Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Super-jahti luksoz i 200 milionë eurove, i padukshëm në det /VIDEO

Janë bërë të ditura planet për një super-jaht të ‘padukshëm’ që bëhet njësh me detin dhe i bën ata që lundrojnë, të duken sikur po ‘pluskojnë në ajër’....

12 October, 2018 Lexo më shumë

Samsung A9 thuhet se ka katër kamera në anën e pasme

Telefoni i ri i smartfonëve të mesëm nga Samsung thuhet të ketë një total prej katër kamerash, siç tregon një rrjedhje e re fotografish. ...

12 October, 2018 Lexo më shumë

Samsung lanson telefonin e parë me katër kamera, Galaxy A9

Samsung sapo ka lansuar telefonin e fundit të rangut mesatar – Galaxy A9, dhe kjo është ajo që gjigandi i teknologjisë së Koresë së Jugut thotë se është bërë me “gjeneratën e Instagram” në mendje....

11 October, 2018 Lexo më shumë

Drobox me një veçori të re për përdoruesit

Në Dropbox përdoruesit do të kenë mundësi të kërkojnë një foto në bazë të tekstit që pasqyrohe në to tha kompania....

11 October, 2018 Lexo më shumë

Shikoni porno nga telefoni? Mund t’ju ndodh diçka e rrezikshme

Për të gjithë ju që keni parë porno në telefonin tuaj kemi lajme jo të mira. Kjo sepse smartfoni juaj mund të infektohet me disa aplikacione që përdoren nga hakerët për të vjedhur të dhëna personale teksa ju shikoni filma pornografikë....

11 October, 2018 Lexo më shumë

NASA përpiqet me dëshpërim për të shpëtuar teleskopin Hubble të hapësirës

Ishte vetëm e martë dhe lajmet filluan të përhapeshin rreth teleskopit Hubble të NASA-s që përjetonin disa momente jo të mira për shkak të një problemi me xhiroskop, dhe të mërkurën NASA mori kohë për të dhënë një përditësim të shkurtër mbi mënyrën se si gjërat po shpalosen....

11 October, 2018 Lexo më shumë

Mos u lajmëroni nëse ju thërret ky numër në WhatsApp

Një vrimë e sapo publikuar e sigurisë në WhatsApp, lejon marrjen nën kontroll të kamerës, mikrofonit, fotografive dhe mesazheve të telefonit Android ose iOS, vetëm duke iu përgjigjur një thirrjeje telefonike....

10 October, 2018 Lexo më shumë

Google prezanton telefonin e zgjuar që bën selfie më cilësore se iPhone XS

Google ka zbuluar prurjet e saj të reja të pajisjeve duke përfshirë këtu telefonat e saj, Pixel 3 dhe Pixel 3 XL, një tabletë të ri të quajtur Pixel Slate si dhe një folës i mençur me një ekran të quajtur Home Hub....

10 October, 2018 Lexo më shumë

Madhështor, ky është Mercedesi i ri GLE

Model i ri Mercedes-Benz GLE 450 4MATIC është me të vërtetë një veturë madhështore – si nga jashtë ashtu edhe brenda....

10 October, 2018 Lexo më shumë

Teknologjitë e reja do të përmirësojnë jetën, por do të rritin pabarazinë

Teknologjitë e reja nga inteligjenca artificiale deri tek redaktimi i gjeneve kanë potencial të madh për të përmirësuar jetën e njerëzve - por gjithashtu mund të sjellin pabarazi më të madhe dhe dislokimin social, sipas një raporti të OKB të nisur të hënën....

10 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO