Kriptovalutat – Lajmi.net

Aktuale

Studenti gjendet i vdekur pasi humbi shumë para në kriptovaluta

Një student i cili humbi një shumë të konsiderueshme të parave pasi i investoi në kriptovaluta, është gjetur i vdekur në dhomën e tij të mërkurën....

2 February, 2018 Lexo më shumë

Vazhdon rënia e Bitcoinit – kjo është vlera që ka rënë brenda 24 orëve

Vlera e Bitcoin ka rënë me më shumë se 11% gjatë 24 orëve të fundit. ...

1 February, 2018 Lexo më shumë

Facebook bllokon monedhat virtuale

Facebook njoftoi se do të bllokojë të gjitha reklamimet që promovojnë monedhat virtuale....

1 February, 2018 Lexo më shumë

Lamtumirë Bitcoin, në treg vjen kriptovaluta e re ‘Bananacoin’

Bananacoin është kriptovaluta e re e cila i referohet çmimit të bananeve....

29 January, 2018 Lexo më shumë

Bitcoin po shkon drejt kollapsit

Monedha virtuale Bitcoin është ende duke u rikuperuar nga rënia e papritur, ndërsa ekziston frika se hakerët koreano jugorë kanë sulmuar monedhën....

23 January, 2018 Lexo më shumë

Para se të vendosni përfundimisht për të blerë bitcoin, njihuni me disa fakte për të

Bitcoin ka ekzistuar për më shumë se tetë vjet, mirëpo rritja e çmimeve të saj ka rrëmbyer vëmendjen e botës, përkatësisht të njerëzve që dëshirojnë të nxisin të ashtuquajturën kriptokurencë ari....

23 January, 2018 Lexo më shumë

“Vlera e Bitcoinit mund të bjerë deri 90 për qind”

Veterani i Wall Streetit, Peter Boockvar, parashikon se një përplasje epike do të godasë tregun e kriptovalutave....

23 January, 2018 Lexo më shumë

Historia mbresëlënëse e 18-vjeçarit që u bë milioner me investimin e parave të gjyshes në Bitcoin

Në moshën 12 vjeçare, gjyshja ia kishte dhënë Erik Finmanit 1,000 dollarë, ndërsa ai kishte vendosur t’i investonte ato në Bitcoin në maj të vitit 2011....

22 January, 2018 Lexo më shumë

Njihuni me njerëzit më me ndikim në botën e kriptovalutave (Foto)

Vlera totale e tregut të të gjitha kriptovalutave ka kaluar shifrën prej 600 miliardë dollarësh në vitin 2017, ndërsa personat e mëposhtëm janë në mesin e qindra individëve të cilët po e udhëheqin revolucionin digjital i cili po i transformon tregjet financiare dhe institucionet shoqërore....

22 January, 2018 Lexo më shumë

Çfarë thonë autoritetet, liderët botërorë dhe ekspertët për Bitcoin?

Monedha kriptografike Bitcoin po sjell një prej revolucioneve më të mëdha në historinë e financave në 100 vitet e fundit, raporton PCWorld Albanian....

19 January, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO