Audi R8 me shpejtësi të çmendur, lëviz me 333 km/h (Video) – Lajmi.net
Audi R8 me shpejtësi të çmendur, lëviz me 333 km/h (Video)
Autori: Lajmi.net Auto 15:29, 17 May 2017
Modeli i veturës sportive Audi R8 është mjaft i shpejtë dhe këtë karakteristikë e ka treguar gjatë ngasjes me shpejtësi prej 333 km/h.

Me një motor 5.2-litërsh që prodhon 610 kuaj-fuqi, kjo veturë e arrin shpejtësinë nga 0 deri në 100 km/h për vetëm 2,9 sekonda. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: 333 kmh, Audi, R8 V12

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool