ATS GT, çfarë supermakine! (Foto) – Lajmi.net
ATS GT, çfarë supermakine! (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:07, 29 December 2017
Marka historike italiane ATS është gati për rikthimin e madh falë një “xhevahiri” që përmbledh fuqi dhe teknologji.

ATS GT frymëzohet nga 2500 GT të vitit 1963 dhe do të prodhohen vetëm 35 vetura të tilla.

Me një çmim prej më shumë se 1 milion euro, klienti që do të vendosë ta blejë do e zgjedhë vetë ngjyrën e makinës, transmeton Top Channel.

Motori V8 prej 3.8 litrash është në gjendje që ta çojë makinën nga 0 në 100 km/h brenda 3 sekondave, ndërsa shpejtësia maksimale e kësaj makine do të jetë 330 km/h.

Fjalët kyçe: ATS GT

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy