Auto – Page 28 – Lajmi.net

Aktuale

Porsche Cayenne GTS

Porsche Cayenne GTS është njëra nga makinat super luksoze dhe shumë tërheqëse....

9 January, 2015Lexo më shumë

Volkswagen sjell makinën e re Golf R Touch

Ekspozita kryesore në qëndrimin e Volkswagenit në CES-2015 ishte koncepti Golf R Touch....

8 January, 2015Lexo më shumë

Modeli Prologue i Audi bëhet me sistem të ‘vetë-vozitjes’

Veturat vetë-lëvizëse janë bërë trend tashmë. Këtë herë Audi ka vendosur që modelin Prologue ta përmirësojë me një sistem të ‘vetë-vozitjes’ të cilin e prezantoi në CES 2015....

7 January, 2015Lexo më shumë

Audi Allroad E-Tron

Audi e-Tron ka teknologji progresive, duke krijuar përvojën elektrike të makinës së nesërme....

7 January, 2015Lexo më shumë

Kjo është vetura e ardhshme e Mercedes pa shofer

Teknologjia e veturave vetëm sa po shkon e po përmirësohet çdo vit e më shumë. Kësaj here përmirësimi i takon kompanisë Mercedes-Benz....

6 January, 2015Lexo më shumë

Volvo sjell S60 T5 Drive

Volvo është në mes të një revolucioni të produktit, Volvo ka bërë edhe disa ndryshime të rëndësishme në S60 dhe V60 makina të cilat nuk ishte në kërkim....

5 January, 2015Lexo më shumë

Lamborghini Huracan, madhështor vetëm për t’u parë

Rrotat e reja me ngjyra të ndryshme të vendosura në këtë veturë e bëjnë të duket edhe më madhështore se më herët....

3 January, 2015Lexo më shumë

Ford Mustang GT tani prodhon 1000 kuaj-fuqi

Super-vetura Ford Mustang GT është përmirësuar nga kompania Vortech me një super-mbushës i cili në mënyrë të veçantë bën që motori i veturës të prodhojë 1000 kuaj-fuqi....

3 January, 2015Lexo më shumë

Vetura që kushton 6 milion dollarë

Vetura e parë garuese që ishte ndërtuar nga kjo kompani - Corvette Racer - është duke iu ofruar publikut për herë të parë me një çmim marramendës....

31 December, 2014Lexo më shumë

Mercedes Benz GLK vazhdon me një stil unik

Tani Mercedes GLK nuk është më i vogël, kjo makinë është një crossovers luksozë....

31 December, 2014Lexo më shumë

Audi A7 do të jetë makina më e bukur e vitit 2015

Audi A7 është një nga automjetet më të mira nëse  kërkoni në rrugët sotshme. A7 do të jetë më praktik se modeli A6 sedan në disa segmente konkurruese,pra A7 ka një stil më të bukur....

30 December, 2014Lexo më shumë

Përplasjet më të dhimbshme të super-veturave gjatë vitit 2014

Shikoni disa prej aksidenteve të disa super-veturave që ndodhën gjatë vitit 2014....

30 December, 2014Lexo më shumë

Autobusët me Wi-Fi

Routerët e vendosur në 600 autobusë dhe taksi ofrojnë qasje pa pagesë në internet dhe mbledhje të të dhënave nga planifikuesit e qytetit....

29 December, 2014Lexo më shumë

BMW X5 M – 2015

BMW X5 M tani ka tipare të reja që përfshijnë Active Driving Assistant, një sistem parandalim përplasje me këmbësor me frenim Stop & Go, një varg të kamerav, pastaj ka ulëse prej lëkure me ngjyra të ndryshme....

29 December, 2014Lexo më shumë

2015 Ford Mustang fiton çmimin ‘Vetura e vitit’ në Detroit

2015 Ford Mustang ishte lansuar më herët këtë vit me një performancë mjaft të mirë....

26 December, 2014Lexo më shumë

BMW M6 Grand Coupe

Seria e re BMW 6 ka dy modele të makinës, një Coupe me dy dyer dhe tjetra një Gran Copue,ndërsa modeli 640i dhe 650i  do të shoqërohen me motorin e njëjtë  V8, 4.4 litra me 445 kuaj fuqi....

26 December, 2014Lexo më shumë

Vetura e fuqishme Aston Martin One-77 Q

Padyshim që çdokush do e dëshironte një veturë të tillë si dhuratë për Vitin e Ri....

25 December, 2014Lexo më shumë

Mercedes GLA një makinë për të rinjtë

Mercedes Benz GLA është një makinë e vogel sportive dhe njëkohësisht makina më luksoze në tregun global sa i përket Crossovers....

25 December, 2014Lexo më shumë

Mercedes-Benz G-Class “Gangsta”

Edhe pse dekada më herët është prodhuar vetëm për ushtri, tani kjo makinë është super luksoze....

24 December, 2014Lexo më shumë

Vetura shumë luksoze 2015 Mercedes-Benz CLA

Definicioni “veturë luksoze” është gjithmonë në ndryshim, por këtë herë, Mercedes-Benz CLA është prapa këtij emri, pa dyshim....

23 December, 2014Lexo më shumë

Chrysler 300 dhe 300S, një super makinë (Foto)

Chrysler i ri 300 është rafinuar, modernizuar dhe më i shquar se ajo që ka qenë në vitet e me hershme....

23 December, 2014Lexo më shumë

2016 Cadillac CTS-V me 640 kuaj-fuqi

Pas zbulimit të veturës së mëhershme ATS-V në shfaqjen e veturave në LA në nëntor, Cadillac pritet ta zbulojë bishën e radhës në shfaqjen e ardhshme të veturave në Detroit....

22 December, 2014Lexo më shumë

Dizajni më i bukur që keni parë ndonjëherë i BMW i8

Kjo pamje me këto rrota janë thjeshtë mahnitëse. Kush nuk do e dëshironte një veturë të tillë, e cila vetëm ta shikosh të bën të dashurohesh në të....

21 December, 2014Lexo më shumë

Mini John Cooper Works

Mini prezantoi  John Cooper Works hardtop këtë javë, duke njoftuar se kjo makinë e re do të bëjë debutimin e tij botëror në shfaqje Detroit auto show muajin e ardhshëm. Mini JCW ka një motor turbocharged me 228 kuaj fuqi....

19 December, 2014Lexo më shumë

BMW është duke ndërtuar një veturë që parkohet përmes orës

BMW është duke ndërtuar një veturë me kontroll të largët me një sistem të parkimit që mund të operohet përmes një ore të mençur....

18 December, 2014Lexo më shumë

Acura konfirmon prodhimin e super-veturës NSX

Pas disa vite spekulimesh që vetura nuk do të arrinte kurrë të prodhohej, krahu luksoz i Honda-së ka konfirmuar se prodhimi i super-veturës do të fillojë dhe njerëzit do të mund ta shohin atë në shfaqjen e veturave në Detroit në janar....

17 December, 2014Lexo më shumë

Range Rover Evoque shumë tërheqës (Foto)

Land Rover Range Rover Evoque tani është rifreshuar me një stil të ri duke mposhtur BMW X4 për bukurin që mbante, tani Evoque është shumë më tërheqës si model....

17 December, 2014Lexo më shumë

BMW M4 i mahnitshëm në dizajn blu

Ky përpunim në dizajn tregon që e gjitha çfarë ju keni nevojë në veturën tuaj është një ngjyrë e mirë e jashtme dhe disa rrota mahnitëse....

13 December, 2014Lexo më shumë

Mansory ka krijuar një Mercedes me 1,000 kuaj-fuqi

Njëmijë kuaj-fuqi. Më shumë se LaFerrari. Më shumë se Porsche 918 dhe më shumë se McLaren P1. Ky është Mercedes-Benz S63 AMG i modifikuar që prodhon hiq më pak se 1,000 kuaj-fuqi të pastër, krejt kjo duke iu falënderuar Mansory....

12 December, 2014Lexo më shumë

Mercedes Benz C class sedan (Foto)

Në vitin 2015 Mercedes Benz C-Class ka bërë dizajnin e ri që makina të jetë një markë luksi. Gjithashtu kjo makinë ka një teknologji të avancuar në këtë makinë....

11 December, 2014Lexo më shumë

Mercedes GLE 450 Coupe

Mercedes ka bërë gati makinën më të re për Detroid Show. Kjo makinë ka të njëjtin madhësi si BMw-X6....

10 December, 2014Lexo më shumë

Fiqa po zmadhohet, tani 500X me një super dizajnë (Foto)

Fiat 500X është një makinë e re me pesë pasagjer, kjo makinë do të ketë modelin si Mercedes GLA dhe Audi Q3....

9 December, 2014Lexo më shumë

Ju prezantojmë BMW 2 Coupe (Foto)

Seria e re BMW 2 ka në dispozicion dy lloj të motorëve. Motori 2.0 turbocharger katër cilindërsh ka 240 kuaj fuqi, ndërsa tjetri është 3.0 V6 me 332 kuaj fuqi. ...

8 December, 2014Lexo më shumë

Cadillac dëshiron që të bëhet një “markë e pastër luksoze”

Tani për tani, Cadillac është në një gjendje që shitjet e modeleve të fundit po lëkunden pas një rritje të çmimeve në krahasim me vitin 2013. Megjithatë, shefi i marketingut të kompanisë është i bindur se një numër i ndryshimeve do ta riaktivizojë markën....

6 December, 2014Lexo më shumë

Gjetën një koleksion të veturave klasike në vlerë prej 12 milionë funta (FOTO)

Një 'thesar' me 60 vetura klasike që arrin vlerën prej 12 milion funtave, të lëna pas dore për 50 vjet është zbuluar në një fermë në Francë, të cilat tani janë në shitje. Ky grumbull i veturave ku përfshihen dhjetëra vetura sportive klasike, u gjet i mbuluar nga pluhuri dhe grumbuj gazetash në garazhën dhe shtallën e një ferme në perëndim të Francës Në mesin e këtyre veturave të cilat janë nxjerrur në shitje janë; një Ferrari të cilIn e kishte përdorur Jane Fonda dhe një Talbot-Lago që dikur kishte qenë në pronësi të mbretit egjiptian Farouk....

6 December, 2014Lexo më shumë

Nissan Skyline i Paul Walker mund të shitet me miliona dollarë

Kjo veturë e mrekullueshme nga filmi Fast and Furious 4 do të mund të shitet për miliona dollarë....

5 December, 2014Lexo më shumë

Ja vetura e James Bond në filmin e tij më të ri

Është njoftuar se filmi i ri nga seritë e James Bond 007 do të quhet “Spectre”. Dhe për këtë film, një veturë mahnitëse është punuar ekstra për aktorin e Bond-it....

4 December, 2014Lexo më shumë

Ju prezentojmë Volkswagen Passat (Foto)

Modeli i ri passat ka bërë makinë me një dizajn që deri më tani nuk e kemi parë....

3 December, 2014Lexo më shumë

Audi A3 Sedan (Foto)

Audi A3 dhe S3 në vitin 2015 do ta kompletojnë ri dizajnimin dhe A3 pothuajse do të ketë madhësinë e njëjtë me A4 origjinal....

2 December, 2014Lexo më shumë

Bugatti Veyron i mahnitë të gjithë nëpër rrugët e Monte Carlos

Bugatti Veyron si model ka qenë këtu për rreth një dekadë, dhe përderisa kjo veturë mbetet një model mjaft special, ajo është njëra prej atyre veturave që tërheqë shumë vëmendje nga njerëzit....

1 December, 2014Lexo më shumë

Jeep Cherokee, krejtësisht i ri (Foto)

Modeli i Cherokee është më komfort dhe mundëson një vozitje të rehatshme....

1 December, 2014Lexo më shumë

Rolls-Royce Ghost II përmirësohet me 652 kf

Mansory, një kompani që bën përmirësime të veturave, ka bërë një program përmirësues në serinë e dytë të veturave Rolls-Royce Ghost e cila ishte zbuluar kohët e fundit....

29 November, 2014Lexo më shumë

Dodge përmirëson modelin Viper GTS për vitin 2015

Lajme të mira për modelin Dodge Viper, pasi që kompania ka njoftuar se do ta përmirësoj modelin për vitin 2015....

28 November, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush