Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Kanguri robot

E vetmja kafshë që kërcen dhe që përmbanë në vete një qese mbajtëse është kanguri, por ajo çfarë i ka mahnitur të gjithë është kanguri bionik i kirjuar në Festo. Çelësi i suksesit të kangurit bionik është kuptimi më i mirë i kangurit të egër, që është i aftë për të arritur shpejtësinë e tij të […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Apple planifikon WWDC 2014 për javën e parë të qershorit

Biletat tashmë janë në dispozicion përmes webfaqes WWDC prej orës 10:00 të hënën, por duket se do të shiten deri atëherë. Vitin e kaluar biletat për konferencë ishin shitur vetëm pak orë pasi që Apple i vendosi ato në shitje online. Apple njoftoi se biletat do të lëshohen përmes zgjedhjeve të rastësishme dhe zhvilluesit do […]...

3 April, 2014 Lexo më shumë

MCLaren pret që të ketë shumë fitime këtë vit

Për herë të parë që nga lansimi i parë i produktit të tij në vitin 2009, MCLaren më në fund ka arritur që të kthejë një fitim në vitin 2013, duke pasur parashikime të mëdha për vitin 2014. Dhe tani, shumë dërgesa të P1 priten të ndodhin gjatë vitit 2014, për të mos përmendur të […]...

3 April, 2014 Lexo më shumë

Përditësimi për Windows 8.1 i gatshëm më 8 prill

Falë njoftimeve nga Microsoft, ne tanimë dimë shumë për përditësimin e ri për Windows 8.1. Përditësimi i ri po quhet “produkti Frankenshtajn”, i cili mendohet të jetë edhe përditësimi i fundit për Windows 8.1. Së shpejti do të jeni në gjendje ta provoni edhe ju, ndërkohë që këtu kemi sjellë atë çfarë përditësimi ofron. Së […]...

3 April, 2014 Lexo më shumë

Viber lanson një përditësim për Windows Phone 8

Viber Out është një tipar relativisht i kohëve të fundit nga Viber, aplikacionit VoIP të mesazheve dhe thirrjeve, që lejon përdoruesit të thirrin çdo numër, edhe nëse është celular apo telefon fiks edhe nëse nuk kanë Viber. Çmimi i shërbimit ndryshon në bazë të vendit ku bëni thirrje, por në përgjithësi është vetëm disa cent […]...

2 April, 2014 Lexo më shumë

Reklama e Samsung çmendi shefin e marketingut të Apple

“Ne do të ju tregojmë dokumente të brendshme të Apple, dokumente që nuk janë bërë publike më parë, të cilat tregojnë se si Apple ishte e shqetësuar për konkurrencën nga Android, dhe në veçanti nga Samsung”, tha John Quinn i firmës ligjore Quinn Emanuel Erquhart & Sullivan, i cili përfaqësoi Samsung-un në gjyq. “Kjo strategji […]...

2 April, 2014 Lexo më shumë

Twitter blenë firmat SecondSync dhe Mesagraph

Twitter është duke u përpjekur për të forcuar lidhjen e saj me platoforma televizive, pasi bleu dy firma evropiane të televizioneve sociale, firmën franceze Mesagraph dhe SecondSync me bazë në Londër. Detaje tjera nuk janë konfirmuar, por të dy kompanitë, të cilat ofrojnë analiza tek transmetuesit dhe reklamuesit se sa njerëz janë kyçur në programet […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Microsoft do të sjellë aplikacionin Outlook për Android

Javën e kaluar Microsoft solli tërë paketën e Office për telefona të mençur Android pa pasur nevojë për një parapagues të bazuar në Microsoft Office. Këtë javë ata kanë dhënë një paralajmërim zyrtar se do të lansojnë Outlook-un edhe në formën e aplikacionit për Android. Ju që e përdorni Microsoft Outlook si platformë të përditshme […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

BMW i3M është duke u testuar

Një gamë e plotë e fotografive zyrtare të këtij modeli të BMW-së gjysmë të kamufluar do të lansohen pas dy javëve. Kjo është vetëm një fotografi e autorizuar për t’u zbuluar. Burimet nga BMW Blog thonë se i3M do të merr trajtime të ardhshme super hibride i8. Ata thonë se super vetura elektrike M do […]...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Sony zbulon ‘Letrën Dixhitale’

Sony tregon se ‘Letra Dixhitale’ ka një ekran 13.3 inç, që përdorë e-ngjyrën teknologjike që mundëson të shkruhen tekste në grafikë, tabletë kjo e cila u zbulua në American Bar Association Techshow në Çikago. E-ngjyra shfaqet në ekran të tabletës përmes ekranit LCD, teknologji e përdorur nga Apple në iPad dhe Google në Nexus, por […]...

31 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO