Auto – Page 33 – Lajmi.net

Aktuale

Pejani i dhjetë oldtimerave (Video)

Veturat i konsideron art në vete ndërsa i ka 10 prej tyre që konsiderohen si oldtimer....

14 July, 2015Lexo më shumë

BMW 760i me 610 kuaj-fuqi (Foto)

G-Power ka përmirësuar modelin 760i të BMW, duke i shtuar kështu disa kuaj-fuqi dhe duke e bërë më të bukur në pamje....

11 July, 2015Lexo më shumë

Përmirësohet Audi TTS (Foto)

Të posedosh një Audi TTS të vitit 2015 është padyshim diçka madhështore, për shkak të fuqisë dhe luksit që ajo përmban....

10 July, 2015Lexo më shumë

Mercedes-Benz C-Class shumë i bukur

Mercedes-Benz C klas është pak më e madhe, më luksoze dhe më i bukur se kurrë më parë. ...

10 July, 2015Lexo më shumë

Kjo është vetura e ardhshme e Lamborghni (Foto)

CEO i Lamborghini, Stephan Winkelmann ka dhënë një intervistë për Autoblog, ku ka folur rreth modelit të ardhshëm SUV i cili pritet të lansohet....

9 July, 2015Lexo më shumë

Mercedes 600 Pullman Limousine, e përdorur nga Tito e Elvis Presley

Mercedes-Benz 600 ishte një automobil i madh luksi. Ajo kishte për qëllim për të përfaqësuar majën absolute të inxhinierisë së automobilave, dhe prodhimi ka filluar në vitin 1965....

9 July, 2015Lexo më shumë

Koncepti i Volvo zëvendëson ulësen e parë të pasagjerit me një ulëse për foshnje

Volvo ka prezantuar një dizajn inovativ të një koncepti të integruar me një ulëse për foshnje, i cili do të zëvendësojë ulësen standarde të pasagjerit përpara....

9 July, 2015Lexo më shumë

Ky është Ferrari më i veçantë që keni parë (Foto)

Vetëm tre lloje Ferrari F12 TRS ishin krijuar, me këtë dizajn prej kromi që është edhe modeli i fundit....

8 July, 2015Lexo më shumë

Mitsubishi L200, shpallet ‘Pick-up-i i vitit 2015’

Vetëm disa javë para prezantimit zyrtar të modelit Mitsubishi L200 në tregun evropian, revista e njohur britanike për vetura, 'Auto Express', e ka shpallur ‘Pick-up’-in e vitit 2015....

8 July, 2015Lexo më shumë

Audi më të bukur se ky nuk keni parë akoma (Foto)

Edhe pse jemi mësuar që ta shohim modelin RS7 të veshur pak më formalisht, nuk ka asgjë të keqe me këtë dizajn të ri. Vetura duket tejet bukur në ngjyrë të gjelbër metalike....

7 July, 2015Lexo më shumë

Porsche Boxster Spyder (Foto)

Porsche Boxster Spyder shënon një botim të ri, i konvertueshëm (Cabrio) me dy vende, ruan karakterin e pavarur të Spyder të mëparshëm, i cili është bërë tashmë një ikonë e automobilave....

7 July, 2015Lexo më shumë

Kjo është vetura më e fuqishme Rolls-Royce që keni parë ndonjëherë

Rolls-Royce ka zbuluar edhe një tjetër model Wraith, por këtë herë duke sjellë jo vetëm një stil mahnitës, por edhe një rritje të vogël të fuqisë....

6 July, 2015Lexo më shumë

Opel sjell modelin e ri Karl

I vogël, por i gjerë, një pamje e bukur, kjo është ajo që blerësit e Opel mund të presin për vitin 2015....

6 July, 2015Lexo më shumë

A është ky Lamborghini më madhështor i të gjitha kohërave?

Më 2010, në shfaqjen e veturave në Paris, Lamborghini kishte zbuluar diçka edhe më të ‘egër’ se modelet e zakonshme. Ishte ky modeli i quajtur ‘Sesto Elemento’ apo ‘Elementi i Gjashtë’, dhe menjëherë ishte bërë një hit nëpër portalet e ndryshme botërore....

5 July, 2015Lexo më shumë

Këta janë kandidatët për veturën më të mirë të vitit në Evropë

Pas publikimit të listës me kandidatë, edhe zyrtarisht ka filluar gara për veturën evropiane të vitit (Car of the Year 2016). Në një listë të gjerë figurojnë emrat edhe 40 modeleve, kurse fituesi do të zbulohet qysh në mars të vitit të ardhshëm....

5 July, 2015Lexo më shumë

Veturat e ardhshme do të mbrojnë celularin tuaj nga të nxehtit gjatë verës

Gjatë verës, ekziston mundësia që celulari juaj të mbi-nxehet, për shkak të nxehtit të madh që mbretëron në këtë stinë....

3 July, 2015Lexo më shumë

Mercedes-Benz AMG GT

Mercedes-AMG GT është një lëvizje e guximshme, të paktën në aspektin e dizajnit dhe të performancës....

3 July, 2015Lexo më shumë

Kjo BMW është mbajtur sekret për disa vite (Foto)

BMW kishte krijuar këtë veturë i8 me hidrogjen si pjesë e hulumtimeve në vitin 2012, dhe e ka mbajtur atë sekret për publikun – deri më tani....

2 July, 2015Lexo më shumë

Mercedes GLC shumë ekonomik (Foto)

Një faktor kyç prapa efikasitetit ekonomik të GLC-së është programi peshë rënia e automjetit. Pavarësisht se janë rritur dukshëm dimensionet e jashtme, një hapësirë boshtore më të gjatë dhe një hapësirë më të gjerë të pajisjeve, pesha e automjeteve ka rënë....

1 July, 2015Lexo më shumë

Audi prezanton modelin e ri A4 dhe A4 Avant (Foto)

Audi ka publikuar fotografitë e para dhe detajet teknike të modelit A4 për vitin 2016. Gjenerata e re e limuzinës është rritur dukshëm në krahasim me versionin aktual, por njëkohësisht është edhe më e lehtë për 120 kilogram....

30 June, 2015Lexo më shumë

Nissan GT-R NISMO

Nissan GT-R renditet si një nga makinat me performancën më të lartë në botë, dhe kjo vazhdon të rritet nga viti në vit. Makina me një dukje të vrazhdë që fsheh një nivel të habitshme të aftësive....

30 June, 2015Lexo më shumë

Inovacioni i Google, paralajmëron shoferët për kalimet e trenave

Administrata Federale e Hekurudhave të SHBA-ve, ka njoftuar të hënën se gjiganti amerikan Google do të shtojë në menynë e saj të sistemit navigues, alarmet audio dhe vizuale për të paralajmëruar shoferët për kalimet hekurudhore....

29 June, 2015Lexo më shumë

Vetura e parë e printuar në 3D (Video)

Teknologjia e printimit në 3D nuk është shumë e re. Kjo teknologji magjike ishte paraqitur për herë të parë më 1980 dhe i referohej teknologjisë së quajtur “Rapid Prototyping”. Dhe që nga atëherë, printimi në 3D ka filluar të avancojë shumë, duke arritur të printohet gjithçka nga objektet e deri tek organet....

29 June, 2015Lexo më shumë

Debuton 2016 Mercedes-AMG A45

Mercedes ka prezantuar versionin e përmirësuar të modelit '45 4Matic', i cili tani prodhon plot 376 kuaj-fuqi....

28 June, 2015Lexo më shumë

Kjo Audi ka një pamje mjaft të bukur (Foto)

Përmirësimet janë gjithmonë të bukura – veçanërisht për veturat e Audi....

27 June, 2015Lexo më shumë

Aston Martin prezanton modelin e përmirësuar ‘DB9’

Modeli DB9 GT është përmirësuar me një motor V12....

24 June, 2015Lexo më shumë

BMW planifikon t’i bëjë dritat e rrugëve pika për mbushje të veturave elektrike

Një nga problemet më të mëdha për veturat elektrike është problemi i mbushjes. Me pak mundësi aktuale që lejojnë mbushjen e baterive, është sugjeruar një metodë e re e mbushjes së automjeteve elektrike....

23 June, 2015Lexo më shumë

A doni një Mercedes G cabrio?

Mercedes-Benz G-klasë ka qenë në prodhim që nga viti 1979, ku për 36 vite kemi parë një larmi të modeleve dhe motorëve....

23 June, 2015Lexo më shumë

Range Rover feston ditëlindjen e 45-të

Kompania britanike Land Rover e cila gjatë njëzet viteve të para të ekzistencës u bë e njohur për prodhimin e veturave për terrene malore, kishte vendosur që klientëve të saj tu ofrojë vetura luksoze “off-road”. Dhe kështu në vitin 1970 u shfaq Range Rover i parë nëpër rrugët e Londrës....

22 June, 2015Lexo më shumë

Samsung krijon kamion transparent për siguri në rrugë (Video)

Prapa në vitin 2009, shtëpia ruse e dizajnit Art Lebedev kishte prezantuar një koncept transparent të kamionit për të përmirësuar sigurinë rrugore. Tani, Samsung është duke e bërë të njëjtën gjë....

21 June, 2015Lexo më shumë

Mercedes-Benz GLC lansohet zyrtarisht (Foto/Video)

Mercedes ka lansuar një model të ri mbikalues, i cili patjetër që do të ju pëlqejë....

18 June, 2015Lexo më shumë

Peugeot 308 GTi me 250/270 kuaj fuqi (Foto)

Peugeot ka prezantuar versionin sportiv GTi të 308-ës. Për adhuruesit e këtij modeli të prodhuesit francez që kanë dëshirë të përjetojnë ngasje dinamike, heqbeku kompakt do të jetë i disponueshëm në treg në versionet me 250 dhe 270 kuaj fuqi....

18 June, 2015Lexo më shumë

T’i ikësh vdekjes në Ferrari (Video)

Ishte thjeshtë një vozitje testuese, por për pak sa nuk përfundoi tragjikisht. ...

17 June, 2015Lexo më shumë

Ky është çmimi i 2016 BMW 7 Series

Imazhet e para të modelit më të ri të BMW në rrugë tashmë kanë ardhur, së bashku me informatat për çmimin e veturës....

16 June, 2015Lexo më shumë

Mercedes-Benz S-Class, i ri

Këtë vit mercedes shënoi futjen e një makinë krejtësisht të re të modelit S-Class, ky model ka një performancë të lartë me motor shumë të fuqishëm. Për vitin 2015 mercedes ka dy modele S600 dhe S65 AMG....

16 June, 2015Lexo më shumë

Brabus krijon një Mercedes me 900-kuaj fuqi (Foto)

Me rreth 900-kuaj fuqi dhe 1,000 çifte rrotulluese, modeli i ri-ndërtuar tani ka një performancë ultra-të lartë....

12 June, 2015Lexo më shumë

BMW prezantoi veturën tepër luksoze

Për prodhuesit e veturave luksoze, veturat e gjata dhe të mëdha janë një mundësi e mirë për të shfaqur fuqinë e kompanisë....

11 June, 2015Lexo më shumë

Kjo është vetura e re e Batman për filmin e radhës (Video)

Vetura e re e Batman është shfaqur dje zyrtarisht për publikun në Las Vegas....

10 June, 2015Lexo më shumë

5 koncepte të BMW që duhet patjetër të prodhohen (Foto)

Këto 5 koncepte të BMW janë padyshim veturat të cilat do të donim t’i shihnim ndonjëherë në prodhim, pasi që ato janë me të vërtetë mahnitëse....

9 June, 2015Lexo më shumë

Mercedes Benz G-Class AMG 65

Mercedes Gelandewagen është tani në dispozicion në një mori ngjyrash të reja, duke përfshirë një diellore, të kuqe , jeshile dhe një ngjyrë me rreze galaktike....

8 June, 2015Lexo më shumë

Kur bukuroshet pozojnë para super-veturave (Foto)

A ka diçka më të mirë se vajzat e bukura duke pozuar para Mustang?...

7 June, 2015Lexo më shumë

Sistemi i detektimit të alkoolit, vetura nuk ndizet nëse shoferi ka alkool në gjak

Senzori i cili detekton alkoolin në gjak është teknologji e re, e cila mund të bëjë që makinat të fiken nëse senzori zbulon se shoferët janë nën ndikim të alkoolit....

7 June, 2015Lexo më shumë

Kështu mund të duket modeli i ri i Bentley

Pasi që Bentley konfirmoi se është duke shpenzuar një miliardë dollarë në krijimin e një modeli të ri, ku do të prezantohej gjatë shfaqjes së veturave në Gjenevë më 2016, konsiderohet se kompania do të krijojë një model coupe me katër dyer....

6 June, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown