Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Volkswagen lejon përdoruesit e Apple të hapin makinën e tyre me Siri

Volkswagen po thellon marrëdhëniet e saj me Apple nëpërmjet aplikacionit "VW Car-Net". ...

12 November, 2018 Lexo më shumë

Smartfoni i ri që do ta dëshirojnë të gjithë të apasionuarit pas lojërave

Telefoni i destinuar për lojëra "Black Shark" të Xiaomi u lirua në Kinë më parë këtë vit dhe tani, pajisja do të fillojë të shitet në Evropë më 16 nëntor. Telefoni vjen me një bllok lojërash dhe ftohës me ulje të temperaturës prej 8 gradë Celsius....

12 November, 2018 Lexo më shumë

‘PlayStation’ i ri klasik që do të dalë në dhjetor, ja çmimi i tij

Pajisja miniaturë “The Playstation Classic”, i cili do të lancohet në muajin e ardhshëm me një çmim prej vetëm 100 dollarësh, është pothuajse identik me Nintendo Nes Classic dhe SNES Classic....

11 November, 2018 Lexo më shumë

Emoji-t e ri që do të mund t’i përdorni në iPhone

Bëhuni gati për të përdorni një grup të ri të emoji. Siç raporton CNN, Apple ka lëshuar një pako prej 70 emoji-ve të rinj që vijnë së bashku me iOS-in e ri në fund të vitit 2018....

11 November, 2018 Lexo më shumë

Dështon roboti, i “mbetë në dorë” pacienti gjatë një operacioni në zemër

Një pacient i cili iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjike në zemër nga një pajisje robotike mjekësore, vdiq në spital disa ditë pasi procedura shkoi keq, sipas hetimeve të para....

10 November, 2018 Lexo më shumë

Këto janë përformancat e iPad Pro 2018

Linja e iPad Pro ka filluar të ekzistojë diku rreth 3 vitesh dhe Apple ka qenë e vendosur që të mishërojë vizionin e kompanisë për "të ardhmen e kompjuterit". ...

10 November, 2018 Lexo më shumë

Xhipi “Chevrolet” që po u “shpallë” luftë të gjithë xhipave tjerë

Chevrolet Colorado Zr2 Bison është versioni më ekstrem, për sa i përket makinave të destinuara për vozitje jashtë rrugës. Përgatitur nga fabrika për t'i përballuar shtigjet më sfiduese, Bison po konsiderohet si xhipi më i fuqishëm për vitin e ardhshëm....

10 November, 2018 Lexo më shumë

Lojërat më të mira që çdo përdorues i iPhone-s duhet t’i ketë

Krahas informimit dhe komunikimit, argëtimi është një ndër mundësitë e tjera që ofrojnë telefonat e mençur, siç është edhe iPhone....

10 November, 2018 Lexo më shumë

Kjo është ngjyra që po ua harxhon më së shumti baterinë e telefonit

Në samitin “Android Dev Summit”, kompania Google ka shpërndarë informacion me zhvilluesit e aplikacioneve në lidhje me atë se si smartfonët shpenzojnë baterinë....

10 November, 2018 Lexo më shumë

Kujdes: Ky do mund të jetë defekti kryesor i smartfonit të shpalosshëm Galaxy F

Këtë javë, kompania Samsung foli në lidhje me serinë e re të telefonave Galaxy S10 dhe në ndërkohë, zbuloi edhe teknologjinë e re të telefonave shpalosës....

10 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO