Auto – Page 37 – Lajmi.net

Aktuale

Shtyhet lansimi i modelit të ardhshëm Volkswagen Phaeton

Edhe pse gjenerata e ardhshme e këtij modeli është virtualisht komplet dhe i gatshëm për tu lansuar, kompania gjermane duket se e ka shtyer lansimin e modelit të ri Phaeton....

25 September, 2014Lexo më shumë

Rolls-Royce Ghost i përmirësuar

Grupi 'The Novitec' që merret me përpunimin e veturave të reja, ka përmirësuar veturën Rolls-Royce Ghost. Pas këtij përmirësimi vetura është bërë edhe më e bukur....

25 September, 2014Lexo më shumë

Audi shfaqë modelet TT dhe TTS para debutimit në Paris

Më në fund dalin imazhet e dy modeleve të Audi....

24 September, 2014Lexo më shumë

Lamborghini Huracan ashtu siç nuk e keni parë

Lamborghini Huracan duket me të vërtetë bukur në dizajn prej kromi të zi....

24 September, 2014Lexo më shumë

Testimet e veturës 2015 Ford Mustang (Video)

Tesimet e vozitjes së 2015 Ford Mustang kanë filluar....

21 September, 2014Lexo më shumë

Volkswagen zbulon veturën e përmirësuar Polo GTI

Vetura do të vijë në Paris me një motor komplet të ri dhe më të fuqishëm....

19 September, 2014Lexo më shumë

G-Power rritë fuqinë e BMW M6 Gran Coupe

Vetura ka marrë rrota të reja, dizajn të ri të brendshëm dhe një pjesë të përmirësimit në motor, ku tani prodhon 740 kuaj-fuqi....

18 September, 2014Lexo më shumë

Bentley zbulon modelin e ri

Modeli i ri ultra-luksoz vjen me 530 kuaj-fuqi dhe 811 çifte rrotulluese....

17 September, 2014Lexo më shumë

Audi konfirmon ardhjen e një varianti të ri të TT

Audi ka konfirmuar se do të sjellë një variant të ri të modelit TT....

16 September, 2014Lexo më shumë

Vetura spektakulare Alpha 7 GT-R nga Strasse

Vetura Alpha 7 GT-R me ngjyrë të kuqe vibrante dhe me 700 kuaj-fuqi, e modifikuar nga Strasse, është thjeshtë spektakulare....

15 September, 2014Lexo më shumë

Peugeot prezanton modelin ‘308 GT’

Peugeot i ka publikuar fotografitë e para të versionit GT të modelit 308, ndërsa prezantimi zyrtar është caktuar për panairin e Parisit....

15 September, 2014Lexo më shumë

Walkinshaw shton fuqinë e Commodore në 750 kuaj-fuqi

Walkinshaw Performance, që është një kompani me bazë në Melbourne, Australi, ka zbuluar përmirësimin e bërë në Holden Commodore....

13 September, 2014Lexo më shumë

BMW sjellë modelin e fundit në Paris

BMW do të arrijë në mbrëmjen e veturave në Paris muajin e ardhshëm me disa modele interesante, duke përfshirë edhe modelet e zbuluar kohën e fundit - 2 Series Convertible dhe 7 Series Individual Final Edition....

13 September, 2014Lexo më shumë

Aston Martin zbulon edicionin prej karboni

Aston Martin ka zbuluar edicionin e ri të zi prej karboni....

11 September, 2014Lexo më shumë

Ferrari Enzo në shitje në Gjermani

Herën e fundit që u shit ky model në vitin 2011, i solli kompanisë 750,000 euro....

10 September, 2014Lexo më shumë

Arrinë Jaguar XE 2016

Harrojeni Jaguarin e vjetër dhe kënaqni sytë tuaj me modelin e sapoardhur, 2016 XE....

9 September, 2014Lexo më shumë

Arnold Schwarzenegger me veturën e tij luksoze Bugatti Veyron

Vetëm pak ditë pasi që Arnold Schwarzenegger e kishte futur në shitje veturën e tij Mercedes-Benz Unimog U1300, aktori i famshëm është parë me një tjetër veturë poashtu luksoze....

9 September, 2014Lexo më shumë

Koncepti i Volvo do të jetë një kundërshtar i fortë i Tesla

Saktësisht një vit më parë Volvo zbuloi konceptin e mrekullueshëm Coupe, duke e përshkruar si "gjenerata e ardhshme e P1800". ...

8 September, 2014Lexo më shumë

Aston Martin shfaqë fotografitë e Lagonda

Pas disa fotografive tinëzake të modelit të ri të Aston Martin disa ditë më parë, tani ky model legjendar është ekspozuar në një set të plotë të fotografive....

8 September, 2014Lexo më shumë

Audi do t’i rifreskojë të gjitha modelet A6 për vitin 2015

Debutimi publik i modeleve të rifresukara do të bëhet në Paris....

5 September, 2014Lexo më shumë

Mercedes G65 AMG do të vijë në Amerikë

Modeli Mercedes G65 AMG do të vijë si model i vitit 2016, me një çmim prej $250.000....

4 September, 2014Lexo më shumë

DMC zbulon McLaren 12C Velocita

DMC ka zbuluar modelin e ri të përmirësuar të McLaren, të cilin e ka quajtur modeli 12C Velocita edicioni 'Erë'....

2 September, 2014Lexo më shumë

Koncepti Pininfarina Sergio

Koncepti Pininfarina Sergio do të fillojë të prodhohet në njësi të kufizuara pas prezanimit për herë të parë të super-veturës në Gjenevë në vitin 2013....

1 September, 2014Lexo më shumë

Arden përmirëson veturën Jaguar F-Type

Specialisti i veturave Arden, ka zbuluar përmirësimin unik të bërë në veturën Jaguar F-Type R, i cili ka pranuar një përmirësim të bukur nga programi i kompanisë gjermane....

1 September, 2014Lexo më shumë

Hyundai dëshiron të krijojë një model të ri

Çdo kompani e veturave siç duket vetëm është duke menduar çfarë të prodhojë, çfarë modeli të ardhshëm. Dhe modelet e reja nga prodhuesit e ndryshëm të veturave nuk kanë pasur të ndalur këto ditë....

30 August, 2014Lexo më shumë

Pamja e parë e Aston Martin Lagonda

Ne kemi parë imazhet e veturës koncept, por asgjë më shumë. Tani, falë një burimi të fotografive të kapura në aeroportin Oman Air, ne i kemi edhe imazhet e para të veturës Aston Martin Lagonda....

30 August, 2014Lexo më shumë

Brabus ridizajnon Mercedes-Benz C-Class

Mercedes për një kohë të gjatë nuk ka lansuar konceptin C-Class, por firma e njohur gjermane për modifikime të veturave “Brabus” ka gjetur kohë për ta ridizajnuar këtë lloj....

28 August, 2014Lexo më shumë

Renault zbulon një veturë garuese me të vërtetë të bukur

I shfaqur në shfaqjen e veturave në Moskë, Renault vetëm sa ka zbuluar njërin nga veturat më të bukura për gara ndër vite. ...

27 August, 2014Lexo më shumë

DMC zbulon ri-dizajnimin e Lamborghini Aventador

Dizajnuesi gjerman i super-veturave, DMC, ka zbuluar ri-dizajnimin e radhës të veturës Lamborghini Aventador....

26 August, 2014Lexo më shumë

2014 Chevrolet Camaro ZL1 në rrugë

Jo shumë muaj më parë, Chevrolet kishte zbuluar modelin Camaro ZL1 2014, dhe tani ai ka dalur zyrtarisht në rrugë....

26 August, 2014Lexo më shumë

Aston Martini i së ardhmes (Video)

Njëra prej gjërave kryesore të veturave koncept është mundësia e eksplorimit të ideve. Dhe me teknologjinë e ditëve të sotit, disa nga këto koncepte kanë shkuar larg imagjinatës tonë reale....

24 August, 2014Lexo më shumë

Tesla bën që modeli S të ndezet me iPhone

Tesla më herët largoi nevojën e karburantit për veturat e reja, duke i bërë ato edhe elektronike. Por tani, sipas një raporti të ri, Tesla është duke planifikuar që t'i hedhë edhe çelësat....

23 August, 2014Lexo më shumë

2015 Chevrolet Corvette Z06 me çmim prej $83,995

Vetura e parë 2015 Chevrolet Corvette Z06 ka mundur të kushtojë $1 milion kur doli në shitje në prill, por tani siç duket çmimi i veturës ka rënë....

22 August, 2014Lexo më shumë

Dështon përsëri motori i Audi R8, merr flakë vetura

Motori i një veture të llojit Audi R8 ka marrur flakë duke e shkrirë këtë veturë në vetëm disa minuta. ...

22 August, 2014Lexo më shumë

Ferrari F80, vetura e ardhshme ‘super e shpejtë’

Ferrari me një veturë të re super të shpejtë në të ardhmen e afërt....

21 August, 2014Lexo më shumë

2015 Mustang do të përmbajë 10 shpejtësi automatike

Veturat me shtatë dhe tetë shpejtësi automatike tashmë ishin krijuar nga krijuesit amerikan të veturave, por duket se Ford dhe General Motors janë duke u bërë gati që të rrisin numrin e shpejtësive të veturave, në luftën e ndërruesve të shpejtësisë....

21 August, 2014Lexo më shumë

Njihuni me BMW X5 Security Plus

Ky model i ri i BMW pritet që të zbulohet në mbrëmjen e veturave në Moskë....

20 August, 2014Lexo më shumë

Ferrari do të ofrojë 458 njësi të modelit special ‘Spider’

Ferrari është i gatshëm të ofrojë 458 njësi të modelit të tij special 'Spider', dhe klientët do të mund të zgjedhin në mes të dy modeleve të këtij lloji, 458 Spider dhe Special Spider....

19 August, 2014Lexo më shumë

Bugatti zbulon modelin ‘Grand Sport Vitesse’

Edicionet speciale të veturave të famshme vazhdojnë të vijnë. I fundit me zbulimin e modelit të ri është edhe Bugatti....

19 August, 2014Lexo më shumë

Del në shitje BMW i8

Ju kujtohet modeli BMW i8 që ju treguam disa ditë më parë? Kjo veturë tani ka dalur në shitje në plazhin Pebble në Kaliforni, për $825,000....

18 August, 2014Lexo më shumë

Lamborghini i ri Huracan LP610-4

Lamborghini zbuloi superveturën e re Huracan LP610-4 Super Trofeo , e cila del në shitje në fund të shtatorit të këtij viti....

17 August, 2014Lexo më shumë

Supermakina e policisë tërheq vëmendjen e kalimtarëve

Bëhet fjalë për Evora Lotus , një makinë luksoze dhe e shpejtë që iu është dhuruar policisë në Romë ,  nga Kompania Lotus....

16 August, 2014Lexo më shumë

Ferrari 250 GTO shitet për 38 milionë dollarë

Të enjten mbrëma gjatë “Monterey Car Week” në Carmel të Kalifornisë, u shit Ferrari 250 GTO i vitit 1962 në ankand....

16 August, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble