Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Nikon prezenton kamerën CoolPix S810c Android

Pasi që ka një sistem Android, kamera mund të quhet aparat i zgjuar, dhe do të dalë në shitje në SHBA për 350$. Paisja do të goditë dyqanet në fillim të muajit maj dhe do të jetë në dispozicion në variante të ngjyrës së bardhë dhe të zezë. Për momentin nuk ka ndonjë njoftim se […]...

11 April, 2014 Lexo më shumë

BMW shfaqë veturat klasike në Techno Classica

Shfaqja Techno Classica në Essen të Gjermanisë është një ngjarje që mbledhë veturat klasike të të gjitha markave që i kanë prodhuar përgjatë historisë së tyre, duke përfshirë 1,2500 ekspozues nga 30 vende. Por, grupi i veturave klasike të BMW ishte ajo që tërhoqi më shumë vëmendje nga të pranishmit, duke parë bukuritë e veturave […]...

10 April, 2014 Lexo më shumë

iPad Air 2 do të lansohet së shpejti

Një gjeneratë e dytë e iPad Air pritet të dalë në treg shumë shpejtë, me një procesor A8 dhe me një prekje të ID. Të dhënat e paisjes u bënë të ditura nga analisti Ming Chi-Kuo, ku edhe i lansoi të mërkurën parashikimet e tij më të hollësishme. iPad Air 2 do të ketë një […]...

10 April, 2014 Lexo më shumë

Facebook do të tërheqë chatin nga sistemet iOS dhe Android

Facebook ka filluar të njoftojë përdoruesit e aplikacionit të tij, raporton The Verge, duke i këshilluar ata të shkarkojnë aplikacionin Messenger të Facebook, pasi që shumë shpejtë do t’i heqin funksionet e tyre të chat-it nga aplikacioni. Pasi që Facebook t’ua pamundëson bisedat në aplikacionin e tyre standard, përdoruesit do të duhen ta shkarkojnë Facebook […]...

10 April, 2014 Lexo më shumë

Versioni i ri i modelit SL400

Në Amerikë, formacioni aktual i modeleve të Mercedes-Benz SL Class përfshinë tre zgjedhje fenomenale: SL550 i fuqizuar me motor V8, SL64 AMG dhe modeli SL65 AMG me motor V12. Modeli SL350 në Evropë ka qenë i fuqizuar me një motor sportiv V6, një motor 3,5 litërsh. Por tani, Mercedes ka zëvendësuar këtë model me modelin […]...

9 April, 2014 Lexo më shumë

‘Heartbleed’ e meta e sigurisë që prekë shumicën e internetit

Heartbleed është një e metë në OpenSSL, një teknologji që përdoret në rreth tre të katërtat e serverëve në website. Ajo është prapa shumë faqeve HTTPS që mbledhin informacione personale apo financiare. Këto faqe në mënyrë tipike tregojnë bllokime nga një ikonë në shfletuesin e internetit për të lejuar vizitorët ta dijnë se informacioni që […]...

9 April, 2014 Lexo më shumë

Dizajni i ri i Twitter i ngjashëm me atë të Facebook

Në një blog post të botuar të martën, Twitter ka shkruar: “Nga momenti në moment, profili juaj në Twitter i tregon botës se kush jeni. Duke filluar nga sot, do të jetë edhe më e lehtë (dhe, ne mendojmë, më argëtuese) për të shprehur veten nëpërmjet një profili të ri dhe të përmirësuar në Web”. […]...

9 April, 2014 Lexo më shumë

Maserati 1956 450S i gatshëm për ankand

Vetura fillimisht ishte vozitur nga Stirling Moss gjatë vitit 1956 si një model 350S. Pasi frenat e tij dështuan dhe vetura goditi një pemë, Maserati restauroi makinën për të përmirësuar statusin e saj – duke e bërë atë një makinë model 450S të gatshme për garë. Makina për herë të parë ishte restauruar në vitin […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Samsung njofton për lansimin e Galaxy Ace Style këtë muaj

Galaxy Ace Style i ri përmbanë një ekran 4-inç WVGA TFT LCD, i cili është i punuar në dizajnin e fundit të Android – 4.4 KitKat. Celulari gjithashtu merr disa veçori siç është prekja intuite e përdoruesit e njohur si TouchWiz Essence. Celulari Ace Style është i fuqizuar me një procesor 1.2 GHz dual core, […]...

8 April, 2014 Lexo më shumë

Veyron Vivere në shitje për 2.5 milion euro

Kompania tani është duke ofruar modelin e rrallë për shitje në ekspozitën e tyre në Gjermani dhe në webfaqen e shitjeve suchen.de. Me një ndryshim gjithpërfshirës në pamje duke përfshirë krahët e modifikuar, një trup më të shkurtuar me një platformë që të lë pa frymë, Bugatti gjithashtu ka bërë ndryshime në drita dhe në […]...

7 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO