Arsyeja shkencore përse meshkujt mendojnë për seksin më shumë sesa femrat – Lajmi.net
Arsyeja shkencore përse meshkujt mendojnë për seksin më shumë sesa femrat
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 23:13, 5 September 2017
Ajo që mendohej e besohej prek kohësh tanimë është vërtetuar shkencërisht !

Meshkujt mendojnë për seksin shumë më shpesh sesa femrat ! Ky ka qenë përfundimi i një hulumtimi shkencor, botuar së fundmi në revistën Nature, ku psikologët e kanë shpjeguar me fakte këtë fenomen.

Prania e disa neuroneve në trurin e mashkullit, bën që këta të fundit të mendojnë disa herë në ditë për seksin. Këto neurone i kujtojnë mashkullit nevojën biologjike për riprodhim, qoftë apo jo energjikë.

Kjo gjendje intesifikohet gjatë pubertetit e duket se vazhdon për dekada me rradhë pasi mashkulli ka arritur pjekurinë seksuale.

Sipas një studimi rezulton se meshkujt mendojne gati dyfish me shume per seksin sesa femrat perkatesish 19 herë krahasuar me 10 here femrat. Personi që mendon më shumë se mesatarja e lartpërmendur rreth seksit, duhet patur nën vëzhgim sepse përbën rrezik. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Femrat, Meshkujt, Seksi

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master