Apple sjell risinë për të cilën të gjithë kemi nevojë (e vetmja e domosdoshme) – Lajmi.net
Apple sjell risinë për të cilën të gjithë kemi nevojë (e vetmja e domosdoshme)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 20:38, 16 May 2017
Një nga kompanitë më të mëdha të teknologjisë, po shqyrton të gjitha mundësitë për t’iu ardhur në ndihmë përdoruesve të paisjeve të tyre, me atë që kanë më shumë nevojë, jetëgjatësinë e baterisë.

Së shpejti, sipas burimeve pranë Apple, karikimi i smartphone-ëve do të bëhet përmes wirless-it, pra, nuk do të jetë më e nevojshme të mbajmë karikues me vete apo të kërkojmë borxh te të gjithë njerëzit që njohim (edhe kamarierët nëpër lokale).

Të njëjtat burime thonë se kompania po përpiqet të marrë patentëtn e realizimit të një sistemi të tillë për të pasur gjithmonë bateri 100% të ushqyer.

Thuhet telefoni se do të mund të karikohet nëpërmjet një fushe të vogël magnetike, e cila përçon energji midis 2 pajisjeve, mjafton vetëm që objektet të jenë në një afërsi të caktuar. Sidoqoftë, asgjë nuk është ende e vendosur përfundimisht. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO