Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Fotografitë e modelit të ardhshëm të serisë së gjashtë të BMW

I lansuar në vitin 2011, gjenerata aktuale e serisë së gjashtë të BMW Coupe dhe Convertible do të pasurohet edhe me një model të ri të ardhshëm i cili është me të vërtetë i mrekullueshëm....

2 May, 2014 Lexo më shumë

Përditësimi i Google Search me mundësi për të gjetur makinën tuaj

Një tipar i ri i Google Now, në aplikacionin e përditësuar Search për Android, do të jetë shumë i dobishëm për ju. Ky tipar sjellë disa karakteristika të reja, të tilla si përkujtimet e reja (reminders), një listë të centralizuar të pseudonimeve dhe më shumë....

2 May, 2014 Lexo më shumë

Snapchat shton mundësinë e chatit dhe video thirrjeve

Snapchat ngadalë është duke shtuar karakteristika të reja në platformën mesazheve jetëshkurtër. Dy karakteristika të reja që janë dalë sot janë: një mundësi e bisedës në chat dhe një për video thirrje. Këto dy karakteristika të reja në këtë aplikacion mund ta ndryshojnë në masë të madhe natyrën e tij....

2 May, 2014 Lexo më shumë

Njoftohuni me Firefox 29, një shfletues më i lehtë dhe më modern nga Mozilla

Përdoruesit e Firefox, do të marrin një përditësim të ri nga Mozilla. Shfletuesi morri një mori rregullimesh të mëdha të martën, duke ofruar një ri-dizajnim dhe më shumë karakteristika se kurrë më parë....

30 April, 2014 Lexo më shumë

Shuhet serveri i GameSpy, pësojnë lojërat e Rockstar Games

Prej se GameSpy njoftoi se shërbimet online të saj të lojërave Multiplayer do të shuhen më 31 maj, disa kompani janë alarmuar, pasi që disa nga lojërat përkatëse të tyre janë në dyshim se do të jenë funksionale në metodën Multiplayer në të ardhmen....

30 April, 2014 Lexo më shumë

Celulari i mençur G3 i LG do të lansohet më 27 maj

Dy muaj pasi që shumica e konkurrentëve të tij zbuluan telefonat e ri të tyre për vitin 2014 edhe LG është gati që të ndjekë shembullin e tyre....

30 April, 2014 Lexo më shumë

Samsung lanson Galaxy K zoom me kamerë 20.7 mega-piksel

Samsung të martën lansoi variantin e shumë-pritur të kamerës Galaxy K zoom, në shfaqjen “Capture the Moment” në muzeun e Singaporit. Gjigandi i Koresë së Jugut nuk njoftoi për çmimin zyrtar të pajisjes, por dha disa detaje mbi veçoritë e saj....

30 April, 2014 Lexo më shumë

Krijuesi i këpucëve 3D grumbullon $6.4 milionë nga shitjet

Sols, një kompani që bën krijime 3D, e cila është e fokusuar në krijimin e këpucëve për të lehtësuar dhimbjet e këmbëve dhe sëmundjet e tjera, ka arritur të grumbullojë $6.5 milionë nga shitjet e njësisë A të këpucëve....

30 April, 2014 Lexo më shumë

McLaren zbulon modelin MSO 650S Coupe

McLaren ka zbuluar një model të ri të veturës që planifikon ta prezantojë në Kinë gjatë javëve të ardhshme....

30 April, 2014 Lexo më shumë

Facebook planifikon të ndërtojë një qendër të re në Altoona

Facebook nuk ka përfunduar ende ndërtimin e një qendre masive të të dhënave në Iowa-në qendrore, por zyrtarët e gjigandit të mediave sociale njoftuan se janë duke planifikuar që të ndërtojnë një tjetër strukturë të ngjashme me përmasat aktuale të të dhënave të faqes....

30 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO