Auto – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Njihuni me modelin më të ri të Range Roverit (Foto)

Ashtu siç është paralajmëruar, kompania e njohur britanike Land Rover ka gati modelin e ri Range Rover, një model në formë të SUV-Coupes, i cili do të jetë rival i drejtpërdrejtë i modeleve të ngjashme të Mercedesit dhe BWM-së....

1 March, 2017Lexo më shumë

Trump, mund të udhëtoj vetëm 30 minuta me veturë! A e dini pse?!

Në fund të këtij muaji pritët që të prezantohet vetura me të cilën do të lëvizë Presidenti i Shtetëve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. ...

1 March, 2017Lexo më shumë

Shikoni këtë adoleshent se me sa dashuri e lan makinën

Një baba, i cili kishte lënë djalin e tij adoleshent vetëm që t’i lante makinë, ka marrë më tepër se çfarë kishte kërkuar pasi ka parë pamjet nga kamera e sigurisë....

28 February, 2017Lexo më shumë

Kjo Porsche e re kapë 100kmh në vetëm 3.4 sekonda (Foto)

Me një dalje të kombinuar prej 671 kuaj-fuqi nga motori V8 dhe ai elektrik, modeli i ri i Porsche – Panamera Turbo S E-Hybrid është modeli më i fuqishëm aktualisht i kompanisë. ...

27 February, 2017Lexo më shumë

Kjo BMW është një bishë e vërtetë me 600 PS (Foto)

Modeli M760Li xDrive i BMW është definicioni i një modeli luksoz, që është në gjendje të sfidojë edhe veturat më luksoze në botë. ...

27 February, 2017Lexo më shumë

Zbulohen detaje të reja për Golf 8 GTI (Foto)

2019-a do të jetë viti kur të gjithë do të jemi në gjendje të shikojmë VW Golf 8 GTI, i cili supozohet se do të jetë në dispozicion në tri nivele të ndryshme të fuqisë....

26 February, 2017Lexo më shumë

“Çmendet” Mercedes-Benz, 4 super-vetura për të festuar 50 vjetorin e shpejtësisë

Mercedes-Benz, një nga ikonat e prodhimit të makinave dhe padyshim një nga emrat e parë që na vjen në mend kur flasim për vetura të shpejta....

23 February, 2017Lexo më shumë

Audi turpëron BMW (Video)

Sepse Audi ka sistemin Quattro....

22 February, 2017Lexo më shumë

A e dini pse aeroplanët kanë gjithnjë ngjyrë të bardhë?

Rrallë herë jemi mësuar të shohim avionë të ngjyrave të tjera, por ngjyra më e përdorur e tyre është e bardha, ashtu siç është për taksitë e verdha. ...

20 February, 2017Lexo më shumë

Kjo superveturë shkon nga 0 në 100 km/h për 2.4 sekonda (Foto)

Kompania NanoFlowCell nga Lihtenshtajni është njëra nga kompanitë e cila për panairin e sivjetmë të veturave që do të mbahet në Gjenevë njofton se do të prezantojë modelin e ri sportiv. ...

20 February, 2017Lexo më shumë

Mekaniku tërhiqet zvarrë nga vetura që rrëshqet nga merimanga (Video)

Ky është momenti kur një mekanik tërhiqet zvarrë nga makina, derisa po mundohej ta ndalonte pasi kishte rrëshqitur nga merimanga me të cilën ishte transportuar....

19 February, 2017Lexo më shumë

BMW i5 i ri me teknologji të paparë deri më tani

Modeli i ardhshëm ‘i’ i BMW, i quajtur BMW i5 i cili do të arrij në vitin 2021 ndërsa do të ketë teknologji autonome të papara deri më tani ...

17 February, 2017Lexo më shumë

Kamioni elektrik i Mercedesit, gati për rrugë (FOTO)

I prezantuar si koncept vitin e shkuar në panairin IAA në Hanover, kamioni i Mercedesit Urban eTruck pritet të vijë si model i prodhuar gjatë muajve të ardhshëm....

17 February, 2017Lexo më shumë

Mitsubishi konfirmon modelin e ri Eclipse Cross (Foto)

Mitsubishi ka hyrë në tregun e modeleve “crossover”, duke lansuar serinë e quajtur Eclipse Cross. ...

15 February, 2017Lexo më shumë

Vonohet Peugeot 5008

Shitja e SUV-it kompakt të Peugeotit, 3008, është duke shkuar por francezët kanë vendosur që të presin pak me modelin 5008. ...

14 February, 2017Lexo më shumë

A6 i ri vjen pas modeleve A8 e A7

vPas fotografimit të modelit të ri A8 dhe A7, koha ka ardhur për spiunimin e modelit më të ri Audi A6. ...

14 February, 2017Lexo më shumë

Këto nëntë mjete secili duhet t’i mbajë në veturë (Foto)

Kur jeni në rrugë, jeni jashtë vendit dhe bota mund të bëhet e rrezikshme kur më së paku e prisni - veçanërisht nëse frenat e veturës suaj prishen ose kanë ndonjë defekt. ...

13 February, 2017Lexo më shumë

Kalon më shumë se 1 milion kilometra me veturë, Toyota ia bën një dhuratë tejet të veçantë (Foto)

Kompania gjigante e veturave “Toyota” ka vendosur t’i dhurojë një veturë, markë e re, personit që kishte vozitur 1 milion milje gjatë 9 vjetëve, në posedim të makinës së po të njëjtës firmë....

11 February, 2017Lexo më shumë

BMW po punon në përditësimin e modelit M2

BMW është duke punuar në Serinë 2 të re, dhe përditësimit nuk do t’i ikë as modeli më i mirë i serisë, M2. ...

9 February, 2017Lexo më shumë

Brenda fabrikës ku montohet Bugatti që kushton 2.4 milionë euro (Foto)

Në Molsheim të Francës ndodhet fabrika e izoluar, brenda së cilës montohet super-makina luksoze Bugatti....

9 February, 2017Lexo më shumë

Volkswagen po heq dorë nga veturat diesel në Evropë

Muajin e kaluar është raportuar se Mk8 Golf GTI është duke menduar të funksionojë me motorin hibrid, dhe tani duket se i njëjti sistem do ta zëvendësojë edhe disa vetura diesel të Golfit....

8 February, 2017Lexo më shumë

Shoferja shikonte film në telefon, derisa voziste nëpër autostradë (Video)

Adric Marsh nga Wales i Britanisë së Madhe, e ka filmuar një grua teksa voziste nëpër autostradë dhe shikonte film në telefon....

8 February, 2017Lexo më shumë

Të gjitha modelet e BMW deri në vitin 2020 do të kenë edhe versionin elektrik të makinave

BMW ka hyrë seriozisht në botën e makinave elektrike, kur lansoi serinë tërësisht të re “i”, e cila aktualisht përbëhet nga dy modele – elektrike i3 dhe plug-in hibrid sportiv i8....

7 February, 2017Lexo më shumë

Audi Q7 dhe BMW X6 testohen në një kodër të rrëshqitshme, kush triumfon?

Audi Q7 dhe BMW X6 janë dy prej veturave të tipit xhip, ndër më të suksesshme nga gjigandët gjerman....

7 February, 2017Lexo më shumë

Bleu Mercedesin e prishur për 4.500 dollarë por që i ri kushton 160 mijë, shikoni si e ka rregulluar (Video)

Një djalë i ri kreativ nga Shtetet e Bashkuara, kishte blerë një veturë të tipit Mercedes S600 V12, gjysmë i prishur prodhim i vitit 2007 për vetëm 4.500 dollarë, më pas e ka rregulluar aq mirë sa që gjysma e miqve të tij nuk e kishin njohur....

7 February, 2017Lexo më shumë

Pse britanikët e kanë timonin e makinës “mbrapsht”?

Shumica e shteteve të botës, i kanë makinat e tyre me timonin të pozicionuar në anën e majtë të tyre. ...

5 February, 2017Lexo më shumë

Ja pse anglezët ngasin makinat në krahun e djathtë!

Shumica e shteteve të botës, i kanë makinat e tyre me timonin të pozicionuar në anën e majtë të tyre...

5 February, 2017Lexo më shumë

“Puna” më e re që mund ta bëjnë të gjithë, informo dhe fito

Për të gjithë ata që ndodhen në Angli kanë mundësinë të fitojnë disa lekë më shumë vetëm me një klikim. ...

4 February, 2017Lexo më shumë

Kush mund të mendojë se makina Tesla X përdoret edhe për këtë qëllim (Video)

Nuk mund të besohet se Elon Musk e kishte në mendje këtë qëllim kur ai ofroi për blerësit makinën elektrike Model X, por kjo makinë sigurisht që ka një dobi të gjerë përdorimi....

4 February, 2017Lexo më shumë

Mercedes-AMG ka gati modelin me 600 kuajfuqi (Foto)

Versioni Estate i Mercedes-AMG E 63 pritet të dalë në shitje në muajin prill pasi debutimit që do të bëjë në panairin e veturave që u mbajt në Gjenevë. ...

3 February, 2017Lexo më shumë

Kjo u zgjodh vetura më e bukur e vitit, mahnitëse (Foto/Video)

Renault Trezor Fiton çmimin prestigjioz në industrinë automobilistike si koncept vetura më e bukur e vitit në Festivalin prestigjioz të 32-të “Festival Automobile International”. Renault Trezor është koncept veturë 100% elektrike që paraqet teknologjitë dhe gjuhën e dizajnit që do të përdorët në modelet e së ardhmes Renault. ...

3 February, 2017Lexo më shumë

Porsche i paralajmëruar të lansohet më 2019, është kapur gjatë procesit të testimit (Foto)

Njohësit e super-makinave pretendojnë se Porsche e cila ishte thënë se do të lansohej më 2019, është kapur teksa testohej në një terren me borë. ...

1 February, 2017Lexo më shumë

Versioni urban i ‘Lada 4X4’ (Foto)

Prodhuesi rus i makinave “AvtoVAZ” ka filluar eksportin e makinave në tregun më të madh të veturave në botë në Kinë, raporton “Life.ru”....

1 February, 2017Lexo më shumë

U është zbrazur akumulatori, ja si ta ndizni veturën me ndihmën e litarit! – (Video)

Temperaturat tepër të ulëta mund ta dëmtojnë veturën tuaj, më saktësisht akumulatorin. Mirëpo, edhe nëse vjen deri te ky problem, është e rëndësishme ta dini këtë truk....

31 January, 2017Lexo më shumë

Edhe një lajm i keq nga Volkswagen

Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen, thuhet se do të tërheqë rreth 600 mijë automjete për shkak të problemeve të ndryshme teknike. ...

31 January, 2017Lexo më shumë

Audi Exclusive S8 Plus me ngjyrë të zezë metalike karbon (Foto)

Ky model vjen më elegant dhe më i fuqishëm....

30 January, 2017Lexo më shumë

Golf 8 GTI vjen në versionin hibrid

Volkswageni raportohet se është duke punuar në gjeneratën e tetë të Golfit që 12 muaj dhe pret që atë ta lansojë në vitin 2019, me një model më agresiv GTI që pritet të vijë një vit më vonë. ...

29 January, 2017Lexo më shumë

Ky Golf 2 mposhtë çdo super-veturë (Video)

Vetura Golf 2 që vjen nga Boba Motoring në Gjermani, lë shumë vetura të tjera në gjumë. ...

29 January, 2017Lexo më shumë

Audi A4 i ri merr pamje mahnitëse (Foto)

Nëse keni menduar se si do të dukej modeli i ri Audi A4 me rrota 20”, atëherë mund ta shihni më poshtë....

28 January, 2017Lexo më shumë

Shenjat më të mëdha në botë nga goma e veturave (Video)

Dy vetura të dy kompanive të ndryshme nga Arabia Saudite kanë thyer rekordin Guinness për rreth rrotullime....

28 January, 2017Lexo më shumë

Fillon prodhimi i Mercedesit të ri (Foto)

Prodhimi i modelit të ri Mercedes-Benz E-Class ka filluar në Bremen të Gjermanisë. ...

26 January, 2017Lexo më shumë

A mund ta paramendoni si do të duket BMW X8? Thjesht mahnitëse (Foto)

BMW nuk ka të ndalur, X8 do të vijë si veturë konkurente për Audi Q8....

25 January, 2017Lexo më shumë

Vaskë me hidromasazh, helikopter, ekrane plazma dhe luks pa fund: Njihuni me rulotën më luksoze (Foto)

Nëse ka rulotë që do të “lërë pa fjalë” të gjithë gjatë kësaj vere, është “Elysium”, e cila është një shtëpi e vendosur mbi rrota dhe që mund të jetë më e bukur se shumë banesa normale. ...

25 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master