Atletico deklason Marseillen, fiton Ligën e Evropës – Lajmi.net
Atletico deklason Marseillen, fiton Ligën e Evropës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:36, 16 May 2018
Ekipi i Diego Simeones fitoi me rezultat të thellë, 3:0.

Atletico Madrid ka fituar trofeun e Ligës së Evropës.

Spanjollët mposhtën në finalen e madhe skuadrën e Marseille.

Ekipi i Diego Simeones fitoi me rezultat të thellë, 3:0.

Shifrat u zhbllokuan nga Antoine Griezmann dhe pjesa e parë u mbyll 1:0.

Në pjesën e dytë Atletico shënoi edhe dy gola me Griezmann dhe Gabin për rezultatin final.

Vendësit u penalizuan edhe nga dëmtimi i lojtarit kryesor, Dimitry Payet, në pjesën e parë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO