Auto – Page 40 – Lajmi.net

Aktuale

Toyota prezanton veturën e saj të parë me hidrogjen

Toyota ka prezantuar veturën e saj të parë komerciale me karburant hidrogjeni, një veturë e bazuar në konceptin e zbuluar në shfaqjen e veturave në Tokio, 2013....

26 June, 2014Lexo më shumë

Teknologjia ‘vozitu pa shofer’ do të vijë në veturat e reja në vitin 2015

Veturat vetë-vozitëse mund të jenë të njohura për të gjithë pasi që lidhen me prototipet e përfolura të Google dhe krijuesve të mëdhenj të vetuave, por një detaj i ri tregon se sistemi që do të vijë në veturat e reja do të përfshijë të gjithë hapsirën e veturave....

24 June, 2014Lexo më shumë

Ferrari F12 Polo dhe FF zbulohen në Shanghai

Ferrari ka zbuluar në Shanghai një set të ri të modeleve speciale të tij të inspiruara nga një numër të madh kuaj-fuqi dhe motor V12....

23 June, 2014Lexo më shumë

Porsche 991 Turbo S merr disa përmirësime të reja

Porsche 991 Turbo S, i cili është padyshim prodhimi më i mirë që është i gatshëm në SHBA ka marrë disa përmirësime të reja....

23 June, 2014Lexo më shumë

Harley zbulon motoçikletën e parë elektrike

Harley ka zbuluar dje motoçikletën e parë elektrike në 111 vjetorin e historisë së tij....

21 June, 2014Lexo më shumë

Lexus emëron modelin e ri sipas fansave në Facebook

Jo shumë kohë më parë, Lexus kishte njoftuar përmes Facebook se do t\'i lejojë fansat në faqe që të zgjedhin një emër për ngjyrën e re të veturës sportive RC F. Fituesi i emrit është zgjedhur dhe vetura tani e ka emrin \"Shpërthimi Diellor\"....

20 June, 2014Lexo më shumë

Të gjitha BMW X6 M do të duken kështu

Ka vetëm pak kohë derisa BMW të zbulojë variantin M të modelit sapo të zbuluar X6 dhe ne ju kemi sjellur fotografitë nga X-Tomi Design që shfaqin modelin e ardhshëm M....

19 June, 2014Lexo më shumë

Uran Truck zbulon modelin e ri \’Ultimate Defender\’

Kahn Design është i vetmi specialist për punimin e Land Rover në Mbretërinë e Bashkuar, me dyqanin e përpunimeve Urban Truck ka zbuluar modelin e ri të veturës \'Defender\'....

15 June, 2014Lexo më shumë

Overdrive i jep Porsche Panamera një pamje të kuqe prej alumini

Kompania bullgare Overdrive i ka dhënë një pamje krejtësisht të re dhe të bukur modelit Panamera të Porsche, pas ri-dizajnimit të saj në një ngjyrë të kuqe alumini....

14 June, 2014Lexo më shumë

Alfa Romeo zbulon modelin e ri të drejtuar për Amerikë

Alfa Romeo ka zbuluar modelin e ri i cili do të shitet në Amerikë përderisa krijuesi italian i veturave përgatitet për SHBA dhe Kanadë....

12 June, 2014Lexo më shumë

Vetura Viper në dizajnin e ri

Vetura e ri-dizajnuar Viper, që përmban rrotat e reja të montuara nga firma Strasse Wheels, është dukur e mahnitshme dje në debutimin e saj zyrtar....

10 June, 2014Lexo më shumë

Lamborghini Countach, vetura e parë një milionshe

Në ankandin e mbajtur në Bonhams, ky Lamborghini Countach LP400 i vitit 1975 u shit për 1.21 milion dollarë javën e kaluar....

8 June, 2014Lexo më shumë

Ford zbulon modelin e bukur Troller T4

Edhe një tjetër model që ka munguar nëpër ngjarjet e fundit të veturave. Ford sapo ka zbuluar modelin e ri mahnitës të quajtur Troller T4....

6 June, 2014Lexo më shumë

Corvette Z06 konfirmohet si vetura më e fuqishme ndonjëherë

Vetura e re Z06 është vetura më e shpejtë e prodhuar ndonjëherë në Amerikë....

6 June, 2014Lexo më shumë

Vetura perfekte Porsche 911 Turbo S

Përveç kombinimeve në pjesët e jashtme të veturës, kjo veturë është me të vërtetë thjeshtë një shpikje perfekte....

5 June, 2014Lexo më shumë

VW Golf GTI versioni Wolfsburg i krijuar nga disa të rinj

Një ekip i të rinjëve nga Volkswagen kanë zbuluar krijimin e tyre të ri-dizajnuar të Golf GTI, version të cilin e kanë quajtur Wolfsburg....

30 May, 2014Lexo më shumë

Përveç Tesla, të gjitha veturat elektrike dështojnë në shitje

Veturat luksoze dhe të shtrenjta elektrike kanë dështuar të arrijnë synimet në tregun e shitjeve dhe shumë prej tyre do të duhet të kthehen prapa, thotë një raport nga banka Morgan Stanley....

29 May, 2014Lexo më shumë

Jaguar BlackJag në shitje për 2.8 milion euro

Foure Design dizajnoi pamjen e veturës spanjolle dhe kur ajo arriti në Gjenevë në vitin 2004 dizajni i saj ishte emëruar BlackJag. Ajo tani është rikthyer përsëri dhe është në shitje për 2.8 milion euro....

27 May, 2014Lexo më shumë

Mini zbulon pamje të re të konceptit Superleggera

Disa vetura të Mini do të mund të duken si modeli ikonik i dizajnuar nga Alec Issigonis në vitin 1959, por shumica e tyre do të duken tani si koncepti Superleggera....

26 May, 2014Lexo më shumë

Vetura e shtrenjtë AC Frua Coupe e vitit 1968

Veturat e moshuara kanë qenë prioritet i shumë markave për ti ri-freskuar ato. Kjo veturë e vitit 1968, AC Frua, mban me vete një trup italian, një dizajn të brendshëm britanez dhe një motor amerikan V8....

24 May, 2014Lexo më shumë

Policia italiane tani me Lamborghini Huracan

Italia mund të jetë shtëpia e shumë super veturave, por kjo nuk do të thotë se nëpër rrugët e saj do të gjesh vetëm Ferrari ose Maserati. Përkundrazi, policia italiane ka freskuar veturat e saj me modelin Huracan të Lamborghini....

24 May, 2014Lexo më shumë

GMC zbulon modelin Sierra 2015

Paketa e re e GMC është zbuluar sot për modelet Sierra 2500HD dhe 3500HD, modele këto me kabinë të dyfishuar të cilat janë të pajisura me katër rrota....

24 May, 2014Lexo më shumë

Audi freskon modelin A7 për vitin 2015

Pas debutimit të tij në vitin 2010, Audi ka bërë të ditur se modeli A7 ka nevojë për një freskim për vitin 2015....

23 May, 2014Lexo më shumë

Koncepti Lamborghini Egoista shfaqet në Itali

Koncepti i veturës Egoista të Lamborghini, model të cilin kompania ia bëri dhuratë vetës për 50 vjetorin e krijimit këtë vit, posa ka arritur në Itali pas një rrugëtimi të vogël nëpër botë....

19 May, 2014Lexo më shumë

Nissan 370Z NISMO përmirësohet për vitin 2015

Nissan sapo ka zbuluar modelin e përditësuar të tij, 370Z NISMO coupe, i cili do të shfaqet nëpër ngjarjet e veturave gjatë muajit korrik si një model i vitit 2015....

19 May, 2014Lexo më shumë

Rolls Royce zbulon modelin Phantom Drophead Coupe

Rolls Royce ka krijuar një model special të inspiruar nga arritjet e avionit lundrues të Malcom Campbell në shtatorin e vitit 1937....

17 May, 2014Lexo më shumë

Modeli i ri-dizajnuar 1970 Plymouth Cuda

I kombinuar me stilin \"Cuda\", kjo veturë 1970 Plymouth ishte ndërtuar në vitin 2008 dhe përfaqëson njërën prej veturave më të bukura të bëra ndonjëherë nga kjo markë....

15 May, 2014Lexo më shumë

Ford vendosë në shitje modelin Mustang për 50 vjetorin e krijimit

Ford Mustang edicioni i limituar ka festuar 50 vjetorin e krijimit këtë vit. Me këtë rast, Ford ka vendosur që ta shesë modelin për 100,000 euro....

12 May, 2014Lexo më shumë

Vetura e mrekullueshme Audi S8

E bukur, me stil të veçantë dhe me një paketë sportive të instaluar në të, Audi S8 është me të vërtetë një veturë e kompletuar dhe mahnitëse....

11 May, 2014Lexo më shumë

Limozina luksoze e Putinit

Përderisa presidenti rus Vladimir Putin tenton që të zgjidhë krizën në Ukrainë, larg publikut dhe këtyre problemeve ai ka qenë duke u marrë me prodhimin e Limozinës luksoze ruse enkas për vete....

9 May, 2014Lexo më shumë

Maserati konfirmon prodhimin e modelit Alfieri

I shfaqur për herë të parë në mbrëmjen e veturave në Gjenevë si një model koncept, Alfieri duket se përfundimisht do të hyjë në prodhim për vitin 2016....

7 May, 2014Lexo më shumë

Mini është duke punuar në modelin e ardhshëm

Modeli i ri-dizajnuar Mini Cooper 2014 është shfaqur nëpër shfaqjet e veturave shumë pak, por kjo për Mini-në nuk do të thotë se është ende herët për të menduar edhe në disa përmirësime eventuale....

6 May, 2014Lexo më shumë

Edicioni BMW i3 Electronaut është duke ardhur

BMW është duke bërë gati lansimin e edicionit elektronik të veturës së tij, ku sipas BMW Blog, do të jetë i gatshëm shumë shpejtë....

5 May, 2014Lexo më shumë

BMW zbulon veturat e reja emergjente

RETTmobil është shërbimi emergjent më i madh në Evropë, dhe këtë vit më shumë se 450 vetura për intervenime emergjente nga marka të ndryshme do të paraqiten në qytetin gjerman Fulda....

2 May, 2014Lexo më shumë

Huracan i gjelbër shkëlqen në Spanjë

Lamborghini Huracan ishte njëri nga yjet në shfaqjen e veturave në Gjenevë, por duke e parë atë tash në rrugë me një ngjyrë të punuar mirë duket më i freskët dhe më mahnitës....

2 May, 2014Lexo më shumë

Fotografitë e modelit të ardhshëm të serisë së gjashtë të BMW

I lansuar në vitin 2011, gjenerata aktuale e serisë së gjashtë të BMW Coupe dhe Convertible do të pasurohet edhe me një model të ri të ardhshëm i cili është me të vërtetë i mrekullueshëm....

2 May, 2014Lexo më shumë

McLaren zbulon modelin MSO 650S Coupe

McLaren ka zbuluar një model të ri të veturës që planifikon ta prezantojë në Kinë gjatë javëve të ardhshme....

30 April, 2014Lexo më shumë

SGA prezanton modelin e ri-dizajnuar të Mercedes SLS AMG

I frymëzuar nga modelet e zeza të Mercedes SLS AMG, SGA Aerodynamics ka hartuar një dizajn të ri të pamjes së jashtme të veturës, të cilën e ka quajtur ‘Wideboy për SLS AMG’....

29 April, 2014Lexo më shumë

Bugatti Veyron Super Sport do të shfaqet në Hong Kong

Bugatti ka një tendencë për të krijuar edicionin special të modelit Veyron, një model ky që goditi tregjet e veturave për vite me radhë. ...

29 April, 2014Lexo më shumë

Ford Mustang i \’Need for Speed\’ shitet për $300,000

Pas paraqitjeve të tij të shumta në \'Need for Speed\', modeli nga “Need for Speed”, 2013 Ford Mustang GT u shit për $300,000 në ankandin Barrett-Jackson këtë javë. Ofertuesi fitues ishte Dave Flynn, nga Columbiana, Ohio....

27 April, 2014Lexo më shumë

Audi A3 zgjedhet vetura e vitit

Audi A3 është zgjedhur vetura e vitit. Makina e markës gjermane mori titullin e veturës më të mirë ndaj të gjitha veturave të tjera të serive të BMW-së dhe Mazda-së....

25 April, 2014Lexo më shumë

VW konfirmon se koncepti Golf R 400 do të prodhohet

Vetëm disa ditë pas zbulimit të tij në shfaqjen e veturave në Pekin, VW ka njoftuar se koncepti Golf R 400 do të prodhohet përfundimisht si një model i ri....

24 April, 2014Lexo më shumë

Audi shfaqi konceptin TT Allroad në Pekin

Audi kënaqi publikun me premierën e tij botërore të konceptit TT Allroad në shfaqjen e veturave në Pekin. Ky koncept i veçantë shfaqë një model që mund të jetë shumë i suksesshëm nga platforma e re TT e Audi-së. ...

20 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool