Arsenali merr vendimin e madh për Wenger – Lajmi.net
Arsenali merr vendimin e madh për Wenger
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 20:22, 13 February 2018
LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 10: Arsene Wenger, Manager of Arsenal reacts prior to the Premier League match between Tottenham Hotspur and Arsenal at Wembley Stadium on February 10, 2018 in London, England.  (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)
Tottenham Hotspur v Arsenal - Premier League
.

Trajneri i Arsenalit po përballet me presionin gjithmonë e më shumë në rritje për të siguruar një vend në UEFA Champions League për skuadrën e tij, në të kundërt rrezikon largimin nga klubi i jetës së tij.

Klubi londinez po konsideron seriozisht divorcin me teknikun më jetëgjatë të historisë, që edhe në verë ishte në diskutim për t’u larguar nga “Emirates Stadium”.

Disa njerëz në zinxhirin komandues të Arsenalit tani mendojnë se është vërtet koha për ndryshim, dhe klubi duhet të gjejë një trajner të ri. Shkarkimi eventual i francezit do të bëhej një opsion më real nëse Arsenal do të dështonte për tu kualifikuar në Champions për herë të parë pas 1998.

Aksionerët e klubit londinez kanë frikë se një tjetër sezon jashtë elitës së futbollit kontinental do të cenonte marrëveshjet e majme financiare me sponsorët dhe me të drejtat e imazhit. këtyre i shtohet edhe fatura e humbjeve nga UEFA për mungesën në Champions. Arsenal po negocion një akord të ri për emrin e sponsorit në fanela pasi marrëveshja aktuale 30 milionë paund me Puma, skadon në qershor.

Fjalët kyçe: Arsenal, Arsene Wenger

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball