Auto – Lajmi.net

Aktuale

Ferrari fiton 69.000 euro për automobil, Bentley humb 17.000

Ferrari italian është prodhuesi më fitimprurës në industrinë e automobilave....

9 August, 2018 Lexo më shumë

Arrin Aventador SVJ ekstrem

Më 23 gusht, Lamborghini do të prezantojë modelin Aventador Superveloce Jota (SVJ), i cili do të jetë i pozicionuar në rangun sipër Aventador SV....

9 August, 2018 Lexo më shumë

Franca ashpërson masat për veturat e vjetra

Disa rajone të Francës kanë vendosur masën e re të ndalimit për qarkullim të veturave të vjetra në pajtim me standardet ekologjike për mbrojtjen e mjedisit....

9 August, 2018 Lexo më shumë

Shkenca: Truri i njeh objektet nëpërmjet prekjes

Truri i njeriut është në gjendje të njohë objektet nëpërmjet prekjes, sipas një studimi të Institutit të Biorobotikës i shkollës së lartë “Sant’Anna” në Piza dhe të universitetit suedez “Lund”, të koordinuar nga Calogero Oddo dhe Henrik Jorntell. ...

8 August, 2018 Lexo më shumë

E bukur dhe bishë: Mercedes-Benz së shpejti lëshon modelin G-Class (Foto)

Kjo veturë me të vërtetë është bishë - por edhe e bukur!...

8 August, 2018 Lexo më shumë

McLaren 720S thyen rekordin që dikur e mbante Lamborghini Huracan (Video)

Me këtë rast, ka thyer edhe rekordin e vet duke mundur modelin 675LT...

8 August, 2018 Lexo më shumë

BMW paralajmëron versionin e ri M2 për vitin 2019, ja disa nga performancat (Foto)

Gara e veturave sa shkon e bëhet më e ashpër dhe më e bukur. Pothuajse të gjitha markat e veturave janë duke tentuar të mposhtin njëra-tjetrën me veturat e tyre të reja....

8 August, 2018 Lexo më shumë

Hyundai me deklarata ambicioze: Për 10 vite do të kemi dizajne konkuruese me Alfa Romeo (Foto)

Nuk ka dyshim se dizajnet e Hyundai janë të jashtëzakonshme, por sigurisht në krahasim me ato të Alfa Romeo, janë ende larg....

8 August, 2018 Lexo më shumë

Ferrari kthen versionin Targa?

Herën e fundit që Ferrari ofroi opsionin më të lartë në super-veturën e tij ishte viti 1998....

7 August, 2018 Lexo më shumë

Gjenerata e re e Opel Corsa do të përjetojë ndryshime drastike

Shumë shpejt pritet ardhja e gjeneratës së re Opel Corsa, e para qëkurse kompania gjermane u bë pjesë e grupit PSA francez dhe ky model do të jetë shumë i rëndësishëm për këtë markë....

6 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO