Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Krijohet lëkura e mençur artificiale që ka aftësinë e lëkurës së njeriut

Shkencëtarët kanë krijuar një lëkurë të mençur që është e shtrirë dhe e ngrohtë njëjtë si lëkura e vërtetë e njeriut, dhe është e pajisur me disa sensorë të vegjël që mund të kapin një shumëllojshmëri ndjenjash të tilla si ngrohjen, presionin dhe lagështinë....

13 December, 2014 Lexo më shumë

Një çip i ri A9 do të prodhohet posaçërisht për iPhone 7

Çipat e parë A9 tashmë janë lansuar në linjat prodhuese të Samsung në Austin. Këta çipa priten të përdoren edhe në gjeneratën e ardhshme të iPhone....

13 December, 2014 Lexo më shumë

BMW M4 i mahnitshëm në dizajn blu

Ky përpunim në dizajn tregon që e gjitha çfarë ju keni nevojë në veturën tuaj është një ngjyrë e mirë e jashtme dhe disa rrota mahnitëse....

13 December, 2014 Lexo më shumë

YouTube tani ju lejon që të bëni krijime GIF

YouTube ka prezantuar sot një vegël për krijime GIF për video të zgjedhura dhe kanale....

12 December, 2014 Lexo më shumë

Facebook mendon ta krijojë butonin “Nuk e pëlqej”

Facebook është duke menduar për disa mënyra të tjera me të cilat përdoruesit do të mund t’i shfaqnin ndjenjat e tyre edhe përveç butonit ‘Pëlqej’, tha Mark Zuckerberg të enjten....

12 December, 2014 Lexo më shumë

Mansory ka krijuar një Mercedes me 1,000 kuaj-fuqi

Njëmijë kuaj-fuqi. Më shumë se LaFerrari. Më shumë se Porsche 918 dhe më shumë se McLaren P1. Ky është Mercedes-Benz S63 AMG i modifikuar që prodhon hiq më pak se 1,000 kuaj-fuqi të pastër, krejt kjo duke iu falënderuar Mansory....

12 December, 2014 Lexo më shumë

Së shpejti aftësitë e merimangës do të futen tek njerëzit

Shkencëtarët korean janë duke zhvilluar një senzor të ri dhe mjaft të fuqishëm i cili një ditë do tu japë mundësinë njerëzve që të ngjiten nëpër ndërtesa dhe të përjetojnë ndjenjat e merimangës....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Celulari Lamborghini që kushton $6,000

Fjala ‘Lamborghini’ ju bën që të mendoni për një veturë mjaft të shtrenjtë, por është edhe një produkt tjetër i cili e ka po të njëjtin emër dhe që kushton mjaft shtrenjtë gjithashtu....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Facebook prezanton vegla të reja për postime dhe faqe

Në përpjekje për të ndihmuar publikuesit që të lidhen më mirë me audiencën e tyre në Facebook, kompania ka njoftuar sot për një seri të mjeteve dhe përmirësimeve në rrjetin social....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Mercedes Benz C class sedan (Foto)

Në vitin 2015 Mercedes Benz C-Class ka bërë dizajnin e ri që makina të jetë një markë luksi. Gjithashtu kjo makinë ka një teknologji të avancuar në këtë makinë....

11 December, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO