Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Aurelio, super-vetura e parë nga Filipinet

Filipinet nuk janë të njohura për industrinë e automobilave. Por kjo veturë e prezantuar sot mund të jetë ndryshimi më i madh në historinë e këtij shteti....

14 July, 2014 Lexo më shumë

‘Gishti lexues 3D’, pajisja për lexim të teksteve për të verbërit

Hulumtuesit në MIT kanë ndërtuar një teknologji që lejon që të verbërit të mund të lexojnë çfarëdo shkrimi pa e përdorur brailin....

14 July, 2014 Lexo më shumë

Mercedes-Benz S65 AMG Coupe në shitje nesër në Gjermani

Mercedes-Benz S65 AMG do të shkojë në shitje në Gjermani të hënën, më 14 korrik....

13 July, 2014 Lexo më shumë

Yahoo bleu kompaninë RayV

Gjigandi i internetit Yahoo të premten njoftoi se ka blerë kompaninë RayV, një kompani me bazë në Izrael e cila është e specializuar në përcjelljen e videove në kualitet të lartë nëpër pajisjet mobile dhe kompjuter....

13 July, 2014 Lexo më shumë

Lamborghini Aventador bëhet ‘shkrum’ nga shpejtësia

Një Lamborghini Aventador është djegur pothuajse i tëri pasi që morri flakë në pjesën prapa tij, kur ishte duke udhëtuar me një shpejtësi të madhe në një autostradë....

12 July, 2014 Lexo më shumë

80% e aplikacioneve në App Store kanë ‘vdekur’

‘App Store’ i Apple ka disa statistika shumë të mira në favorin e tij. Si fillim, ai ka rreth 75 miliard shkarkime deri më sot. Dhe zhvilluesit e aplikacioneve kanë përfituar rreth $15 miliarda për krijimet e tyre....

12 July, 2014 Lexo më shumë

LG do të ndërtojë një TV që mbështillet si letër

Shumë shpejtë pajisjet TV do të jenë si letër, që njerëzit do të mund t'i mbështjellin ato sikur ndonjë poster. Së paku kështu ka bërë të ditur LG....

12 July, 2014 Lexo më shumë

Dubai Roadster me 400 kuaj-fuqi

Rashid Al Shaali, dizajner nga 'Emirati' i cili është përgjegjës për të gjithë Dubai Roadster të rinj, një veturë që do të bëhet figura kryesore e Emirateve në gara, tashmë është e gatshme....

11 July, 2014 Lexo më shumë

Me këtë aplikacion dhe pajisje, syzet e Google do të mund ta lexojnë mendjen tuaj

Një firmë me bazë në Londër ka krijuar një komponent që lejon përdoruesit të marrin fotografi thjeshtë vetëm duke u koncentruar....

11 July, 2014 Lexo më shumë

Përditësimi i ri i Adobe Flash Player për siguri më të mirë

Adobe prezantoi një përditësim të ri për Flash Player të martën, përditësim ky i cili mund t'i ndalojë hakerët të vjedhin informacione përmes shfletuesit....

10 July, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO