Auto – Page 40 – Lajmi.net

Aktuale

Kemi hyrë zyrtarisht në epokën e “Super SUV”

Nuk ka më asnjë dyshim që moda e kohëve të sotme, për gjithë prodhuesit e makinave luksoze, është SUV. Pothuajse çdo markë super-makinash po e prodhon nga një version SUV....

15 October, 2018 Lexo më shumë

Ky është numri i kosovarëve që kanë Ferrari

Veturat Ferrari të cilat njihen për shpejtësinë dhe çmimet e larta të cilat posedojnë në treg, vështirë që mund t’i hasesh në rrugën tona....

15 October, 2018 Lexo më shumë

Audi pritet ta ndërrojë logon në të ardhmen e afërt

Kompania automobilistike gjermane Audi, si shenjë identifikuese ka katër rrathët e famshëm datojnë që nga viti 1932 dhe tregojnë bashkimin e katër brendeve Audi, DKW, Horch dhe Wanderer, ku u njohën si “Auto Union”....

15 October, 2018 Lexo më shumë

Madhështor, ky është Mercedesi i ri GLE

Model i ri Mercedes-Benz GLE 450 4MATIC është me të vërtetë një veturë madhështore – si nga jashtë ashtu edhe brenda....

10 October, 2018 Lexo më shumë

Renault Zoe: Një makinë pothuajse e përsosur elektrike për qytet

Zoe nga Renault është një nga makinat elektrike më të suksesshme dhe më të shitur në Evropë. ...

9 October, 2018 Lexo më shumë

Singapor-New York, fluturimi rekord 19 orë pa ndërprerje

“Singapore Airlines” ka prezanton fluturimin më të gjatë në botë pa ndërprerje. Linja e udhëtimit Singapor-New York (aeroporti Newark), e cila do të zgjasë 19 orë, do të rifillojë me efekt nga 11 tetori, pasi u anulua në vitin 2013, sepse ajo ishte joefikase nga pikëpamja e karburantit, në një kohë të çmimeve të larta të naftës....

9 October, 2018 Lexo më shumë

Kjo Audi S6 lë në baltë modelet më të mëdha

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë....

9 October, 2018 Lexo më shumë

Daimler do të ndërtojë fabrikën e baterive në SHBA

Kompania Daimler që ka ne pronësi markën Mercedes, do të fillojë ndërtimin e një fabrike të baterive si pjesë e investimit të planifikuar prej 1 miliardë dollarësh për të përmirësuar fabrikën e saj në Tuscaloosa, Alabama....

8 October, 2018 Lexo më shumë

E quajnë “Baby Benz”, por është një “bishë” (FOTO)

Në Gjermani e quajnë “Baby Benz”, sepse në pamje të parë duket e vogël, por Mercedes Classe A 35 AMG 4Matic është një Bishë....

5 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO