Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

FIFA 15: Messi caktohet që të jetë në ballinën e video lojës

Lionel Messi ndoshta e humbi Kupën e Botës, por të jesh në ballinën e njërës prej video lojërave më të popullarizuara të botës është mjaft mirë, apo jo?...

15 July, 2014 Lexo më shumë

Shfaqen imazhet e para të Windows 9

Në disa pika në të ardhmen, Microsoft do të sjellë përsëri menynë e startit në Windows. Kjo nuk dihet kur, por disa imazhe të shfaqura të një versioni të ardhshëm të Windows e tregojnë këtë....

15 July, 2014 Lexo më shumë

Google lanson lojën ‘Ingress’ edhe në versionin iOS

Google përfundimisht ka sjellur lojën e saj të njohur sci-fi 'Ingress' edhe në iOS të hënën, afër 2 vite pasi që loja ishte lansuar për herë të parë në Android....

15 July, 2014 Lexo më shumë

Aurelio, super-vetura e parë nga Filipinet

Filipinet nuk janë të njohura për industrinë e automobilave. Por kjo veturë e prezantuar sot mund të jetë ndryshimi më i madh në historinë e këtij shteti....

14 July, 2014 Lexo më shumë

‘Gishti lexues 3D’, pajisja për lexim të teksteve për të verbërit

Hulumtuesit në MIT kanë ndërtuar një teknologji që lejon që të verbërit të mund të lexojnë çfarëdo shkrimi pa e përdorur brailin....

14 July, 2014 Lexo më shumë

Mercedes-Benz S65 AMG Coupe në shitje nesër në Gjermani

Mercedes-Benz S65 AMG do të shkojë në shitje në Gjermani të hënën, më 14 korrik....

13 July, 2014 Lexo më shumë

Yahoo bleu kompaninë RayV

Gjigandi i internetit Yahoo të premten njoftoi se ka blerë kompaninë RayV, një kompani me bazë në Izrael e cila është e specializuar në përcjelljen e videove në kualitet të lartë nëpër pajisjet mobile dhe kompjuter....

13 July, 2014 Lexo më shumë

Lamborghini Aventador bëhet ‘shkrum’ nga shpejtësia

Një Lamborghini Aventador është djegur pothuajse i tëri pasi që morri flakë në pjesën prapa tij, kur ishte duke udhëtuar me një shpejtësi të madhe në një autostradë....

12 July, 2014 Lexo më shumë

80% e aplikacioneve në App Store kanë ‘vdekur’

‘App Store’ i Apple ka disa statistika shumë të mira në favorin e tij. Si fillim, ai ka rreth 75 miliard shkarkime deri më sot. Dhe zhvilluesit e aplikacioneve kanë përfituar rreth $15 miliarda për krijimet e tyre....

12 July, 2014 Lexo më shumë

LG do të ndërtojë një TV që mbështillet si letër

Shumë shpejtë pajisjet TV do të jenë si letër, që njerëzit do të mund t'i mbështjellin ato sikur ndonjë poster. Së paku kështu ka bërë të ditur LG....

12 July, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO