Auto – Lajmi.net

Aktuale

Ford zbulon modelin e bukur Troller T4

Edhe një tjetër model që ka munguar nëpër ngjarjet e fundit të veturave. Ford sapo ka zbuluar modelin e ri mahnitës të quajtur Troller T4....

6 June, 2014 Lexo më shumë

Corvette Z06 konfirmohet si vetura më e fuqishme ndonjëherë

Vetura e re Z06 është vetura më e shpejtë e prodhuar ndonjëherë në Amerikë....

6 June, 2014 Lexo më shumë

Vetura perfekte Porsche 911 Turbo S

Përveç kombinimeve në pjesët e jashtme të veturës, kjo veturë është me të vërtetë thjeshtë një shpikje perfekte....

5 June, 2014 Lexo më shumë

VW Golf GTI versioni Wolfsburg i krijuar nga disa të rinj

Një ekip i të rinjëve nga Volkswagen kanë zbuluar krijimin e tyre të ri-dizajnuar të Golf GTI, version të cilin e kanë quajtur Wolfsburg....

30 May, 2014 Lexo më shumë

Përveç Tesla, të gjitha veturat elektrike dështojnë në shitje

Veturat luksoze dhe të shtrenjta elektrike kanë dështuar të arrijnë synimet në tregun e shitjeve dhe shumë prej tyre do të duhet të kthehen prapa, thotë një raport nga banka Morgan Stanley....

29 May, 2014 Lexo më shumë

Jaguar BlackJag në shitje për 2.8 milion euro

Foure Design dizajnoi pamjen e veturës spanjolle dhe kur ajo arriti në Gjenevë në vitin 2004 dizajni i saj ishte emëruar BlackJag. Ajo tani është rikthyer përsëri dhe është në shitje për 2.8 milion euro....

27 May, 2014 Lexo më shumë

Mini zbulon pamje të re të konceptit Superleggera

Disa vetura të Mini do të mund të duken si modeli ikonik i dizajnuar nga Alec Issigonis në vitin 1959, por shumica e tyre do të duken tani si koncepti Superleggera....

26 May, 2014 Lexo më shumë

Vetura e shtrenjtë AC Frua Coupe e vitit 1968

Veturat e moshuara kanë qenë prioritet i shumë markave për ti ri-freskuar ato. Kjo veturë e vitit 1968, AC Frua, mban me vete një trup italian, një dizajn të brendshëm britanez dhe një motor amerikan V8....

24 May, 2014 Lexo më shumë

Policia italiane tani me Lamborghini Huracan

Italia mund të jetë shtëpia e shumë super veturave, por kjo nuk do të thotë se nëpër rrugët e saj do të gjesh vetëm Ferrari ose Maserati. Përkundrazi, policia italiane ka freskuar veturat e saj me modelin Huracan të Lamborghini....

24 May, 2014 Lexo më shumë

GMC zbulon modelin Sierra 2015

Paketa e re e GMC është zbuluar sot për modelet Sierra 2500HD dhe 3500HD, modele këto me kabinë të dyfishuar të cilat janë të pajisura me katër rrota....

24 May, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO