Augsburg 1:4 Bayern Munich, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Augsburg 1:4 Bayern Munich, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:58, 7 April 2018
Bayern Munich e ka mposhtur Augsburgun 1:4 të shtunën për t’u shpallur kampion i Bundesligës gjermane për herë të gjashtë më radhë, që është rekord në top ligën gjermane.

Bayern nuk e nisi ndeshjen që ia siguroi titullin ashtu sic pritej dhe gjeti veten në disavantazh pas autogolit të Sule në minutën e 18-të

Megjithatë, mbrojtësi i djathtë Kimmich me një super harkim e gjeti Tolisson, i cili e barazoi me kokë rezultatin në 1-1 pas 32 minutave lojë.

Bayerni nuk shikoi pas më dhe në minutën e 38-të shënoi për 2-1 pas gjashtë minutave.

Arjen Robben dhe Wagner u siguruan t’ia garantojë titullin bavarezëve para kohe duke shënuar në minutën e 62-të dhe 86-të për 4-1.

Notat e lojtarëve i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO