Auto – Page 41 – Lajmi.net

Aktuale

Audi freskon modelin A7 për vitin 2015

Pas debutimit të tij në vitin 2010, Audi ka bërë të ditur se modeli A7 ka nevojë për një freskim për vitin 2015....

23 May, 2014Lexo më shumë

Koncepti Lamborghini Egoista shfaqet në Itali

Koncepti i veturës Egoista të Lamborghini, model të cilin kompania ia bëri dhuratë vetës për 50 vjetorin e krijimit këtë vit, posa ka arritur në Itali pas një rrugëtimi të vogël nëpër botë....

19 May, 2014Lexo më shumë

Nissan 370Z NISMO përmirësohet për vitin 2015

Nissan sapo ka zbuluar modelin e përditësuar të tij, 370Z NISMO coupe, i cili do të shfaqet nëpër ngjarjet e veturave gjatë muajit korrik si një model i vitit 2015....

19 May, 2014Lexo më shumë

Rolls Royce zbulon modelin Phantom Drophead Coupe

Rolls Royce ka krijuar një model special të inspiruar nga arritjet e avionit lundrues të Malcom Campbell në shtatorin e vitit 1937....

17 May, 2014Lexo më shumë

Modeli i ri-dizajnuar 1970 Plymouth Cuda

I kombinuar me stilin \"Cuda\", kjo veturë 1970 Plymouth ishte ndërtuar në vitin 2008 dhe përfaqëson njërën prej veturave më të bukura të bëra ndonjëherë nga kjo markë....

15 May, 2014Lexo më shumë

Ford vendosë në shitje modelin Mustang për 50 vjetorin e krijimit

Ford Mustang edicioni i limituar ka festuar 50 vjetorin e krijimit këtë vit. Me këtë rast, Ford ka vendosur që ta shesë modelin për 100,000 euro....

12 May, 2014Lexo më shumë

Vetura e mrekullueshme Audi S8

E bukur, me stil të veçantë dhe me një paketë sportive të instaluar në të, Audi S8 është me të vërtetë një veturë e kompletuar dhe mahnitëse....

11 May, 2014Lexo më shumë

Limozina luksoze e Putinit

Përderisa presidenti rus Vladimir Putin tenton që të zgjidhë krizën në Ukrainë, larg publikut dhe këtyre problemeve ai ka qenë duke u marrë me prodhimin e Limozinës luksoze ruse enkas për vete....

9 May, 2014Lexo më shumë

Maserati konfirmon prodhimin e modelit Alfieri

I shfaqur për herë të parë në mbrëmjen e veturave në Gjenevë si një model koncept, Alfieri duket se përfundimisht do të hyjë në prodhim për vitin 2016....

7 May, 2014Lexo më shumë

Mini është duke punuar në modelin e ardhshëm

Modeli i ri-dizajnuar Mini Cooper 2014 është shfaqur nëpër shfaqjet e veturave shumë pak, por kjo për Mini-në nuk do të thotë se është ende herët për të menduar edhe në disa përmirësime eventuale....

6 May, 2014Lexo më shumë

Edicioni BMW i3 Electronaut është duke ardhur

BMW është duke bërë gati lansimin e edicionit elektronik të veturës së tij, ku sipas BMW Blog, do të jetë i gatshëm shumë shpejtë....

5 May, 2014Lexo më shumë

BMW zbulon veturat e reja emergjente

RETTmobil është shërbimi emergjent më i madh në Evropë, dhe këtë vit më shumë se 450 vetura për intervenime emergjente nga marka të ndryshme do të paraqiten në qytetin gjerman Fulda....

2 May, 2014Lexo më shumë

Huracan i gjelbër shkëlqen në Spanjë

Lamborghini Huracan ishte njëri nga yjet në shfaqjen e veturave në Gjenevë, por duke e parë atë tash në rrugë me një ngjyrë të punuar mirë duket më i freskët dhe më mahnitës....

2 May, 2014Lexo më shumë

Fotografitë e modelit të ardhshëm të serisë së gjashtë të BMW

I lansuar në vitin 2011, gjenerata aktuale e serisë së gjashtë të BMW Coupe dhe Convertible do të pasurohet edhe me një model të ri të ardhshëm i cili është me të vërtetë i mrekullueshëm....

2 May, 2014Lexo më shumë

McLaren zbulon modelin MSO 650S Coupe

McLaren ka zbuluar një model të ri të veturës që planifikon ta prezantojë në Kinë gjatë javëve të ardhshme....

30 April, 2014Lexo më shumë

SGA prezanton modelin e ri-dizajnuar të Mercedes SLS AMG

I frymëzuar nga modelet e zeza të Mercedes SLS AMG, SGA Aerodynamics ka hartuar një dizajn të ri të pamjes së jashtme të veturës, të cilën e ka quajtur ‘Wideboy për SLS AMG’....

29 April, 2014Lexo më shumë

Bugatti Veyron Super Sport do të shfaqet në Hong Kong

Bugatti ka një tendencë për të krijuar edicionin special të modelit Veyron, një model ky që goditi tregjet e veturave për vite me radhë. ...

29 April, 2014Lexo më shumë

Ford Mustang i \’Need for Speed\’ shitet për $300,000

Pas paraqitjeve të tij të shumta në \'Need for Speed\', modeli nga “Need for Speed”, 2013 Ford Mustang GT u shit për $300,000 në ankandin Barrett-Jackson këtë javë. Ofertuesi fitues ishte Dave Flynn, nga Columbiana, Ohio....

27 April, 2014Lexo më shumë

Audi A3 zgjedhet vetura e vitit

Audi A3 është zgjedhur vetura e vitit. Makina e markës gjermane mori titullin e veturës më të mirë ndaj të gjitha veturave të tjera të serive të BMW-së dhe Mazda-së....

25 April, 2014Lexo më shumë

VW konfirmon se koncepti Golf R 400 do të prodhohet

Vetëm disa ditë pas zbulimit të tij në shfaqjen e veturave në Pekin, VW ka njoftuar se koncepti Golf R 400 do të prodhohet përfundimisht si një model i ri....

24 April, 2014Lexo më shumë

Audi shfaqi konceptin TT Allroad në Pekin

Audi kënaqi publikun me premierën e tij botërore të konceptit TT Allroad në shfaqjen e veturave në Pekin. Ky koncept i veçantë shfaqë një model që mund të jetë shumë i suksesshëm nga platforma e re TT e Audi-së. ...

20 April, 2014Lexo më shumë

1964 Ford GT40 shitet për 7 milionë dollarë

Një model i rrallë i Ford shkoi në ankand gjatë fundjavës dhe u shit për 7 milionë dollarë. Prototipi GT/104 ishte një veturë që garonte në Le Mans, i vozitur nga shoferi Jo Schlesser dhe Richard Atwood, por ishte detyruar të largohej nga garat pasi që kishte ndezur flakë....

19 April, 2014Lexo më shumë

Mercedes S63 AMG Coupe i shfaqur në New York

I zbuluar muajin e kaluar, Mercedes S63 AMG 4MATIC Coupe ka kënaqur publikun me debutimin e tij publik në shfaqjen e veturave në New York....

18 April, 2014Lexo më shumë

W Motors do të zbulojë veturën përbindësh në Monako

Zbulimi do të bëhet në shfaqjen e veturave në Marques, Monako këtë javë. Bisha me 770 kuaj-fuqi ishte shfaqur fillimisht si një koncept më pak se një vit më parë, duke u quajtur si “super-vetura e parë Saudite”. Me 770 kuaj-fuqi dhe 747 çifte rrotulluese, vetura do të jetë në gjendje që të arrijë 100kmh […]...

15 April, 2014Lexo më shumë

2015 Nissan Murano do të debutojë në New York

Murano i ri përmbanë një stil të veçantë të shfaqur për herë të parë në konceptin e Nissan të vitit 2013 dhe do të jetë shumë konkurruese me veturat e tjera. Elementet kyçe të dizajnit, që Nissan i quan “V-motion”, janë dritat LED, çatia prej xhami dhe sipërfaqet e skalitura. Dizajni i brendshëm është poashtu […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Bugatti Veyron “Black Bess” do të shfaqet në Pekin

Ashtu si makinat e tjera legjendare, vetëm tre makina të këtij modeli do të prodhohen, që të gjitha të bazuara në versionin Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse të Bugatti. Modeli “Black Bess” është ndërtuar për të famshmin francez të aviacionit Roland Garros. Bugatti ka dizajnuar vetëm shtatë modele dhe 18 vetura gjithsej mes viteve 1912-1914, që përdorte […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Porsche prezanton modelin Macan S

Modeli i veturës është i bazuar në paketën Sport, që përfshinë një platformë mirë të dizajnuar, me ngjyrë blu metalike dhe një seri të re të pasqyreve anësore. Macan S gjithashtu merr një grup të 21-inç lidhjeve të Sport Classic, ka një shkëlqim të lartë të jashtëm të kombinuar me ngjyrë të zezë. Plotësimi i […]...

13 April, 2014Lexo më shumë

Një kalifornian shpenzon miliona dollarë për krijimin e një furgoni

Një kalifornian 61 vjeçar, Bran Ferren, shpenzoi miliona dollarë për krijimin e një furgoni për ta dërguar vajzën e tij 4 vjeçare rreth botës. Ngjarja mund të ju duket si përshkrim i një filmi, por në fakt është e vërtetë....

12 April, 2014Lexo më shumë

Audi shfaqë modelin LWB A6 E-Tron

Modeli do të prodhohet në Kinë dhe do të jetë i bazuar në modelin standard A6, një nga modelet më të njohura të kompanisë, por me disa ndryshime. Përderisa detajet tjera të makinës ende nuk kanë dalur, Audi, në fakt, ka treguar tashmë këtë formë të konceptit në shfaqjen e veturave në Pekin në vitin […]...

12 April, 2014Lexo më shumë

Njihuni me veturën e mrekullueshme Lexus NX 2015

Bazuar në konceptin LF-NX dhe në dizajnin e sedanit të tyre IS, këto grumbuj të fotografive shfaqin një NX të dukshëm sportiv, i pajisur mirë për të konkurruar me BMW X1 dhe Mercedes GLA. Stili i NX kombinon kënde të mprehta që karakterizojnë modelin IS dhe me mbrojtëse para sportive dhe një sërë dritash të […]...

11 April, 2014Lexo më shumë

BMW shfaqë veturat klasike në Techno Classica

Shfaqja Techno Classica në Essen të Gjermanisë është një ngjarje që mbledhë veturat klasike të të gjitha markave që i kanë prodhuar përgjatë historisë së tyre, duke përfshirë 1,2500 ekspozues nga 30 vende. Por, grupi i veturave klasike të BMW ishte ajo që tërhoqi më shumë vëmendje nga të pranishmit, duke parë bukuritë e veturave […]...

10 April, 2014Lexo më shumë

Versioni i ri i modelit SL400

Në Amerikë, formacioni aktual i modeleve të Mercedes-Benz SL Class përfshinë tre zgjedhje fenomenale: SL550 i fuqizuar me motor V8, SL64 AMG dhe modeli SL65 AMG me motor V12. Modeli SL350 në Evropë ka qenë i fuqizuar me një motor sportiv V6, një motor 3,5 litërsh. Por tani, Mercedes ka zëvendësuar këtë model me modelin […]...

9 April, 2014Lexo më shumë

Maserati 1956 450S i gatshëm për ankand

Vetura fillimisht ishte vozitur nga Stirling Moss gjatë vitit 1956 si një model 350S. Pasi frenat e tij dështuan dhe vetura goditi një pemë, Maserati restauroi makinën për të përmirësuar statusin e saj – duke e bërë atë një makinë model 450S të gatshme për garë. Makina për herë të parë ishte restauruar në vitin […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Veyron Vivere në shitje për 2.5 milion euro

Kompania tani është duke ofruar modelin e rrallë për shitje në ekspozitën e tyre në Gjermani dhe në webfaqen e shitjeve suchen.de. Me një ndryshim gjithpërfshirës në pamje duke përfshirë krahët e modifikuar, një trup më të shkurtuar me një platformë që të lë pa frymë, Bugatti gjithashtu ka bërë ndryshime në drita dhe në […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Performancat e Audi RS6

Super-vetura Audi RS6, e cila arrin 700 kuaj-fuqi dhe 634-ft të çifteve rrotulluese, është duke dëshmuar se është një veturë e pëlqyer, pasi që ka shtuar fuqinë e tij në motor dhe duke u bërë kështu një super-veturë e mahnitshme. Këtë herë modeli vjen me një ngjyrosje të kuqe shkëlqyese, një ngjyrë që Audi ka […]...

6 April, 2014Lexo më shumë

Detajet e veturës Escalade Supple 2015

Të dy modelet e vitit 2015 do ofrojnë një pamje më luksoze se sa modelet e tjera të kaluara. Për ata të cilët janë adhurues të makinave, këto makina luksoze janë thjeshtë të mahnitshme, dhe çmimet e tyre normalisht janë më të mëdha. Së pari, veturat janë të pajisura me një grilë të re Galvano […]...

5 April, 2014Lexo më shumë

BMW M4 Cabrio 2015 debuton në rrugë

Të gjithë jemi të njohur me Coupe-në e re M4 (dhe sedan M3) deri tani, por vetura e re cabrio kompleton treshen. Ashtu si modelet tjera vëllezër të saj, M4 Cabrio është mundësuar me të njëjtin motor 3.0, i cili ka dy turbombushës që prodhon 425 kuaj-fuqi dhe 406 ft të çfiteve rrotulluese. Blerësit mund […]...

4 April, 2014Lexo më shumë

Modeli i mrekullueshëm Mopar i Dodge

Që nga viti 2010, Dodge ka lansuar modele të kufizuara të Mopar Challanger. Të dy, Mopar dhe Challenger janë emra klasik dhe kujtime më të bukra ka sidomos për Boomers, pavarësisht faktit se ata shpesh nuk kishin përformanca të tilla kur ishin të rinj. Sot është një histori tjetër dhe një brez i ri i […]...

4 April, 2014Lexo më shumë

MCLaren pret që të ketë shumë fitime këtë vit

Për herë të parë që nga lansimi i parë i produktit të tij në vitin 2009, MCLaren më në fund ka arritur që të kthejë një fitim në vitin 2013, duke pasur parashikime të mëdha për vitin 2014. Dhe tani, shumë dërgesa të P1 priten të ndodhin gjatë vitit 2014, për të mos përmendur të […]...

3 April, 2014Lexo më shumë

BMW i3M është duke u testuar

Një gamë e plotë e fotografive zyrtare të këtij modeli të BMW-së gjysmë të kamufluar do të lansohen pas dy javëve. Kjo është vetëm një fotografi e autorizuar për t’u zbuluar. Burimet nga BMW Blog thonë se i3M do të merr trajtime të ardhshme super hibride i8. Ata thonë se super vetura elektrike M do […]...

1 April, 2014Lexo më shumë

Volkswagen Golf: 40 vite në fotografi

Që nga marsi 1974, VW Golf ka qenë një markë konkurrente me veturat e tjera, duke kaluar nëpër evolucione që e sollën atë nga një makinë e thjeshtë në një makinë tepër tërheqëse. Me kalimin e kohës Golf prodhoi modele të reja, nga performanca të larta GTI deri në modele karavan dhe Cabrio. Duke i […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Ferrari me modelin 575 GTZ

I vetmi lloj i ndërtuar ndonjëherë i Ferrarit, modeli 575 GTZ ishte prodhuar për herë të parë nga Ferrari dhe kolektori Yoshiyuki Hayashi në vitin 2006 dhe ishte prezentuar për herë të parë në Gjenevë në vitin 2006. Ky model është ndërtuar për të shënuar përvjetorin e 50-të të modelit epik 250 GT dhe i […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

McLaren P13 një veturë mahnitëse

Kemi dëgjuar disa thashetheme kohët e fundit në lidhje me modelin e ardhshëm P13 të McLaren, i ashtuquajturi modeli hyrës, që do të konkurrojë me preferencat e Porsche 911 Turbo. Prej të dhënave të fuqisë së këtij modeli bëhet e ditur se ai do të jetë i paisur me një motor V8 turbo-binjak 3.8 litërsh, […]...

27 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2