“Autosport” shpall 10 pilotët më të mirë të vitit – Lajmi.net
“Autosport” shpall 10 pilotët më të mirë të vitit
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 12:04, 15 December 2017
Në listë ka pilotë të Formula 1, IndyCar, Rally, NASCAR, Formula E dhe shumë të tjera.

Për tifozët e garave, ajo e “Autosport”-it është një nga listat më të pritura të vitit.

Pasi mbarojnë të gjitha kompeticionet, një nga revistat më prestigjioze të automobilizmit zgjedh ata që, sipas saj, kanë qenë pilotët më të spikatur të të gjitha kategorive të mundshme.

Në listë ka pilotë të Formula 1, IndyCar, Rally, NASCAR, Formula E dhe shumë të tjera, shkruan “Tch”.

Renditja: 

  1. Lewis Hamilton, kampion i Formula 1
  2. Max Verstappen, i gjashti në Formula 1
  3. Sebastian Vettel, i dyti në Formula 1
  4. Fernando Alonso, i 15 në Formula 1 dhe “rookie” më i mirë në Indy 500
  5. Sebastien Ogier, kampion i Rally
  6. Josef Newgarden, kampion i IndyCar
  7. Daniel Ricciardo, i pesti në Formula 1
  8. Martin Truex Jr., kampion i NASCAR
  9. Sebastien Buemi, i dyti në WEC dhe Formula E
  10. Charles Leclerc, kampion i F2

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO