më të gjatë....

10 February, 2015Lexo më shumë

Anonymous hakeron ISIS-in

“ISIS, ne do të ju gjejmë, do t’i marrim faqet tuaja, llogaritë, email adresat dhe do të ju demaskojmë juve”, thuhet në deklaratën e grupit të hakerëve....

10 February, 2015Lexo më shumë

Vogëlushi me veturën më të mirë në botë (Video)

Kurrë nuk është herët që të bëhesh një shofer i mirë....

9 February, 2015Lexo më shumë

Roboti i vogël i cili ua hapë çdo zinxhirë të rrobave

Roboti i quajtur Zipperbot që është krijuar nga MIT është në gjendje që të hapë dhe mbyllë çdo zinxhirë të rrobave tuaja....

9 February, 2015Lexo më shumë

Apple duke përgatitur iOS 9

Ritmi i Apple për të lansuar versione të reja të iOS dhe karakteristika të reja çdo vit ka rezultuar në disa probleme të padëshiruara, dhe duket se kompania është duke planifikuar që të rregullojë gjithçka me iOS 9....

9 February, 2015Lexo më shumë

Mercedes Benz G klasë, 1milion dollar

Mercedes-Benz G klasë duket të jetë mjeti i blinduar i zgjedhur për mbretërit, sulltanët, krerët e shtetit dhe  kanadezëve....

9 February, 2015Lexo më shumë

Kështu duket celulari i parë nga Ubuntu

Ishte premtuar që pesë vite, por tani duket se celulari i parë i Ubuntu është aktualisht duke u bërë realitet....

8 February, 2015Lexo më shumë

Ora që nuk ka nevojë të furnizohet me energji

Tregu i pajisjeve teknologjike që vishen po vazhdon të rritet dita ditës. Deri në vitin 2018 është parashikuar që tregu për orët inteligjente të grumbullojë rreth 10 miliardë dollarë....

8 February, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool