Energjia Efikase – Lajmi.net

Aktuale

Turbina e ujit mund të ndriçojë shtëpinë tuaj duke gjeneruar 12kwh në ditë (Video)

Nuk ka nevojë për profesionistë, apo të keni sado përvojë në këtë punë......

8 July, 2017 Lexo më shumë

Si bëhet instalimi i paneleve diellore për prodhimin e energjisë (Video)

Në ditët e sotme, më shumë se kurrë po aplikohet dhe po shfrytëzohet energjia alternative për prodhimin e energjisë....

6 July, 2017 Lexo më shumë

Hidrocentralet, mundësia më e përshtatshme për prodhimin e energjisë

Fuqia e ujit ofron një numër përparësish për komunitetet të cilat kanë mundësi të shërbehen me këtë lloj energjie. ...

5 July, 2017 Lexo më shumë

Si prodhojnë energji elektrike turbinat me erë dhe si funksionon kjo?

Turbinat me erë veprojnë në një parim të thjeshtë. Energjia në erë kthen dy ose tre teha rreth një rotori....

5 July, 2017 Lexo më shumë

Energjia solare ka një varg përparësish, lexoni 4 prej tyre

Sidomos kohët e fundit, popullariteti i energjisë diellore është rritur shumë. Nëse ju keni shtëpi dhe doni të bëni disa përmirësime në të, ideja më e mirë do të ishte të rregullohet sistemi i energjisë diellore....

4 July, 2017 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO