Auto & Tek – Page 100 – Lajmi.net

Aktuale

Aston Martin shfaqë fotografitë e Lagonda

Pas disa fotografive tinëzake të modelit të ri të Aston Martin disa ditë më parë, tani ky model legjendar është ekspozuar në një set të plotë të fotografive....

8 September, 2014Lexo më shumë

Videoja e parë e iPhone 6

Të martën e javës së ardhshme, Apple do të organizojë një ngjarje ku do të prezantojë iPhone 6. Por, përkundër gjithë videove dhe fotografive që pretendonin celularin iPhone 6, është shfaqur një video që shfaqë iPhone-in e vërtetë....

7 September, 2014Lexo më shumë

Fillojnë pritjet e njerëzve në radhë për të parë lansimin e iPhone 6 (Video)

iPhone i ardhshëm i Apple është caktuar të zbulohet më 9 shtator. Edhe pse Apple ende nuk e ka bërë zyrtare lansimin e tij, disa njerëz kanë zgjedhur një mënyrë tjetër për të pritur lansimin e tij, dhe ajo mënyrë nuk është në shtëpi....

7 September, 2014Lexo më shumë

iPhone 6 do të përdoret si një ‘portofol mobil’

Gjigandi teknologjik Apple do ta prezantojë celularin e ri iPhone 6 në dy madhësi në ngjarjen zyrtare të tij në Kaliforni më 9 shtator....

7 September, 2014Lexo më shumë

Motorola zbuloi një Moto X më të madh

Emër i njëjtë, gjeneratë e re. ...

7 September, 2014Lexo më shumë

Audi do t’i rifreskojë të gjitha modelet A6 për vitin 2015

Debutimi publik i modeleve të rifresukara do të bëhet në Paris....

5 September, 2014Lexo më shumë

Lenovo ThinkPad Helix është më i lirë, më i hollë dhe më i mençur

Lenovo lansoi një seri të tabletëve, pjesëve të PC-ve në konferencën e teknologjisë IFA 2014 të enjten, duke përfshirë edhe ThinkPad Helix për përdoruesit të cilët i kanë qejf tabletët dhe laptopët....

5 September, 2014Lexo më shumë

Nokia prezantoi në Berlin dy modele të reja për Selfie

Kompania tani pronë e Microsoft, Nokia, e ka marrë seriozisht çështjen e selfieve. Ajo ka prezantuar në Berlin dy modele të reja - Lumia 735 dhe Lumia 730....

5 September, 2014Lexo më shumë

Mercedes G65 AMG do të vijë në Amerikë

Modeli Mercedes G65 AMG do të vijë si model i vitit 2016, me një çmim prej $250.000....

4 September, 2014Lexo më shumë

Ora ‘Asus Zen’, një orë që matë nivelet tuaja të relaksimit

Më herët në mars Google kishte prezantuar platformën e saj për ora të quajtur Android Wear, së bashku me LG dhe Motorola-n, por tani duket se këtij trendi u është bashkangjitur edhe një orë e re....

4 September, 2014Lexo më shumë

Unaza e mençur

Përderisa orët dhe varëset e mençura kanë zënë vend në teknologjinë e ditëve të sotshme, një pajisje tjetër është e gatshme gjithashtu që t'i bashkohet kësaj hapsire....

4 September, 2014Lexo më shumë

DMC zbulon McLaren 12C Velocita

DMC ka zbuluar modelin e ri të përmirësuar të McLaren, të cilin e ka quajtur modeli 12C Velocita edicioni 'Erë'....

2 September, 2014Lexo më shumë

Çfarë të pritet nga ngjarja IFA 2014

Jemi në muajin shtator, që do të thotë se krijimet e reja teknolgjike janë duke adhur. Ngjarja më e madhe e këtij lloji IFA 2014 që do të mbahet në Berlin, do të zbulojë shumë pajisje të reja teknologjike....

2 September, 2014Lexo më shumë

Apple e shqetësuar për sulmet e hakerëve në iCloud

Apple për herë të parë është përballur me një 'hakerim' në llogaritë e iCloud, ku janë vjedhur fotografi personale nudo të disa prej yjeve botërore. Sa është e sigurt iCloud tash?...

2 September, 2014Lexo më shumë

Koncepti Pininfarina Sergio

Koncepti Pininfarina Sergio do të fillojë të prodhohet në njësi të kufizuara pas prezanimit për herë të parë të super-veturës në Gjenevë në vitin 2013....

1 September, 2014Lexo më shumë

Samsung dhe Nike bëhen bashkë për një aplikacion të ri Nike+

Krijuesi i pajisjeve elektronike Samsung dhe krijuesi i njohur i atleteve Nike, kanë bashkëpunuar për të krijuar një aplikacion të ri 'Nike+' për orën e mençur Samsung Gear S....

1 September, 2014Lexo më shumë

Microsoft do të zbulojë modelin e ri më 4 shtator

Microsoft ka publikuar një fotografi që i fton përdoruesit në ngjarjen e tij IFA 2014, ku pritet ta shfaqë modelin e shumëpritur, të fokusuar në selfie, celularin Lumia 730....

1 September, 2014Lexo më shumë

Komunikimi pa fjalë me ‘Emojli’

Me ikona të ndryshme që shprehin emocione, në një aplikacion të ri, ju mund të komunikoni edhe pa thënë asnjë fjalë....

1 September, 2014Lexo më shumë

Arden përmirëson veturën Jaguar F-Type

Specialisti i veturave Arden, ka zbuluar përmirësimin unik të bërë në veturën Jaguar F-Type R, i cili ka pranuar një përmirësim të bukur nga programi i kompanisë gjermane....

1 September, 2014Lexo më shumë

Nintendo zbulon pajisjet e reja 3DS

Pajisje të reja 3DS me një vrimë për një analog të dytë dhe me një CPU më të fuqishme do të vijnë në Japoni në tetor, ka paralajmëruar Nintendo të premten....

1 September, 2014Lexo më shumë

Hyundai dëshiron të krijojë një model të ri

Çdo kompani e veturave siç duket vetëm është duke menduar çfarë të prodhojë, çfarë modeli të ardhshëm. Dhe modelet e reja nga prodhuesit e ndryshëm të veturave nuk kanë pasur të ndalur këto ditë....

30 August, 2014Lexo më shumë

Google nuk do të shfaqë më autorin e përmbajtjeve

Para gati tre vitesh, Google filloi të përfshinte edhe autorët e përmbajtjeve tek rezultatet e kërkimit. Në rezultatet e kërkimit tek Google shfaqej emri i autorit të një artikulli të caktuar, blogu ose webfaqe, fotoja e tij, si dhe profili i tij në Google+. Por tani, kjo nuk do të ndodhë më....

30 August, 2014Lexo më shumë

Pamja e parë e Aston Martin Lagonda

Ne kemi parë imazhet e veturës koncept, por asgjë më shumë. Tani, falë një burimi të fotografive të kapura në aeroportin Oman Air, ne i kemi edhe imazhet e para të veturës Aston Martin Lagonda....

30 August, 2014Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë mënyrën për ndryshimin e kujtesës

Kujtimet traumatike mund të kalohen në kujtime të këndshme përmes një drite të lehtë, pohojnë shkencëtarët....

30 August, 2014Lexo më shumë

Brabus ridizajnon Mercedes-Benz C-Class

Mercedes për një kohë të gjatë nuk ka lansuar konceptin C-Class, por firma e njohur gjermane për modifikime të veturave “Brabus” ka gjetur kohë për ta ridizajnuar këtë lloj....

28 August, 2014Lexo më shumë

Apple do të lansojë një iPad 12.9 inç vitin e ardhshëm

Apple raportohet se është duke planifikuar lansimin e iPad-it më të madh, një tabletë 12.9 inç, vitin e ardhshëm....

28 August, 2014Lexo më shumë

Microsoft largon 1,500 aplikacione të rrejshme nga Windows Store

Microsoft ka njoftuar se i ka rishikuar politikat e saj në lidhje me aplikacionet 'mashtruese' në Windows Store, duke rezultuar në fshirjen e më shumë se 1,500 aplikacioneve të rrejshmne nga dyqani....

28 August, 2014Lexo më shumë

Renault zbulon një veturë garuese me të vërtetë të bukur

I shfaqur në shfaqjen e veturave në Moskë, Renault vetëm sa ka zbuluar njërin nga veturat më të bukura për gara ndër vite. ...

27 August, 2014Lexo më shumë

Dropbox Pro ju jep abonuesve 1TB hapsirë

Dropbox të mërkurën njoftoi për ndryshime të mëdha në ofertat e veta të DropBox Pro, duke përfshirë më shumë hapsirë për ruajtje dhe opcione më të mira të shpërndarjes....

27 August, 2014Lexo më shumë

Instagram lanson edhe një aplikacion të ri (Video)

Përveç apliakacionit Slingshot të Facebook dhe Bolt të Instagram, është krijuar edhe një aplikacion i ri tjetër poashtu nga Instagram....

27 August, 2014Lexo më shumë

DMC zbulon ri-dizajnimin e Lamborghini Aventador

Dizajnuesi gjerman i super-veturave, DMC, ka zbuluar ri-dizajnimin e radhës të veturës Lamborghini Aventador....

26 August, 2014Lexo më shumë

Kina planifikon krijimin e një sistemi të vet operativ

Kina është duke planifikuar të krijojë një sistem të ri operativ, i cili do të konkuronte me Microsoft, Google dhe Apple....

26 August, 2014Lexo më shumë

2014 Chevrolet Camaro ZL1 në rrugë

Jo shumë muaj më parë, Chevrolet kishte zbuluar modelin Camaro ZL1 2014, dhe tani ai ka dalur zyrtarisht në rrugë....

26 August, 2014Lexo më shumë

Ora e ardhshme e LG (Video)

Pas disa muajve të lansimit të orës së parë të mençur Android, orën LG G Watch, LG do të lansojë një orë të re të mençur, por kësaj here me një fytyrë të rrumbullakët....

26 August, 2014Lexo më shumë

Fiket rrjeti i Sony PlayStation pas një sulmi kibernetik

Rrjeti i Sony PlayStation është fikur pas një sulmi kibernetik që e kanë kryer disa hakerë në atë që njihet si 'sulmi mbi shërbimin dhe shpërndarja e tij'....

26 August, 2014Lexo më shumë

Anonymous paralajmron sulme mbi Fox, Facebook dhe banka më 5 nëntor

Përveç protestave globale kundër të gjitha qeverive të botës për shkak të luftrave dhe krimeve njerzore që po bëhen aktualisht në botë, grupi i hacktivistëve ka paralajmëruar edhe sulme më 5 nëntor mbi kompanitë më të njohura të botës. ...

24 August, 2014Lexo më shumë

Aston Martini i së ardhmes (Video)

Njëra prej gjërave kryesore të veturave koncept është mundësia e eksplorimit të ideve. Dhe me teknologjinë e ditëve të sotit, disa nga këto koncepte kanë shkuar larg imagjinatës tonë reale....

24 August, 2014Lexo më shumë

Apple do t’i zëvendësojë bateritë me defekt të iPhone 5 falas

Apple njoftoi se do t'i zëvendësojë falas bateritë me defekt të iPhone 5, për përdoruesit që i kishin blerë iPhone në periudhën 2012-2013 dhe që kishin hasur në probleme duke ju është dashur që t'i mbushin shumë shpesh, pasi që jeta e baterisë nuk zgjaste shumë....

24 August, 2014Lexo më shumë

Ja si ta gjeni se cilat aplikacione po e zbrasin baterinë e iPhone tuaj

Energjia e baterisë të iPhone tuaj po zbrazet shumë shpejtë? Ja cili aplikacion ju ndihmon që ajo të zgjasë më shumë!...

23 August, 2014Lexo më shumë

Tesla bën që modeli S të ndezet me iPhone

Tesla më herët largoi nevojën e karburantit për veturat e reja, duke i bërë ato edhe elektronike. Por tani, sipas një raporti të ri, Tesla është duke planifikuar që t'i hedhë edhe çelësat....

23 August, 2014Lexo më shumë

Lëkura elektronike do t’i bënte aeroplanët me ‘ndjenja’

Shqetësimet rreth sigurisë në aeroplan janë vetëm duke u rritur, kjo për shkak të shumë aksidenteve ajrore që kanë ndodhur këtë vit. Për shkak të nevojës për të përceptuar më mirë rrezikun kur është afër, është krijuar një lëkurë për aeroplan që do t'i bënte ata me ndjenja....

23 August, 2014Lexo më shumë

2015 Chevrolet Corvette Z06 me çmim prej $83,995

Vetura e parë 2015 Chevrolet Corvette Z06 ka mundur të kushtojë $1 milion kur doli në shitje në prill, por tani siç duket çmimi i veturës ka rënë....

22 August, 2014Lexo më shumë

Dështon përsëri motori i Audi R8, merr flakë vetura

Motori i një veture të llojit Audi R8 ka marrur flakë duke e shkrirë këtë veturë në vetëm disa minuta. ...

22 August, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool