Ardian Gjini, Isa Mustafës: Ik se na turpërove, Kosova nuk i ka borxh lëkurës sate – Lajmi.net
Ardian Gjini, Isa Mustafës: Ik se na turpërove, Kosova nuk i ka borxh lëkurës sate
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:54, 20 April 2017
Ardian Gjini
Ardian Gjini
Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka komentuar për emërimin e ministrit të ri të Administratës së Pushtetit Lokal, Ivan Todosijevi, i emëruar nga kryeministri Isa Mustafa. Gjini ka thënë se kryeministri i Kosovës nuk po mund të emërojë ministra e as t’i shkarkojë ata pa lejen e Serbisë

“Ik o Kryeministër se na turpërove. Kosova nuk i ka borxh lëkurës sate”, ka shkruar Gjini, derisa ka thënë se sot u vërtetua që Kosova nuk ka kryeministër dhe as qeveri.

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, të ënjtën ka marrë vendim për emërimin e Ivan Todosijeviq, në detyrën e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal.

Shkrimi i plotë:

Se Kosova nuk ka kryeministër e as qeveri u vërtetua edhe sot.

Kryeministri i Kosovës nuk po mund as të emërojë ministra e as t’i shkarkojë ata pa leje të Serbisë. Aq më tepër, Vuciq po ia shkarkon ministrat.

Turp më të madh nuk mund të përballojë Kosova. Kështu nuk ka qenë as në kohën e UNMIK.

Ik o Kryeministër se na turpërove. Kosova nuk i ka borxh lëkurës sate.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball