Energjia Efikase – Lajmi.net

Aktuale

Njihuni me dhjetë centralet më të mëdha të paneleve diellore në botë (Video)

Energjia diellore po rritet me një shpejtësi jashtëzakonisht të shpejtë....

16 July, 2017 Lexo më shumë

Njihuni me centralin më të madh të paneleve diellore në botë (Video)

Centrali më i madh i paneleve diellore në botë ndodhet në Arizona....

16 July, 2017 Lexo më shumë

Si funksionojnë turbinat e erës për prodhimin e energjisë? (Video)

Energjia alternative dhe e rinovueshme çdo ditë e më tepër po bëhet më e pranishme....

13 July, 2017 Lexo më shumë

Si të ndërtoni vet panelin solar (Video)

A doni të jeni të suksesshëm në ndërtimin e një paneli solar?...

12 July, 2017 Lexo më shumë

Prodhimi i energjisë me anë të ujit, njihuni me “përbindëshin” kinez (FOTO)

Energjia e ujit është e aplikueshme në shumë vende të botës, të cilat janë të pasura me ujë....

11 July, 2017 Lexo më shumë

Si funksionojnë panelet diellore? (Video)

A është e mundur që një ditë e tërë bota të ndriçohet nga energjia solare? ...

11 July, 2017 Lexo më shumë

Si funksionon prodhimi i energjisë me anë të ujit? (Video)

Prodhimi i energjisë me anë të burimeve alternative, siç janë uji, era dhe dielli, çdo ditë e më shumë po vjen e bëhet më e aplikueshme....

10 July, 2017 Lexo më shumë

Demonstrimi i hidrocentralit në muze (Video)

Si funksionojnë hidrocentralet? në ambient të mbyllur?...

10 July, 2017 Lexo më shumë

Kina ndërton “Pandën” diellore (Foto)

Panda është kafsha kombëtare në Kinë, ku sipas tyre paraqet marrëdhënie të mirë me publikun dhe diplomacinë, transmeton lajmi.net...

9 July, 2017 Lexo më shumë

Energjia e erës: Ja 5 avantazhet e këtij burimi të pashterrshëm i energjisë

Ka shumë avantazhe sa i përket energjisë së erës, si një burim i pashterrshëm dhe i qëndrueshëm i energjisë. Në këtë artikull do të shkruajm për vetëm 5 prej tyre....

9 July, 2017 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO