Arbana Xharra e PDK-së: Haradinaj t’u kërkojë falje gazetarëve – Lajmi.net
Arbana Xharra e PDK-së: Haradinaj t’u kërkojë falje gazetarëve
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:32, 13 September 2017
Arbana Xharra
Arbana Xharra
Ish- gazetarja Arbana Xharra, tashmë pjesë e PDK-së ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj t’u kërkojë falje të gjithë gazetarëve. Ky reagim ka ardhur pasi Haradinaj gjatë ditës së sotme u tha gazetarëve në një konferencë për media të shkojnë në shkollë dhe se shumica e gazetarëve nuk dinë të lexojnë anglisht.

“Kryeministri duhet me iu kerku falje te gjithe gazetareve te Kosoves!”, ka shkruar Xharra në Facebook.

Pas deklaratës së kryeministrit ka reaguar edhe Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës.

“AGK e konsideron të papranueshëm veprimin e kryeministrit ndërkohë që deklaratat e bëra nga ai paraqesin ofendim ndaj gazetarëve në vend”, thuhet ndër të tjera në reagimin e AGK-së.

Lexoni edhe:

Haradinaj ofendon gazetarët (VIDEO)

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown