ATK ndryshon metodën e rimbursimit të kuponëve: Këto janë reagimet e qytetarëve – Lajmi.net
ATK ndryshon metodën e rimbursimit të kuponëve: Këto janë reagimet e qytetarëve
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmeNacionale 18:33, 4 May 2017
Kuponi Fiskal
Kuponi Fiskal
Rimbursimi i kuponave fiskal nga Administrata Tatimore e Kosovës për qytetarët e vendit tashmë ka kaluar nga varianti i mëparshëm në atë të lojës shpërblyese.

Oda Amerikane e Kosovës dhe ekspertë të ekonomisë në lidhje me këtë çështje ndajnë mendime të ndryshme, sa i përket të mirave dhe jo të mirave që i sjell kjo mënyrë e rimbursimit për kuponët fiskal

Edhe qytetarët shprehën qëndrimin se kjo procedurë e rimbursimit do t’i destimulonte ata.

Fjalët kyçe: ATK, Kuponat fiskale

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble