Athletico Bilbao 0-0 Real Madrid, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Athletico Bilbao 0-0 Real Madrid, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 22:56, 2 December 2017
Athletic Bilbao dhe Real Madrid janë ndarë baras pa gola në një ndeshje me intensitet të lartë që u dominua nga mysafirët me mbajtje të topit të shtunën në mbrëmje.

Athletic Bilbao dhe Real Madrid u ndan baras pa gola në “San Manes” , në kuadër të xhiros së 14-të të La Ligës spanjolle.

Reali pati më shumë nga loja duke dominua në posedim të topit dhe kontroll të lojës, megjithatë vendasit patën një goditje më shumë në portë se skuadra e Zinedine Zidane.

Ky barazim e mban Realin tetë pikë larg Barcelonës, që sot po ashtu dështoi të fitoi duke barazuar 2:2 me Celta Vigon.

Notat e lojtarëve për ndeshjen Athletico Bilbao – Real Madrid, i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO