Arsyet psikologjike që dikush mund të bie në dashuri me ju – Lajmi.net
Arsyet psikologjike që dikush mund të bie në dashuri me ju
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 1:05, 19 April 2017
Dashuria është shumë gjëra bashkë – lumturi, rehati, siguri, përkushtim dhe miqësi e mirë.

Por dashuria nuk është e lehtë për tu gjetur.

Por si lind dashuria mes dy personave? Më poshtë janë disa përgjigje për këtë, bazuar në hulumtime psikologjike ndër vite.

Madje disa mund të ju duken si klishe, por ja që duket se janë të vertëta dhe qëndrojnë.

Shihni ato më poshtë dhe mbani shënim!

Nëse bëni të vështirën/in për tu arritur

Përdorimi si duhet i mimikave të fytyrës

Nëse ngjani pak me partnerin e kaluar

Nëse përdorni shumë lëvizje të duarve

Nëse keni ngjashmëri të madhe me ta

Nëse i përgjigjeni nevojë së tyre për vëmendje, dhe ata bëjnë të njëjtën gjë për ju

Nëse mbani aromë të mirë

Nëse kujdeseni për ndonjë kafshë shtëpiake

Nëse dukeni njejtë për nga bukuria fizike, ose jeni më i/e bukur

Fjalët kyçe: Dashuria

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper