ATK grumbulloi 700 mijë euro nga gjobat – Lajmi.net
ATK grumbulloi 700 mijë euro nga gjobat
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmeNacionale 9:32, 28 February 2017
Zyrtarët e Administratës Tatimore të Kosovës, kanë treguar për Telegrafin se edhe gjatë vitit që e lamë pas kanë shqiptuar një numër të gjobave të ndryshme për tatimpaguesit të cilët kanë bërë shkelje.

Vetëm nga Gjobat vitin e kaluar ATK ka grumbulluar 700 mijë euro.

Këto gjoba ndaj tatimpaguesve, sipas ATK-së, kanë për qëllime dhe edukimin e tatimpaguesve.

“Gjatë viti 2016 për mos lëshim të kuponëve fiskal janë lëshuar 3023 gjoba mandatorë, në vlerë prej 699,550.00 euro”, ka treguar zëdhënësja e Administratës Tatimore të Kosovës, Valentina Bytyçi./Telegrafi/

Fjalët kyçe: ATK, Gjoba, Tatimpagues

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble