Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Microsoft do ju paguajë 100$ per heqjen e XP

Kompania i ofronë gjithë përdoruesve të Microsoft që të zëvendësojnë Windows XP me Windows 8, në këmbim për këtë do të ju dhurojnë 100$. Shkoni në dyqanin online të Microsoft nëse dëshironi ta bëni këtë. Ju gjithashtu do të merrni 90 ditë të mbështetjes pa para dhe një shërbim falas të transferimit të të dhënave […]...

23 March, 2014 Lexo më shumë

Twitter është duke testuar një vegël të re

Sa njerëz panë postimin tënd të fundit? Një eksperiment i ri i Twitter është duke u munduar që ta jep këtë përgjigjje për disa përdorues, duke shtuar mundësinë e numrit të shikimeve të çdo postimi. Kjo është ajo se si do të dukeshin shikimet e postimit në Twitter: Për përdorues me një numër të vogël […]...

23 March, 2014 Lexo më shumë

Hamann zbulon dizajnin e ri të jashtëm për BMW X6

Motori N575 dizel i BMW’së, i gatshëm në dy modelet e kompanisë dhe i quajtur M50d, është një motor që mbanë rekord për prodhimin e lartë të tij. Motori me naftë e bën edhe BMW X6 një makinë favorite dhe shumë të mrekullueshme. Por, duke pasur parasysh trajtimin Hamann me dizajnin Tycoon Evo, X6 me […]...

22 March, 2014 Lexo më shumë

Varësja e dorës për siguri

Orat e mençura mund të jenë të mira, por njëkohësisht shumë të shtrenjëta për dikënd. Një firmë e quajtur Chirag Jagtiani, me bazë në Hong Kong, ka krijuar një varëse të dorës e cila ju lejon që ju të dërgoni mesazhe SOS shokëve apo familjes. Kjo varëse për siguri, mund të jetë më e mirë se orët e […]...

22 March, 2014 Lexo më shumë

Oppo zbulon celularin me kamerë mahnitëse

Celulari kinez ka zbuluar modelin Find 7, një celular që mund të kapë fotografi me më shumë se 50 megapixel. Bashkë me atë, ka një ekran që përmban hiç më pak se 3 milion pixel. Ka një ekran 5.5 inç HD dhe është celulari i parë që ka kaq shumë pixel. Find 7 ka një […]...

22 March, 2014 Lexo më shumë

Aplikacioni që ju ndihmon të shmangni persona të caktuar

Përderisa shumica e aplikacioneve janë për t’i lidhur njerëzit mes vete, Brian Moore filloi ta pyeste veten në qoftë se do të mund ta krijonte një aplikacion i cili mund të ndihmoj që t;i shmangë njerëzit e padëshiruar. Ai mendoi se këtë aplikacion do të mund ta ndërtonte duke futur të dhëna, për të treguar […]...

22 March, 2014 Lexo më shumë

Jabra Rox sjellë kufjet me Wireless

Kufjet e reja të Jabra Rox reduktojnë rrëmujat e ndryshme që bëhen përmes kufjeve të zakonshme, të cilat na bezdisin jo rrallë. Këto kufje të reja do të lidhen me telefonin tuaj me anë të wireless’it. Vetëm njëherë i aktivizoni kufjet me telefon dhe pastaj nuk do të jetë më e nevojshme që sa herë […]...

21 March, 2014 Lexo më shumë

Garmin Forerunner 620, ora që matë shpejtësinë

Nëse dëshironi një orë e cila regjistron vrapimet tuaja minimale, atëherë kjo nuk është për ju. Por, në qoftë se dëshironi që të ju ndihmojë për të planifikuar orarin e trajnimeve, për të gjetur sa mirë jeni duke performuar dhe të merrni këshilla për atë se sa shpejtë jeni në gjendje që të vraponi, atëherë […]...

21 March, 2014 Lexo më shumë

Kthehet Flappy Bird

Sipas një postimi në Twitter, një përdorues dhe adhurues i lojës Flappy Bird, e pyeti krijuesin e lojës nëse loja do të vendoset përsëri në tregun e internetit për shkarkim dhe ai u përgjigj: “Po, shumë shpejtë”. Ky deklarim i Nguyen vjen një muaj pasi që ai kishte thënë se “Flappy Bird nuk do të […]...

21 March, 2014 Lexo më shumë

Mercedes sjellë veturën 1.5 milionëshe

I ndryshuar në mënyrën e çasjes së saj në rrugë, me një 6.9 litërsh me motor V12 AMG, vetura është tani në shitje në Globalautosports, një treg për Ferrari dhe Maserati, në Florida, me një çmim prej 1,490,000$. Ndoshta këto të holla ja vlejnë, pasi që me blerjen e kësaj veture ju do të fitoni […]...

21 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO