Auto – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

27 milionë dollarë për një nëndetëse luksi

Për milionerët përreth botës nuk është më në modë që të kenë një jaht luksoz të tyrin, shumë shpejt ata do kenë edhe nëndetëse luksi nën pronësi. ...

28 September, 2017Lexo më shumë

Ja si duken veturat e policisë nga 26 vende të ndryshme të botës (Foto)

Çfarë veturash ngasin policia në vende të ndryshme në botë, a janë ato të zakonshme apo sportive?...

26 September, 2017Lexo më shumë

Subaru me një dizajn mahnitës të makinës së re

Tokyo Motor Show që zhvillohet në Japoni, do të jetë organizimi ku prezantohet modeli i ri VIZIV....

26 September, 2017Lexo më shumë

Kjo super makinë ecën me shpejtësi marramendëse (Foto)

Po bëhen përgatitjet përfundimtare për makinën e parë që do të udhëtojë më shpejt se 1000 km/h. ...

24 September, 2017Lexo më shumë

Ky ishte mbreti i shpejtësisë në rrugë që nuk prodhohet më

Huayra është prodhim Italian me motor të pozicionuar në mes të karrocerisë i cili është i ndërtuar me dorë i gjithi prej AMG. Motori është 6.0L AMG Bi-Turbo M158 V12 qe prodhon plot 730PS me shpejtësi maksimale 383kmh ndërsa shpejtësinë prej 0-100 e arrin për 2.8sekonda....

24 September, 2017Lexo më shumë

Londra ndal Uber

Autoritetet e Transportit në Londër vendosën se kompanisë Uber nuk do t’i rinovohet licenca për shërbime private. Sipas rregullatorëve, kompania, e cila përmes aplikacionit të saj ofron gjeten e automjeteve për të lëvizur, nuk plotëson kushtet për të pasur licencën e operatorit privat. ...

23 September, 2017Lexo më shumë

Vetura e vitit në Autoshtëpinë ‘SIQANI’

Arkitektura e lehtë e automjeteve, teknologjitë shumë të efektshme të shtytjes së bashku me lidhjet digjitale dhe sistemet e asistencës së shoferit - këto cilësi të Opel Astra, të prezantuara në 2015 Motor Show të Frankfurtit, tashmë kanë bindur më shumë se 500,000 konsumatorë në të gjithë Evropën. ...

22 September, 2017Lexo më shumë

iPhone 8 nis shitjet në Kinë

Në Kinë ka dalë në shitje iPhone dhe interesi ishte i menjëhershëm: radhë të gjata njerëzish janë mbledhur përpara dyqaneve në Pekin, Shangai dhe Hong Kong për të marrë më në fund në dorë telefonët e porositur që përpara. ...

22 September, 2017Lexo më shumë

Porsche “zbret” në ujë (Foto)

Në rrugë është një ndër prodhueset më të mëdha, ndërsa në ujë ka vendosur që të bëjë prezantimin nga “dera kryesore e tregut”....

22 September, 2017Lexo më shumë

McLaren kthehet me një makinë të veçantë (Foto)

McLaren Special Operations (MSO), departamenti që merret me versionet e veçanta të markës britanike të makinave, ka prezantuar një model të ri që ka dalë në treg vetëm në 6 njësi....

22 September, 2017Lexo më shumë

Shpejtësi dhe çmenduri në Arabinë Saudite (Video)

Një video e postuar së fundmi tregon se si një burrë varet nga dritarja e një makine në ecje e sipër për të goditur një shofer të një makine tjetër....

21 September, 2017Lexo më shumë

Del në shitje i vetmi Rolls-Royce Hyperion (Foto)

Rrolls-Royce Hyperion, që është krijuar për një klient të pasur më 2008, do të dalë së shpejti në shitje....

20 September, 2017Lexo më shumë

Mazda prezanton së shpejti makinën e re sportive

Koncepti i makinës së re Mazda RX do të prezantohet në ekspozitën e Tokios, që do të mbahet në tetor....

19 September, 2017Lexo më shumë

Pagoi dy milionë euro, për një LaFerrari që nuk vozitet (Foto)

Shumë të pasur janë mbledhur në Moranello të Italisë, ku është zhvilluar një ankand për të shitur disa modele Ferrari....

19 September, 2017Lexo më shumë

Samsung dëshiron të tejkalojë Teslën me bateritë e veta të makinave

Në Automesse IAA, Samsung ka zbuluar bateritë e veta të makinave, të cilat duhet t’i japin makinave elektrike rreth 700 kilometra....

18 September, 2017Lexo më shumë

BMW po punon në krijimin e veturave pa çelësa (Foto)

Nder trendët e fundit në industrinë e automobilizmit, janë largimi i çelësave dhe zëvendësimi i tyre me aplikacione nga telefonat e zgjuar....

18 September, 2017Lexo më shumë

Shitet brenda shtatë orëve, edicioni i limituar prej 60 makinave klasike (Foto)

Për 60 vjetorin e lansimit të Cartenham Seven, është krijuar një edicion i limituar prej 60 njësive të emëruara SuperSprint....

17 September, 2017Lexo më shumë

Brabus Mercedes-Benz S65 kabrio me 900 kuajfuqi në Frankfurt

Prapa emrit Brabus S65 Cabrio Rocket 900 fshihet modeli i modifikuar Mercedes-AMG S65 kabrio, i cili, ashtu siç tregon edhe emri i tij, është i përforcuar nga 620 në 900 kuajfuqi....

17 September, 2017Lexo më shumë

Ferrari projekton “bishën” e së ardhmes

Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes....

17 September, 2017Lexo më shumë

Samsung dëshiron të tejkalojë Teslën me bateritë e veta të makinave

Në Automesse IAA, Samsung ka zbuluar bateritë e veta të makinave, të cilat duhet t'i japin makinave elektrike rreth 700 kilometra....

17 September, 2017Lexo më shumë

Hamilton prezanton supermakinën (Foto)

Në Frankfurt u mbajt motor-show i përvitshëm ku kompani të ndryshme të prodhimit të automjeteve prezantuan modelet më të fundit që do të shihen në rrugë. Nuk mund të mungonte në këtë spektakël makinash Mercedes që u prezantua me supermodelin “Project One”....

12 September, 2017Lexo më shumë

Kina do të ndalojë prodhimin e makinave të naftës

Pas Britanisë dhe Francës, edhe Kina planifikon të ndalojë prodhimin dhe shitjen e automjeteve me naftë. Zv.ministri kinez i Industrisë njoftoi se Kina, tregu më i madh i automobilëve në botë, ka nisur kërkimet përkatëse, por ende nuk ka vendosur se kur do të hyjë në fuqi ndalimi....

12 September, 2017Lexo më shumë

Volkswagen prezanton Crozz I.D (Foto)

Volkswagen prezantoi mostrën Crozz nga seria e automjeteve elektrike I.D., që shtëpia gjermane e prodhimit të automjeteve ka njoftuar prej kohësh....

12 September, 2017Lexo më shumë

Çdo Mercedes do ta ketë versionin elektrik deri më 2022

Daimler, numri një në botë për automjetet e nivelit të lartë, njoftoi sot se dëshironte të ofronte versionet elektrike apo hibride të të gjitha modeleve të markës Mercedes-Benz deri në 2022 dhe të konvertonte tipin Smart në elektrik....

12 September, 2017Lexo më shumë

Duel ndërmjet Porsche Panamera Turbo dhe Mercedes-AMG E63 S (Video)

Porsche Panamera Turbo është ndër veturat me katër dyer më të shpejta në botë....

11 September, 2017Lexo më shumë

BMW-ja: 25 modele elektrike deri në 2025-ën

Pronari i kompanisë së automjeteve luksoze BMW paraqiti sot strategjinë e zhvillimit të sektorit elektrik, duke njoftuar prodhimin e 25 modeleve elektrike deri në vitin 2025, vetëm pak ditë larg Sallonit të Automjeteve në Frankfurt....

11 September, 2017Lexo më shumë

Audi që ecën vet (Foto)

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij....

10 September, 2017Lexo më shumë

Makina Audi që ecën vetë (Foto)

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. ...

9 September, 2017Lexo më shumë

Jaguar E-Type zero rikthen vitet ‘60 (Foto)

Jaguar ka pranuar se do të elektrifikojë të gjitha mjetet e saj nga 2020 e tutje, dhe sot ka publikuar edhe makinën e re elektrike, e cila bazohet në tipin E-type të viteve ’60....

8 September, 2017Lexo më shumë

Nissan prezanton “Leaf”-in e ri (Video)

Nissani prezantoi një variant më të gjatë të makinës së tij elektrike më të shitur, “Leaf”, në mesin e një ashpërsimi të ndjeshëm të konkurrencës në tregun e këtyre automjeteve, që po zgjerohet gjithmonë e më shumë....

6 September, 2017Lexo më shumë

Autoshtëpia ‘SIQANI’, zbritje në modelet Corsa dhe Astra

Seria e fundit e modeleve OPEL Corsa dhe OPEL Astra që shquhen si veturat më ekonomike në treg vijnë me çmim marramendës në Autoshtëpinë “SIQANI”....

6 September, 2017Lexo më shumë

10 veturat moderne sportive me dritat e paraardhësve të tyre (Video)

Përzierja e modernes me antiken gjithnjë japin ndjesi të veçantë, shkruan lajmi.net...

5 September, 2017Lexo më shumë

Mercedes sjell makina të reja super hibride sportive

Mercedes ka në faqen e saj të internetit në SHBA një vështrim të parë për një makinë të re hibride super sportive. Për këtë arsye projekti Mercedes-AMG pritet të paraqitet në Ekspozitën Autonome të Frankfurtit, e cila fillon më 14 shtator, siç raporton Engadget. ...

4 September, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: Ecte me 100 km/h dhe mbante dy telefona në duar

Forcat e rendit në Surrey të Anglisë, e kanë ndaluar një shofer të paemëruar që ngiste me 100 kilometra në orë, ndërsa në duar mbante dy telefona....

4 September, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: 100 kilometra në orë derisa në duar mbante dy telefona (Foto)

Forcat e rendit në Surrey të Anglisë, e kanë ndaluar një shofer të paemëruar që ngiste me 100 kilometra në orë, ndërsa në duar mbante dy telefona....

3 September, 2017Lexo më shumë

Ngjyros veturën me spreh për piktura, rezultati mahnitës (Video)

Kjo vajzë ka marrë makinën e saj të vjetër dhe e ka shndërruar në një të re....

3 September, 2017Lexo më shumë

Shoferi joserioz i Ferrarit 458, duhet të largohet nga pista e garave (Video)

Pista e garave në Nurburgring të Gjermanisë, është një vend ku shoferët tregojnë shpejtësinë dhe luksin që kanë veturat e tyre....

2 September, 2017Lexo më shumë

Prezantohen veturat elektrike Smart (Foto/Video)

Koncepti smartvision EQ fortëo nuk përfshin timon ose pedale, dhe ka për qëllim që përdoruesit e makinave t'a kenë më të lehtë ngasjen nëpër qytete. ...

1 September, 2017Lexo më shumë

Vjen kamioni i ri nga Tesla

Kamion elektrik nga Cummins mund të tërheqë 20 ton mallra. Me një distancë prej 160 kilometrash është nën Tesla Semi. ...

31 August, 2017Lexo më shumë

Makinë elektrike: Versioni i ri i BMW i3 me më shumë kuajfuqi

Me i3s, BMW do të nisë një version më sportiv të makinës elektrike këtë vit. Ata që kanë shpresuar për një distancë më të gjatë do të jenë të zhgënjyer. ...

30 August, 2017Lexo më shumë

8 makinat më të besueshme në SHBA (Foto)

Janë publikuar në Shtetet e Bashkuata të Amerikës, rezultatet e anketës vjetore mbi raportet e besueshmërisë ndaj makinave, të konsumatorëve amerikanë....

30 August, 2017Lexo më shumë

A e dini pse gomat janë të zeza?

Teknologjia ka përparuar pafund që kur është shpikur dhe shumë ndryshime janë futur në prodhim. Por një gjë mbeti e njëjtë – gomat e makinave janë ende të zeza....

29 August, 2017Lexo më shumë

Audi vjen me model të ri, ka gjashtë dyer (Foto)

Një prej markave me të mira në botë, Audi me kërkesë të konsumatorëve evropianë, ka zhvilluar modelin Extended A8L, i llojit limuzinë....

29 August, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper