Auto – Page 43 – Lajmi.net

Aktuale

Disa njësi të iPhone XR janë shitur tashmë

iPhone Xs Max i Apple përfaqëson iPhone-in më të mirë që Apple ka për të ofruar këtë vit....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Peugeot konfirmon gamën elektrike të makinave sportive

Marka franceze e automobilave Peugeot konfirmoi se po kthehet në arenën e makinave sportive me një gamë të re të makinave elektrike....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Gjermani, urdhërohet tërheqja nga tregu i 73 mijë makinave Opel

Autoriteteti i transportit në Gjermani deklaroi tha të premten se kishte urdhëruar prodhuesin e makinave Opel të të tërheqë 73.000 automjete diezel në mbarë botën, të cilat ishin konfiguruar të mashtronin testet e emisioneve rregullatore....

19 October, 2018 Lexo më shumë

“Bomba” nga Detroiti: Ford dhe Volkswagen mund të bashkohen

Gjigantët e automobilave Ford dhe Volkswagen në qershor të këtij viti u bënë partnerë strategjikë, por shumë lehtë bashkëpunimi i tyre mund të arrijë një nivel shumë më të lartë....

18 October, 2018 Lexo më shumë

Prokuroria gjermane dënon AUDI, shuma marramendëse

Kompania gjigante e prodhimit të veturave “AUDI” është dënuar nga prokuroria gjermane me 800 milionë euro....

17 October, 2018 Lexo më shumë

Mashtrim me emetimet, Audi paguan 800 milionë euro gjobë

Audi ka pranuar të paguajë gjobën 800-milionë euroshe të vendosur nga prokurorët gjermanë në vazhdën e një hetimi mbi mashtrimin me emetimet, edhe pse kjo do t’i prekë direkt fitimet e tij për vitin 2018....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Kemi hyrë zyrtarisht në epokën e “Super SUV”

Nuk ka më asnjë dyshim që moda e kohëve të sotme, për gjithë prodhuesit e makinave luksoze, është SUV. Pothuajse çdo markë super-makinash po e prodhon nga një version SUV....

15 October, 2018 Lexo më shumë

Ky është numri i kosovarëve që kanë Ferrari

Veturat Ferrari të cilat njihen për shpejtësinë dhe çmimet e larta të cilat posedojnë në treg, vështirë që mund t’i hasesh në rrugën tona....

15 October, 2018 Lexo më shumë

Audi pritet ta ndërrojë logon në të ardhmen e afërt

Kompania automobilistike gjermane Audi, si shenjë identifikuese ka katër rrathët e famshëm datojnë që nga viti 1932 dhe tregojnë bashkimin e katër brendeve Audi, DKW, Horch dhe Wanderer, ku u njohën si “Auto Union”....

15 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO