Arrestohet hajduti i dyerve në Vlorë – Lajmi.net
Arrestohet hajduti i dyerve në Vlorë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 23:10, 6 December 2017
Një i ri ka rënë në prangat e policisë së Vlorës ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim me akuzën e vjedhjes.

Finalizimi i operacionit të koduar “Çmontimi” çoi në arrestimin e Maringlen Lalaj, 29 vjeç, banues në Vlorë, ndërsa bashkëpunëtori i tij A.B është shpallur në kërkim.

Policia thotë se Lalaj në bashkëpunim me shtetasin A.B janë autorë të  vjedhjeve së disa dyerve duralumin, të pallateve në lagjet ”Hajro Çakerri” dhe ”Pavarësia”, ngjarje të ndodhura në datat 2 dhe 5 shjetor 2017.

Këta shtetas dyert e vjedhura i shisnin për qëllime perfitimi materiale.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 4 dyer, ndërsa po vijon puna për dokumentimin ligjor të aktivitetit kriminal te këtyre shtetasve.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprime të mëtejshme, shkruan Ora.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO