Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Microsoft blen Nokia për 7.2 miliardë dollarë

\'Nokia\' të premten ka përfunduar marrëveshjen me \'Microsoft\' për shitjen e biznesit të tij gjigand të celularëve, duke mbajtur fabrikën e prodhimit Chennai jashtë marrëveshjes për shkak të problemeve me të ardhurat në Departamentin e Tatimit....

27 April, 2014 Lexo më shumë

Ford Mustang i \’Need for Speed\’ shitet për $300,000

Pas paraqitjeve të tij të shumta në \'Need for Speed\', modeli nga “Need for Speed”, 2013 Ford Mustang GT u shit për $300,000 në ankandin Barrett-Jackson këtë javë. Ofertuesi fitues ishte Dave Flynn, nga Columbiana, Ohio....

27 April, 2014 Lexo më shumë

Apple iTunes me 800 milionë llogari në mbarë botën

Apple zbuloi të mërkurën se tani ka më shumë se 800 milionë llogari në iTunes, në mbarë botën, nga 575,000,000 që ishin në qershor të vitit të kaluar....

27 April, 2014 Lexo më shumë

Facebook ka blerë një aplikacion për fitnes

Facebook ka shtuar në portofolin e tij të blerjeve edhe një firmë finlandeze që ka një aplikacion për të gjurmuar aktivitetet e fitnesit në palestër....

27 April, 2014 Lexo më shumë

Game Boy i Nintendo feston 25 vjetorin e krijimit

Më 21 prill, 1989, Nintendo lansoi Game Boy në Japoni. Ishte një prodhim i Nintendo që solli shumë përfitime dhe u bë shumë shpejtë paisja më e popullarizuar në botë për lojëra. Paisja tash ka mbushur 25 vjet që nga prodhimi i parë dhe Nintendo ka treguar për evolucionin e tij deri më sot....

25 April, 2014 Lexo më shumë

Audi A3 zgjedhet vetura e vitit

Audi A3 është zgjedhur vetura e vitit. Makina e markës gjermane mori titullin e veturës më të mirë ndaj të gjitha veturave të tjera të serive të BMW-së dhe Mazda-së....

25 April, 2014 Lexo më shumë

Web profilet e reja në Twitter tani në dispozicion për të gjithë

Më në fund, Web-profilet e reja në Twitter tani janë të gatshme. Twitter kishte lansuar më herët faqet e reja të profileve në web për disa llogari, por tani është në dispozicion për të gjithë....

24 April, 2014 Lexo më shumë

WhatsApp krenohet që tani ka 500 milionë përdorues aktiv

WhatsApp ka arritur një pikë të madhe në drejtim të numrit të përdoruesve të saj, tani që ka 500 milionë përdorues aktiv të aplikacionit të mesazheve....

24 April, 2014 Lexo më shumë

VW konfirmon se koncepti Golf R 400 do të prodhohet

Vetëm disa ditë pas zbulimit të tij në shfaqjen e veturave në Pekin, VW ka njoftuar se koncepti Golf R 400 do të prodhohet përfundimisht si një model i ri....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Windows 8.2 i gatshëm në vjeshtë, Windows 9 në ndërtim e sipër

Microsoft në konferencën e saj vjetore të zhvillimit Build, zbuloi përditësimin 8.1 për Windows që solli një numër të madh të përmirësimeve për përdoruesit e laptopëve dhe kompjuterëve. Por Microsoft tani ka njoftuar se do të lansojë përditësimin 8.2 shumë shpejtë....

24 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO