Arti kontemporan – Lajmi.net
Arti kontemporan
Autori: Lajmi.net ContemporanEntertainmentKulturë/Arte 9:27, 29 October 2017
Çdo vit gjatë festimit të artit konteporan, debati ringritet mbi bazën e legjitimitetit të kësaj disipline.

Arti konteporan është arti i të sotshmes, ka dalur në pah në fund të shekullit XX dhe në fillim shekullin XXI, transmeton lajmi.net

Artistët e këtij arti punojnë me një diversitet kulturor, me teknologji të avancuar dhe të influencuar globalisht.

Është kombinim dinamik i materialeve, metodave, koncepteve dhe subjekteve.

Mes të vërtetës dhe shakasë, me të gjithë artistët e artit konteporan në botë, ndiqeni storien më poshtë, për të parë punimet e tyre. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: arti konteporan

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2