Auto – Lajmi.net

Aktuale

1964 Ford GT40 shitet për 7 milionë dollarë

Një model i rrallë i Ford shkoi në ankand gjatë fundjavës dhe u shit për 7 milionë dollarë. Prototipi GT/104 ishte një veturë që garonte në Le Mans, i vozitur nga shoferi Jo Schlesser dhe Richard Atwood, por ishte detyruar të largohej nga garat pasi që kishte ndezur flakë....

19 April, 2014 Lexo më shumë

Mercedes S63 AMG Coupe i shfaqur në New York

I zbuluar muajin e kaluar, Mercedes S63 AMG 4MATIC Coupe ka kënaqur publikun me debutimin e tij publik në shfaqjen e veturave në New York....

18 April, 2014 Lexo më shumë

W Motors do të zbulojë veturën përbindësh në Monako

Zbulimi do të bëhet në shfaqjen e veturave në Marques, Monako këtë javë. Bisha me 770 kuaj-fuqi ishte shfaqur fillimisht si një koncept më pak se një vit më parë, duke u quajtur si “super-vetura e parë Saudite”. Me 770 kuaj-fuqi dhe 747 çifte rrotulluese, vetura do të jetë në gjendje që të arrijë 100kmh […]...

15 April, 2014 Lexo më shumë

2015 Nissan Murano do të debutojë në New York

Murano i ri përmbanë një stil të veçantë të shfaqur për herë të parë në konceptin e Nissan të vitit 2013 dhe do të jetë shumë konkurruese me veturat e tjera. Elementet kyçe të dizajnit, që Nissan i quan “V-motion”, janë dritat LED, çatia prej xhami dhe sipërfaqet e skalitura. Dizajni i brendshëm është poashtu […]...

14 April, 2014 Lexo më shumë

Bugatti Veyron “Black Bess” do të shfaqet në Pekin

Ashtu si makinat e tjera legjendare, vetëm tre makina të këtij modeli do të prodhohen, që të gjitha të bazuara në versionin Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse të Bugatti. Modeli “Black Bess” është ndërtuar për të famshmin francez të aviacionit Roland Garros. Bugatti ka dizajnuar vetëm shtatë modele dhe 18 vetura gjithsej mes viteve 1912-1914, që përdorte […]...

14 April, 2014 Lexo më shumë

Porsche prezanton modelin Macan S

Modeli i veturës është i bazuar në paketën Sport, që përfshinë një platformë mirë të dizajnuar, me ngjyrë blu metalike dhe një seri të re të pasqyreve anësore. Macan S gjithashtu merr një grup të 21-inç lidhjeve të Sport Classic, ka një shkëlqim të lartë të jashtëm të kombinuar me ngjyrë të zezë. Plotësimi i […]...

13 April, 2014 Lexo më shumë

Një kalifornian shpenzon miliona dollarë për krijimin e një furgoni

Një kalifornian 61 vjeçar, Bran Ferren, shpenzoi miliona dollarë për krijimin e një furgoni për ta dërguar vajzën e tij 4 vjeçare rreth botës. Ngjarja mund të ju duket si përshkrim i një filmi, por në fakt është e vërtetë....

12 April, 2014 Lexo më shumë

Audi shfaqë modelin LWB A6 E-Tron

Modeli do të prodhohet në Kinë dhe do të jetë i bazuar në modelin standard A6, një nga modelet më të njohura të kompanisë, por me disa ndryshime. Përderisa detajet tjera të makinës ende nuk kanë dalur, Audi, në fakt, ka treguar tashmë këtë formë të konceptit në shfaqjen e veturave në Pekin në vitin […]...

12 April, 2014 Lexo më shumë

Njihuni me veturën e mrekullueshme Lexus NX 2015

Bazuar në konceptin LF-NX dhe në dizajnin e sedanit të tyre IS, këto grumbuj të fotografive shfaqin një NX të dukshëm sportiv, i pajisur mirë për të konkurruar me BMW X1 dhe Mercedes GLA. Stili i NX kombinon kënde të mprehta që karakterizojnë modelin IS dhe me mbrojtëse para sportive dhe një sërë dritash të […]...

11 April, 2014 Lexo më shumë

BMW shfaqë veturat klasike në Techno Classica

Shfaqja Techno Classica në Essen të Gjermanisë është një ngjarje që mbledhë veturat klasike të të gjitha markave që i kanë prodhuar përgjatë historisë së tyre, duke përfshirë 1,2500 ekspozues nga 30 vende. Por, grupi i veturave klasike të BMW ishte ajo që tërhoqi më shumë vëmendje nga të pranishmit, duke parë bukuritë e veturave […]...

10 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO