Art modern në natyrë (Foto/Video) – Lajmi.net
Art modern në natyrë (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 13:27, 9 September 2017
Në zemër të natyrës dhe përballë oqeanit në Gangwon ndodhet kompleksi i quajtur 'Hassla Art World', një park unik i cili është krijuar nga mendjet më unike që ekzistojnë, transmeton lajmi.net

Edhe pse emri i parkut është ‘Hasla’ me të vërtetë ka një prapavijë shumë interesante.

%image_alt%

Çfarë mendoni se mund të bëni në këtë park? Ju mund të shihni pjesë arti të vendosura me shumë kujdes, të cilat mbulojnë 61 hektarë të kopshtit.

Janë të shpërndara në të gjithë parku skulptura guri dhe vepra abstrakte, disa prej të cilave tashmë mund të jenë shumë të njohura, të cilat tërheqin vendësit dhe turistët.

Pra, nëse jeni në Gangneung ose planifikoni të merrni pjesë nëë Olimpiadën Dimërore 2018 dhe Paraolimpike në Pyeongchang atëherë me siguri që ky është vendi i duhur për ta vizituar. /Lajmi.net/

hallsaartworld3

%image_alt%

 

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO