Arsyet se pse duhet të bëni seks – Lajmi.net
Arsyet se pse duhet të bëni seks
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 10:33, 7 February 2018
Shkenca ka zbuluar 9 arsyet se pse seksi është i mirë për shëndetin tuaj.

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Më poshtë, lexoni arsyet se pse duhet të bëni seks, sipas Dr. Sherry Ross.
Djeg kaloritë
Forcon sistemin imunitar
Parandalon problemet me fshikëzën e urinës
Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve
Zgjidh problemet me pagjumësinë
Shton shanset e shtatzënisë
Përmirëson shëndetin mendor
Parandalon krijimin e rrudhave
Të bën më të zgjuar.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO