Arsenal – Chelsea, finalja e FA Cup (VIDEO)

Arsenali është finalisti i dytë i FA Cup.

23/04/2017 18:32

Skuadra e Arsene Wenger, ka arritur që në gjysmëfinalen e zhvilluar në ‘Wembley’, të mposht Manchester Cityn, me rezultat 2:1, pas vazhdimeve.

Koha e rregullt e kësaj ndeshje, përfundoi barazim 1:1.

Pjesa e parë përkundur disa mundësive të mira, nuk solli asnjë gol, duke shkuar skuadrat në pushim  me rezultat 0-0.

Pjesa e dytë, ishte më intensitet edhe më të lartë.

Në minutën e 62-të, Kun Aguero pas një kundërsulmi të shpejtë, kaloi Cityn në epërsi.

Ishte mbrojtësi Monreal, që barazoi në 1:1 në minutën e 71-të.

Deri në fund të ndeshjes, rezultati mbeti i pandryshuar për ta çuar ndeshjen në vazhdime.

Pjesa e parë e vazhdimeve, ishte më e mirë për Arsenalin, që përmbysi rezultatin duke shënuar nëpërmjet Sanchez, pas një tollovie të shkaktuar në zonën e Cityt.

Ky gol i Sanchezit, doli të jetë vendimtar, duke e dërguar Arsenalin në finale të FA Cup, ku atje takohet me Chelsean./Lajmi.net/

Alexis Sanchez Goal HD – Arsenal 2-1 Manchester… by Super-By

Nacho Monreal Goal HD – Arsenal 1-1 Manchester… by hoofoot3

Sergio Aguero Goal HD – Arsenal 0-1 Manchester… by fotlive

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy