Arsenali nuk e mbajti në skuadër Harry Kanen për një arsye qesharake – Lajmi.net
Arsenali nuk e mbajti në skuadër Harry Kanen për një arsye qesharake
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:19, 14 February 2018
“Fatkeqësisht, po. Ai ishte topolak dhe aspak atletik, mirëpo ne gabuam".

Ish-drejtori i Akademisë së Arsenalit, Liam Brady, ka treguar se pse klubi londinez nuk e mbajti sulmuesin Harry Kane.

Ai tha që ylli i Tottenhamit nuk ishte aspak atletik, përcjellë “Lajmi.net”.

“Fatkeqësisht, po. Ai ishte topolak dhe aspak atletik, mirëpo ne gabuam. Madje edhe Tottenhami e ka huazuar te klube më të vogla tre apo katër herë”, deklaroi Brady.

“Mirëpo, me vendosmërinë e tij, ai po ndërton një karrierë të shkëlqyer. Dhe e meriton atë. Ai djalë ka një karakter që e udhëheq drejt përmirësimit të vazhdueshëm”.

“Pas (Lionel) Messit, (Cristiano) Ronaldos dhe (Robert) Lewandowskit, vjen ai. Numrat e tregojnë këtë. Ndërsa është vetëm 24 vjeç”, shtoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO