Arsyet pse mëngjesi është koha më e mirë për ushtrime – Lajmi.net
Arsyet pse mëngjesi është koha më e mirë për ushtrime
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 11:44, 29 January 2018
A jeni nga personat që nisni të merreni me sport dhe ushtrime në palestër dhe pas disa ditësh “dorëzoheni”?

 

A ndiheni të lodhur gjatë tërë ditës dhe nuk keni gjumë natën?

Zgjidhja më e mirë është të ushtroni dhe të merreni me sport në mëngjes.

Të gjithë e dimë se nuk është aspak e lehtë të zgjohesh herët në mëngjes por më poshtë janë disa arsye se pse koha më e mirë për të ushtruar është MËNGJESI, transmeton Klan Kosova.

Nëse ushtroni në mëngjes, ka më shumë gjasa që kjo t’iu kthehet në shprehi

Do të ndiheni më energjik

Do të keni gjumë më të rehatshëm gjatë natës

Keni më shumë kontroll mbi mënyrën e të ushqyerit duke ngrënë më shumë gjëra të shëndetshme

Jeni më produktivë në punë

Metabolizmi juaj funksionon më mirë

Jeni më kreativë

Dhe pa dyshim se do të jeni më të lumtur dhe të shëndetshëm. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO