Autogol i Behramit, fiton Napoli

Valon Behrami ‘harroi’ se ka kohë që është larguar nga Lazio dhe realizoi gol në favor të ish skuadrës së tij, mirëpo Napoli në fund fitoi me rezultat 4:2, në ballafaqimin e fundit të xhiros së 14’të në Serie A. Sulmuesi Gonzalo Higuain kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 24’të, mirëpo në aksionin pasues…

02/12/2013 22:03

Sulmuesi Gonzalo Higuain kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 24’të, mirëpo në aksionin pasues rezultati u barazua pasi Behrami – i pafat – e devijoi topin në portën e skuadrës së tij.

Mirëpo, pak minuta pas vazhdimit të pjesës së dytë, një tjetër ish anëtar i Lazios, Goran Pandev, e riktheu Napolin në epërsi, para se Higuain të realizojë sërish duke konfirmuar pikët e plota për udhëtuesit.

Në dy minutat e fundit, Balde Diao Keita shënoi për Lazion, kurse rezultatin final dhe fitoren e Napolit e vulosi Jose Maria Callejon.

Me këtë fitore, Napoli ngjitet në kuotën e 31 pikëve, gjashtë më pak se lideri Juventus, kurse Lazio mbetet në pozitën e nëntë me 17 pikë.