Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Sony konfirmon se është duke zhvilluar Play Station 5

Sony ka konfirmuar se ekipet e tyre po punojnë në një PlayStation 5 të ardhshëm. ...

10 October, 2018 Lexo më shumë

Google apelon gjobën katër miliardë euro të Bashkimit Evropian

Google ka apeluar kundër gjobës rekord të Komisionit Europian prej 4,3 miliardë euro për shkelje të rregullave të konkurrencës me BE-në me sistemin operativ Android për smartfonët dhe tabletat....

10 October, 2018 Lexo më shumë

Renault Zoe: Një makinë pothuajse e përsosur elektrike për qytet

Zoe nga Renault është një nga makinat elektrike më të suksesshme dhe më të shitur në Evropë. ...

9 October, 2018 Lexo më shumë

Fortnite, loja e re që ka “skllavëruar” adoleshentët

Fortnite është një video-lojë që u krijua në vitin 2017, por që u bë virale shumë shpejt në të gjithë botën. Prej pak muajsh, qarkullon edhe në Shqipëri. Loja funksionon në mënyrë të tillë: ti ose një grup shokësh luftoni kundër gjithë të tjerëve. Qëllimi është mbijetesa. Por, kjo mbijetesë po përkthehet së fundmi në varësi, veçanërisht mes adoleshentëve tanë....

9 October, 2018 Lexo më shumë

Singapor-New York, fluturimi rekord 19 orë pa ndërprerje

“Singapore Airlines” ka prezanton fluturimin më të gjatë në botë pa ndërprerje. Linja e udhëtimit Singapor-New York (aeroporti Newark), e cila do të zgjasë 19 orë, do të rifillojë me efekt nga 11 tetori, pasi u anulua në vitin 2013, sepse ajo ishte joefikase nga pikëpamja e karburantit, në një kohë të çmimeve të larta të naftës....

9 October, 2018 Lexo më shumë

Zbulohen ngjyrat në të cilat do të lansohen modelet Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 do të dalë brenda qerekut të parë të vitit të ardhshëm....

9 October, 2018 Lexo më shumë

Kjo Audi S6 lë në baltë modelet më të mëdha

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë....

9 October, 2018 Lexo më shumë

Facebook kërkon t’ju fusë një kamerë në shtëpi

Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata....

9 October, 2018 Lexo më shumë

Lëshohet iOS 12.0.1 për iPhone e Pad

Apple ka lëshuar sot iOS 12.0.1 për iPhone dhe iPad....

8 October, 2018 Lexo më shumë

Spektakël në qiell: Space X lëshon satelitin e radhës

Prodhuesi i sondave hapësinore dhe raketave, SpaceX, në pronësi të manjatit amerikan Elon Musk, ka lëshuar në hapësirë një tjetër satelit vëzhgues....

8 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO