Atalanta dhe Milan luajnë baras për të mbajtur të hapur garën për Ligën e Evropës – Lajmi.net
Atalanta dhe Milan luajnë baras për të mbajtur të hapur garën për Ligën e Evropës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 19:58, 13 May 2018
Atalanta dhe Milan kanë mbajtur të hapur garën për një vend në Ligën e Evropës.

Në përballjen direkte në stadiumin ‘Atleti Azurri d’Italia’, këto dy skuadra kanë ndarë pikët duke barazuar 1:1.

Milan ishte afër fitores, por vendasit arritën barazimin në fund të ndeshjes.

Ishte Kessie që në minutën e 60’ kaloi në epërsi Milanin.

Masiello në minutën e 92’ barazoi në 1:1, pas një ndërhyrje amatore të portierit Donnarumma./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: AC Milan, Atalanta, Serie A

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush